Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq II generacji (2024-)
RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: RobertG7 »

wlodzimieszka pisze:
09 paź 2023, 12:43
Ja wpisałem się w trzech salonach na listę po nowego kodiaqa na początku września jako kolejne auto na 10 lat po mojej kii sportage, nie było do dziś żadnego kontaktu ale to już bez znaczenia bo zamówiłem aktualnego rs.
Ale po co mieliby się kontaktować jeżeli premiera była 5 dni temu, a produkcja na wiosnę...



Sponsor

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Sponsor


wlodzimieszka
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2023, 14:16
Samochód: KIA SPORTAGE

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: wlodzimieszka »

RobertG7 pisze:
09 paź 2023, 13:09
wlodzimieszka pisze:
09 paź 2023, 12:43
Ja wpisałem się w trzech salonach na listę po nowego kodiaqa na początku września jako kolejne auto na 10 lat po mojej kii sportage, nie było do dziś żadnego kontaktu ale to już bez znaczenia bo zamówiłem aktualnego rs.
Ale po co mieliby się kontaktować jeżeli premiera była 5 dni temu, a produkcja na wiosnę...
Możesz przy uprzejmości lub znajomości, zaklepać przykładowo jeden z dwóch modeli, które salon zamawia przed pojawieniem się cennika. Jeśli trafisz z czasem to nawet pozwolą Ci skonfigurować i tak oto pierwsze sztuki, które wjadą do polski jako pokazowe mogą być w jakiejś części sprzedane do ludu.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: michalmiko »

Ja jestem bardzo ciekawy jak będzie wyceniony nowy Kodiaq i czy ci co się zapisali, jak poznają cenę czy szybko nie zrezygnują :D
Zrobiłem sobie równolegle konfigurację Tiguana Allspace w wersji Rline 245KM i wyszedł prawie 320tys zł (dodałem prawie wszystko z konfiguratora), tak więc nowy, mimo że mniejszy będzie pewnie w podobnej cenie, jak nie wyższej.
Dla porównania BMW X3 bardzo dobrze wyposażony również z silnikiem o tej samej mocy bez rabatu wyszedł 350tys zł.
Jak wiadomo, rabaty w BMW są znacznie większe niż w grupie VW, więc finalnie cena może być bardzo zbliżona.
Teraz trzeba zadać sobie pytanie, czy praktycznie w tej samej cenie, lepszy będzie "samochód dla ludu", czy samochód marki "premium", którą niestety Skoda nigdy nie będzie.

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Mans »

michalmiko pisze:
09 paź 2023, 21:43
Zrobiłem sobie równolegle konfigurację Tiguana Allspace w wersji Rline 245KM i wyszedł prawie 320tys zł (dodałem prawie wszystko z konfiguratora), tak więc nowy, mimo że mniejszy będzie pewnie w podobnej cenie, jak nie wyższej.
Teraz trzeba zadać sobie pytanie, czy praktycznie w tej samej cenie, lepszy będzie "samochód dla ludu", czy samochód marki "premium", którą niestety Skoda nigdy nie będzie.
To porównanie to trochę z czapy wzięte :?
Obecnie zwykły Tiguan 1.5 TSI z DSG 7 w wersji Life startuje z pułapu 150 tys.zł także ten nowy pewnie będzie wyceniony na jakieś góra 155 tys. zł w podstawie ;)
Mam osobiście właśnie taką wersję i całość zamknęła się u mnie finalnie kwotą cennikowo prawie 170 tys. zł ale dostałem też spory upust z racji tego, że kupowaliśmy niedawno VW T-Cross 8-)
Auto było dostępne praktycznie od ręki bo ktoś zrezygnował ;)
Mam w nim wszystko co jest potrzebne w aucie czyli...
Digital Cockpit Pro
Reflektory LED Matrix ASF
Pakiet Oświetlenie Ambiente
Nawigacja
Kamera cofania
Fotel kierowcy i pasażera z masażem z przodu
Podgrzewana kierownica
Podgrzewane fotele i szyba przednia bezprzewodowo
...I jeszcze kilka innych praktycznych drobiazgów.

Także wcale nie trzeba wydawać aż 300 tysia na VAG żeby mieć dobrze wyposażone auto za rozsądne pieniądze :)
Co do BMW X3 to żadne z niego "premium" bo premium w BMW tak naprawdę,zaczyna się mniej więcej od poziomu modeli X5 i X6 oczywiście chodzi mi o suv-y 8-)
A tak z własnego doświadczenia Ci powiem, że marka BMW jest mocno przeraklamowana i bardzo awaryjna
o czym przekonałem się osobiście na własnej skórze kupując kilka lat temu flagowca czyli nową serię 7 :(
Psuło się w niej praktycznie wszystko włącznie z silnikiem :(
Dzisiaj jakbym miał uderzać w tzw. segment premium to wybrałbym zdecydowanie Mercedesa.
Wielu moich znajomych bardzo sobie chwali szczególnie modele GLC i GLE także polecam 8-)
Szczególnie najnowsze GLC Coupe jest grzechu warte 8-)
Jego ceny startują z poziomu 270 tysięcy a BMW X3 wygląda przy nim jak jakiś ubogi krewny :D
https://www.mercedes-benz.pl/passengerc ... rview.html



Wracając do nowego Kodiaqa to jego ceny z pewnością będą wyższe
ale tragedii raczej nie będzie bo to dalej tylko i aż Skoda.
Prognozuję podwyżkę tego modelu o jakieś 5-6 tysięcy zł w stosunku od obecnego ;)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: michalmiko »

Mans pisze:
10 paź 2023, 10:13
To porównanie to trochę z czapy wzięte :?
Obecnie zwykły Tiguan 1.5 TSI z DSG 7 w wersji Life startuje z pułapu 150 tys.zł także ten nowy pewnie będzie wyceniony na jakieś góra 155 tys. zł w podstawie ;)
Mam osobiście właśnie taką wersję i całość zamknęła się u mnie finalnie kwotą cennikowo prawie 170 tys. zł ale dostałem też spory upust z racji tego, że kupowaliśmy niedawno VW T-Cross 8-)
Auto było dostępne praktycznie od ręki bo ktoś zrezygnował ;)
Mam w nim wszystko co jest potrzebne w aucie czyli...
Digital Cockpit Pro
Reflektory LED Matrix ASF
Pakiet Oświetlenie Ambiente
Nawigacja
Kamera cofania
Fotel kierowcy i pasażera z masażem z przodu
Podgrzewana kierownica
Podgrzewane fotele i szyba przednia bezprzewodowo
...I jeszcze kilka innych praktycznych drobiazgów.

Także wcale nie trzeba wydawać aż 300 tysia na VAG żeby mieć dobrze wyposażone auto za rozsądne pieniądze :)
Co do BMW X3 to żadne z niego "premium" bo premium w BMW tak naprawdę,zaczyna się mniej więcej od poziomu modeli X5 i X6 oczywiście chodzi mi o suv-y 8-)
A tak z własnego doświadczenia Ci powiem, że marka BMW jest mocno przeraklamowana i bardzo awaryjna
o czym przekonałem się osobiście na własnej skórze kupując kilka lat temu flagowca czyli nową serię 7 :(
Psuło się w niej praktycznie wszystko włącznie z silnikiem :(
Dzisiaj jakbym miał uderzać w tzw. segment premium to wybrałbym zdecydowanie Mercedesa.
Wielu moich znajomych bardzo sobie chwali szczególnie modele GLC i GLE także polecam 8-)
Szczególnie najnowsze GLC Coupe jest grzechu warte 8-)
Jego ceny startują z poziomu 270 tysięcy a BMW X3 wygląda przy nim jak jakiś ubogi krewny :D
https://www.mercedes-benz.pl/passengerc ... rview.html



Wracając do nowego Kodiaqa to jego ceny z pewnością będą pewnie wyższe o jakieś 5-6 tysięcy zł od obecnego
ale tragedii z pewnością nie będzie bo to tylko i aż dalej Skoda ;)

Porównywałem wersje silnikowe o tej samej mocy i zbliżonym wyposażeniu, więc nie jest to porównanie z czapy, wręcz przeciwnie :) W dodatku samochody gabarytowo podobne.
1.5 kompletnie nie biorę pod uwagę bo dla mnie to stanowczo za mało.
Ja lubię mieć wszystko, bądź prawie wszystko co jest dostępne z użytecznych opcji i tak konfiguruję swoje samochody ;)
Słowo "premium" dałem w cudzysłowie, właśnie przez to, że to jest mniejszy model i nie jest tak "wypasiony" jak większe modele, co nie zmienia faktu, że z tego co się orientuję, samochód jest bardzo dobrze wykonany.
Mercedesy znam i niestety jestem na nie. Wnętrze o dziwo, słabo spasowane, skrzypi. Podwozie bardzo szybko koroduje.
GLC może i ładny, ale jest dla mnie bezsensowny przez ścięty tył, gdzie bagażnik jest kompletnie niepraktyczny.
Osobiście czekam na następcę obecnego X3, który pewnie wejdzie za rok, dwa - właśnie wtedy jak będę szukał następcy Kodiaqa. Wtedy wszystko się rozstrzygnie bo i cena zapewne pójdzie w górę ;)
Zobaczymy cennik i wtedy wyciągniemy wnioski, choć czuję w kościach, że doposażony L&K czy RS będzie pod 300 tysięcy złotych ;)

Marcinonline
Posty: 19
Rejestracja: 19 lip 2023, 9:01
Samochód: Kodiaq

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Marcinonline »

Mówisz jak większość handlowców, Panie bierz Pan co jest bo nowe modele będą ponad 200 tys. Jakby tak było że od 200 będzie się zaczynał to bym był mocno zaskoczony.

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: sylwekr »

michalmiko pisze:
10 paź 2023, 14:26
Zobaczymy cennik i wtedy wyciągniemy wnioski, choć czuję w kościach, że doposażony L&K czy RS będzie pod 300 tysięcy złotych ;)
Skoda mnie do tego przekonała, że w momencie zamówienia nie było alternatywy, albo za podobne pieniądze miałbym mniejsze auto (co mnie nie interesowało) albo bym musiał sporo dołożyć do marki wyżej pozycjonowanej - "premium". Nowy Kodiaq nie zapowiada się pod żadnym względem rewolucją raczej to rozwój obecnego modelu (i nie ze wszystkim na +) zatem według mnie aby się sprzedawał musi przekonywać ceną, to główny argument skody. Jeśli zaszaleją z ceną to skończą się wielomiesięczne oczekiwania, po prostu przestanie się ten model sprzedawać. Ja za dobrze wyposażonego L&K półtora roku temu zapłaciłem poniżej 200tys (jeszcze zamawiany jak były spore rabaty, a brakuje tylko paru opcji za parę tysi aby mieć max co było możliwe domówić), nie wyobrażam sobie po 2 latach za nowszy model zapłacić + 50%,

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: MałGorzata »

sylwekr pisze:
11 paź 2023, 10:08
michalmiko pisze:
10 paź 2023, 14:26
Zobaczymy cennik i wtedy wyciągniemy wnioski, choć czuję w kościach, że doposażony L&K czy RS będzie pod 300 tysięcy złotych ;)
Ja za dobrze wyposażonego L&K półtora roku temu zapłaciłem poniżej 200tys (jeszcze zamawiany jak były spore rabaty, a brakuje tylko paru opcji za parę tysi aby mieć max co było możliwe domówić), nie wyobrażam sobie po 2 latach za nowszy model zapłacić + 50%,
Blisko 3 lata temu L&K ze wszystkim kosztował ca. 205 000. Tak przynajmniej wynikało z mojej konfiguracji.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: MałGorzata »

MałGorzata pisze:
11 paź 2023, 16:36
sylwekr pisze:
11 paź 2023, 10:08
michalmiko pisze:
10 paź 2023, 14:26
Zobaczymy cennik i wtedy wyciągniemy wnioski, choć czuję w kościach, że doposażony L&K czy RS będzie pod 300 tysięcy złotych ;)
Ja za dobrze wyposażonego L&K półtora roku temu zapłaciłem poniżej 200tys (jeszcze zamawiany jak były spore rabaty, a brakuje tylko paru opcji za parę tysi aby mieć max co było możliwe domówić), nie wyobrażam sobie po 2 latach za nowszy model zapłacić + 50%,
Blisko 3 lata temu L&K ze wszystkim kosztował ca. 205 000. Tak przynajmniej wynikało z mojej konfiguracji.

W 2017 wypasiony Style bez skóry i bez kamer to był wydatek 185 000 przed rabatem. Wtedy nie było jeszcze L&K
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Bury_Kocur »

michalmiko pisze:
10 paź 2023, 14:26
choć czuję w kościach, że doposażony L&K czy RS będzie pod 300 tysięcy złotych ;)
Tak czytam i czytam tą dyskusję i tak sobie myślę - normalnie bida w narodzie ;)

Ponoć ludki na chleb nie mają, ale na furę za 3 paczki to już tak ...

Może mi ktoś wytłumaczyć w czym rzecz ?

Pzdr
Włodek

PS ja swego Miśka odebrałem w lutym br. z wszystkimi chyba "wypasami" za 170 tysiaków tyle, że był to niesprzedany egzemplarz z roku 2022 - więc kupiłem od dealera po cenie z 2022

I powiem szczerze - nie chcę nic lepszego...

2 litry w Dieslu - 150 KM - DSG 7 stopniowe - i po chusteczkę mi więcej patrząc na nasze prędkości w kodeksie ?

Pzdr
Włodek

ODPOWIEDZ