Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq II generacji (2024-)
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: MałGorzata »

Lusterka jak w Enyaqu.


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Sponsor


Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Mans »

RoznieBywa pisze:
05 paź 2023, 8:57
Kwestia gustu, ale dla mnie aktualnie jest to najbrzydszy SUV w gamie Skody i zdetronizował pod tym względem Enyaqa (tego zwykłego) z jego ociężałym tyłem:
Projekt nowego Kodiaqa wygląda tak jakby ktoś wziął na pulpit tego dotychczasowego i po kolei zaznaczał wszystkie elementy kosztowne w produkcji, a na sam koniec kliknął usuń. Chromowane listwy przy oknach? Delete. Ostre przetłoczenia drzwi? Delete. Masywne relingi? Delete. Jasna tapicerka wnętrza? Delete. Przełączniki? Delete. Gdy już wyszedł mu bezkształtny autobus sięgnął do katalogu "Bajery grupy VAG" w którym przez całe lata różni projektanci gromadzili swoje udane bądź nieudane projekty i wtedy zaczął klikać dodaj. Niepodświetlana blenda tylnych świateł na wzór Tarraco z 2018 roku? Add. Listwa przednia z VW? Add. Szmaciane wykończenia wnętrza? Add. Plastikowa atrapa mająca jakoś ratować słupek C? Add. Końcowy efekt nie przemawia do mnie wcale, zwłaszcza z tyłu samochód stał się strasznie ociężały i zgadzam się z tym że przywodzi na myśl koszmarki od Ssangyounga (chociaż nie jest aż tak źle).
Nic dodać nic ująć.Bardzo trafna recenzja.Masz całkowitą rację ;)
RoznieBywa pisze:
05 paź 2023, 8:57
Niepodświetlana blenda tylnych świateł na wzór Tarraco z 2018 roku? Add.
Najlepsze jest to, że nawet taki najtańszy crossover w gamie VW T-Cross ma obecnie pięknie podświetlaną całą listwę :?
Co więcej jako całość wygląda to zdumiewająco dobrze czyli jednak można :)



A z Kodiaqiem takiego babola odwalili ,że głowa mała :roll:
No nie da się na to spokojnie patrzeć :oops:
O niebo lepiej wyglądał by ten tył bez tego plastikowego ozdobnego paska pomiędzy światłami ;)
I jeszcze ten szkaradny plastikowy słupek C rysujący się od samego patrzenia :(



Im dłużej patrzę na nowego Kodiaqa tym coraz bardziej mi się on nie podoba :roll:
Po prostu wciąż nie wierzę ,że Czesi tak spieprzyli swój flagowy model :oops:
Ostatnio zmieniony 07 paź 2023, 19:06 przez Mans, łącznie zmieniany 3 razy.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

coz powiedziec lepsze jest wrogiem dobrego, mial byc hit wyszedl kit, ciesze sie ze mam wersje po fl, duzo ladniejsza dla mnie, moze wersja za 2 lata po fl bedzie lepsza. szkoda miala ladny model a teraz to sklejka troche bmw troche sanng young

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Cahir »

Wszedłem tak z ciekawości, bo nawet nie śledzę co i jak w nowym Kodiaqu.
Pooglądałem te wszystkie nowe zdjęcia i filmiki i nasuwa mi się jedno spostrzeżenie - A Fuj, ale brzydkie auto.
O ile Kodiaq od początku mi się podobał, później po liftingu uzyskał jeszcze więcej "tego czegoś" - przynajmniej dla mnie, to wersja 2 całkowicie mnie zniechęca

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Marcelus »

W sumie zazdroszczę dwóch rzeczy drugiej generacji: większy ekran (ale nie podoba mi się pomysł jego montażu jako tablet) oraz ilości miejsca pomiędzy przednimi fotelami.

Może jakaś wersja kolorystyczna się bardziej obroni przy tej nowej sylwetce, ale to trzeba poczekać aż będzie można na żywo obejrzeć.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka


Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Mans »

tomnowy pisze:
07 paź 2023, 13:25
coz powiedziec lepsze jest wrogiem dobrego, mial byc hit wyszedl kit, ciesze sie ze mam wersje po fl, duzo ladniejsza dla mnie, moze wersja za 2 lata po fl bedzie lepsza. szkoda miala ladny model a teraz to sklejka troche bmw troche sanng young
Dokładnie ;)
Natomiast nowy VW Tiguan przy Kodiaqu to prawdziwa ślicznota 8-)
Ten projekt Niemcy na szczęście nie skopali :)




tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

teraz tiguan ma lepsze simply clever niz skoda, czyzby niemcy zabrali to co mialo byc kodiaqu i wlozyli do vw, a szmelc z vw wpakowali skodzie zeby sie lepiej tiguan sprzedawal?

RoznieBywa
Posty: 94
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: RoznieBywa »

tomnowy pisze:
09 paź 2023, 0:10
teraz tiguan ma lepsze simply clever niz skoda, czyzby niemcy zabrali to co mialo byc kodiaqu i wlozyli do vw, a szmelc z vw wpakowali skodzie zeby sie lepiej tiguan sprzedawal?
Od kilku lat VAG twierdzi, że Skoda ma być taką Dacią w ich koncernie, ale nikt tak naprawdę nie wie jak bardzo chcą ją zubożyć. Dla mnie niepokojące jest to, że o ile podczas pandemii (i tuż po niej) działy się dziwne rzeczy w różnych koncernach, o tyle mamy teraz końcówkę 2023 roku, a w Skodzie dalej np. w Kamiq'u nie ma opcji aby zamówić czujniki martwego pola. W samochodzie za 130 tys. zł nie ma tak podstawowej funkcjonalności która w standardzie występuje np. w Suzuki Swift Premium Plus za 77 tys. zł. Mało tego nawet w Karoqu za 160 tys. zł Side Assist w dalszym ciągu pozbawiony jest Rear Traffic Alert, które w tym samym Swifcie również jest w standardzie. To samo jest w innych markach i jak tak dalej pójdzie będzie trzeba się ze Skodą żegnać.

Marcinonline
Posty: 19
Rejestracja: 19 lip 2023, 9:01
Samochód: Kodiaq

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Marcinonline »

Skontaktowałem się ze swoim handlowcem i wpisał mnie na listę osób zainteresowanych kodiaqiem. Jak tylko będzie możliwość zamówienia ma się ze mną kontaktować. Zoabczymy kiedy to nastąpi ;)

wlodzimieszka
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2023, 14:16
Samochód: KIA SPORTAGE

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: wlodzimieszka »

Ja wpisałem się w trzech salonach na listę po nowego kodiaqa na początku września jako kolejne auto na 10 lat po mojej kii sportage, nie było do dziś żadnego kontaktu ale to już bez znaczenia bo zamówiłem aktualnego rs.

ODPOWIEDZ