Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq II generacji (2024-)
Marcinonline
Posty: 19
Rejestracja: 19 lip 2023, 9:01
Samochód: Kodiaq

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Marcinonline »

Fonix pisze:
05 paź 2023, 14:03
Marcinonline pisze:
05 paź 2023, 13:08
Na mnie też aż tak wrażenia nie zrobil. Poprzedni w ogóle mi się nie podobał. Ja rezygnuje ze swojego zamówienia bo zależy mi na większym bagażniku z rozłożonym 3 rzędem siedzeń a w nowej generacji wydaje się sporo większy niż w obecnej. Czekam na cennik i zamawiam nowego mam czas :)
Czy dobrze rozumiem, że zamówiłeś samochód, który w ogóle Ci się nie podobał?
Tak, był w moim zasięgu finansowym i jest 7 miejscowy.
Mam zamówiony sportline ale rezygnuje z zamówienia bo nowa wersja będzie miała większy bagażnik a na tym mi głównie zależy
Gdzie sprawdzić te poziomy wyposażenia?



Sponsor

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Sponsor


Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Fonix »

Marcinonline pisze:
05 paź 2023, 16:09
Fonix pisze:
05 paź 2023, 14:03
Marcinonline pisze:
05 paź 2023, 13:08
Na mnie też aż tak wrażenia nie zrobil. Poprzedni w ogóle mi się nie podobał. Ja rezygnuje ze swojego zamówienia bo zależy mi na większym bagażniku z rozłożonym 3 rzędem siedzeń a w nowej generacji wydaje się sporo większy niż w obecnej. Czekam na cennik i zamawiam nowego mam czas :)
Czy dobrze rozumiem, że zamówiłeś samochód, który w ogóle Ci się nie podobał?
Tak, był w moim zasięgu finansowym i jest 7 miejscowy.
Mam zamówiony sportline ale rezygnuje z zamówienia bo nowa wersja będzie miała większy bagażnik a na tym mi głównie zależy
Gdzie sprawdzić te poziomy wyposażenia?
Tu:
https://www.skoda-auto.com/models/range/new-kodiaq

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: stysiek »


stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: stysiek »


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: michalmiko »

RoznieBywa pisze:
05 paź 2023, 8:57
Kwestia gustu, ale dla mnie aktualnie jest to najbrzydszy SUV w gamie Skody i zdetronizował pod tym względem Enyaqa (tego zwykłego) z jego ociężałym tyłem:

Aczkolwiek Enyag nadrabia mocno przodem no i tym, że to jednak elektryk. Projekt nowego Kodiaqa wygląda tak jakby ktoś wziął na pulpit tego dotychczasowego i po kolei zaznaczał wszystkie elementy kosztowne w produkcji, a na sam koniec kliknął usuń. Chromowane listwy przy oknach? Delete. Ostre przetłoczenia drzwi? Delete. Masywne relingi? Delete. Jasna tapicerka wnętrza? Delete. Przełączniki? Delete. Gdy już wyszedł mu bezkształtny autobus sięgnął do katalogu "Bajery grupy VAG" w którym przez całe lata różni projektanci gromadzili swoje udane bądź nieudane projekty i wtedy zaczął klikać dodaj. Niepodświetlana blenda tylnych świateł na wzór Tarraco z 2018 roku? Add. Listwa przednia z VW? Add. Szmaciane wykończenia wnętrza? Add. Plastikowa atrapa mająca jakoś ratować słupek C? Add. Końcowy efekt nie przemawia do mnie wcale, zwłaszcza z tyłu samochód stał się strasznie ociężały i zgadzam się z tym że przywodzi na myśl koszmarki od Ssangyounga (chociaż nie jest aż tak źle).
Prezentacja tego 3 samochodu w złotym kolorze to już w ogóle porażka bowiem to wnętrze (które już wcześniej pokazywano na grafikach) w rzeczywistości jest jeszcze bardziej koszmarne. Kto im powiedział, że połączenie brązowej tapicerki, antracytowych plastików, jasnej podsufitki i szarej tkaniny to dobry wybór? Zdaję sobie jednak z tego sprawę, że pomysł na ten samochód jest inny tzn. ma być taniej ale bajerami będziemy mydlić oczy że jest lepiej. Stąd tablet na pół kokpitu, podświetlany grill który normalnie w tym kształcie uznany były za odpustowy, beznadziejne połyskliwe obudowy kluczyków które już po miesiącu wyglądają tragicznie, "ekologiczne" materiały, hybrydy których zakup przy koszcie 20 tys. zł i więcej większości ludziom nigdy się nie zwraca, ściereczka do smartfona i czekamy na rosnące słupki sprzedaży w excelu.
Mam podobne uczucia.
Powiem Wam, że po tej prezentacji było mi po prostu smutno. Nie wiem dlaczego, takie dziwne uczucie, kompletny niedosyt. Jak dla mnie to ta prezentacja to kompletna klapa - więcej dowiedziałem się z filmików, które zostały wpuszczone na Youtuba zaraz po tym całym wydarzeniu niż z tego całego show.
Te szmatki z odzysku na drzwiach to dla mnie kompletne nieporozumienie. Mogą być w jakimś chińskim autku miejskim, ale nie tutaj.
Widać, że Skoda nadal musi być tym słabszym VAGiem, choć ma ogromny potencjał, to musi poddać się księgowym.
Liczyłem, że ta tylna listwa będzie się świecić, wtedy by to jakoś wyglądało, a jest tandetną "ozdobą".
Mam nadzieję, że w RSie to poprawią, a jak nie, to następcą Kodiaqa będzie BMW X3. Mam nadzieję, że tam przynajmniej jest lepsze podejście do klienta niż w Skodzie i VW Polska.

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Mans »

Zgadzam się z Tobą całkowicie i mam te same odczucia co do tej premiery :?
Dawkowali emocje od miesięcy aż w końcu cała para poszła w gwizdek :(

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: MałGorzata »

Ja poczekam z oceną aż zobaczę na żywo.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

wlodzimieszka
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2023, 14:16
Samochód: KIA SPORTAGE

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: wlodzimieszka »

Dzięki za stronkę gdzie można sobie sportlina poprzebierać w inne kolory i ta wersja sportline już bardziej za mną przemawia, jest mocno akceptowalna.
Porównuję sobie środek sportline aktualnego z gen2 i też nie wiem co myśleć, według jednego z wrzuconych wyżej filmików to ekran 13 cali to opcja a w standardzie jest mniejszy to by trochę poprawiało aspekt tego dominującego ekranu ale dopiero przy bezpośrednim porównaniu widzę ile tak naprawdę ubyło przycisków fizycznych.

Obrazek

Obrazek

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Mans »

Tak spojrzałem sobie na wnętrze i deskę rozdzielczą starego Kodiego i od razu tak się lepiej na duszy zrobiło 8-)
Pomimo upływu lat jest w nim dalej moc :)

RoznieBywa
Posty: 94
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: RoznieBywa »

Bo to jest jak z tymi opowiadaniami "kiedyś to było lepiej". To jest np. kokpit Skody Karoq z wersji Style dostępnej zaraz po premierze w 2017:

Obrazek

Czy on się podoba czy nie to oczywiście kwestia gustu, ale gołym okiem widać, że Skoda wtedy starła się o wiele bardziej. Wybór jasnej tapicerki to była nie tylko zmiana foteli, ale także kokpitu, aby ładnie to grało w całości, podobnie jak czarna podsufitka w standardzie. Jak ktoś nie chciał skóry to mógł wybrać znacznie tańszą, widoczną na zdjęciu jasną tkaninę. Chromowane wykończenia klamek, listew, nawiewów, nawet tych pokręteł od klimatyzacji, które przecież mogli zrobić po kosztach całe czarne i nikt by się nie zorientował. Nawet ten dekor na drzwiach to udawane szczotkowane aluminium co czuć w dotyku, ale jednak wygląda o wiele lepiej. I teraz porównanie wczorajszej "nowości":

Obrazek

No sorry, ale jak ktoś by mi powiedział, że to nowa Dacia Duster to bym uwierzył.

ODPOWIEDZ