Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq II generacji (2024-)
RoznieBywa
Posty: 94
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: RoznieBywa »

Kwestia gustu, ale dla mnie aktualnie jest to najbrzydszy SUV w gamie Skody i zdetronizował pod tym względem Enyaqa (tego zwykłego) z jego ociężałym tyłem:

Obrazek

Aczkolwiek Enyag nadrabia mocno przodem no i tym, że to jednak elektryk. Projekt nowego Kodiaqa wygląda tak jakby ktoś wziął na pulpit tego dotychczasowego i po kolei zaznaczał wszystkie elementy kosztowne w produkcji, a na sam koniec kliknął usuń. Chromowane listwy przy oknach? Delete. Ostre przetłoczenia drzwi? Delete. Masywne relingi? Delete. Jasna tapicerka wnętrza? Delete. Przełączniki? Delete. Gdy już wyszedł mu bezkształtny autobus sięgnął do katalogu "Bajery grupy VAG" w którym przez całe lata różni projektanci gromadzili swoje udane bądź nieudane projekty i wtedy zaczął klikać dodaj. Niepodświetlana blenda tylnych świateł na wzór Tarraco z 2018 roku? Add. Listwa przednia z VW? Add. Szmaciane wykończenia wnętrza? Add. Plastikowa atrapa mająca jakoś ratować słupek C? Add. Końcowy efekt nie przemawia do mnie wcale, zwłaszcza z tyłu samochód stał się strasznie ociężały i zgadzam się z tym że przywodzi na myśl koszmarki od Ssangyounga (chociaż nie jest aż tak źle).

Obrazek

Prezentacja tego 3 samochodu w złotym kolorze to już w ogóle porażka bowiem to wnętrze (które już wcześniej pokazywano na grafikach) w rzeczywistości jest jeszcze bardziej koszmarne. Kto im powiedział, że połączenie brązowej tapicerki, antracytowych plastików, jasnej podsufitki i szarej tkaniny to dobry wybór? Zdaję sobie jednak z tego sprawę, że pomysł na ten samochód jest inny tzn. ma być taniej ale bajerami będziemy mydlić oczy że jest lepiej. Stąd tablet na pół kokpitu, podświetlany grill który normalnie w tym kształcie uznany były za odpustowy, beznadziejne połyskliwe obudowy kluczyków które już po miesiącu wyglądają tragicznie, "ekologiczne" materiały, hybrydy których zakup przy koszcie 20 tys. zł i więcej większości ludziom nigdy się nie zwraca, ściereczka do smartfona i czekamy na rosnące słupki sprzedaży w excelu.



Sponsor

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Sponsor


Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Mans »

Zgadzam się z Wami ;)
Ogólnie też mam mieszane uczucia :?
https://www.netcarshow.com/skoda/2024-kodiaq/
Przód ujdzie w tłoku :|

Obrazek

Linia boczna też może być chociaż szału nie ma :?

Obrazek

Natomiast tył i te światła, które się łączą z tą plastikową listwą hmm... :roll:



Z bólem serca stwierdzam no beznadzieja Panie z tego wszystkiego jakaś powstała :roll:
Poprzednia generacja zrobiła na mnie w momencie premiery takie wielkie wow a tutaj jestem mocno zawiedziony :(
Może na żywo nowy Kodiaq będzie robił lepsze wrażenia bo na razie nie podoba mi się to auto :?
Na dzień dzisiejszy nowy Tiguan zdecydowanie bardziej do mnie jakoś przemawia ;)
Ostatnio zmieniony 05 paź 2023, 9:34 przez Mans, łącznie zmieniany 4 razy.

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: sylwekr »

Obejrzałem prezentację i jak dla mnie bez "łał". Na zewnątrz jakoś nie w moim guście tył. Nie wiem jeszcze w jakich wersjach będzie nowy Kodiaq i jakie będą różnice wizualne, bo w obecnym np wersja Style a L&K to zupełnie inne auta pod względem wizualnym. Środek pomimo wystającego tabletu podoba mi się (ale bez zachwytu, po prostu nie ma tragedii ani tego "łał"). Poza walorami wizualnymi ciekawy jestem jakie inne zmiany w aucie, no i cena. Jeszcze przed premierą to brałem pod uwagę w przyszłym roku sprzedać obecnego i zmienić na nową generację, po tej prezentacji zostaję przy tym co mam. Pewnie jak bym miał teraz kupić to bym poczekał na nowa wersję, ale żeby zmieniać mojego poliftowego L&K na nowego to na chwilę obecną NIE.

dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: dratuszny »

Sportline już fajnie wygląda, wejdzie na stronę
https://www.skoda-auto.com/models/range/new-kodiaq
Tam można zobaczyć jak wygląda sporline w różnych kolorach i felgach:)

Marcinonline
Posty: 19
Rejestracja: 19 lip 2023, 9:01
Samochód: Kodiaq

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Marcinonline »

Na mnie też aż tak wrażenia nie zrobil. Poprzedni w ogóle mi się nie podobał. Ja rezygnuje ze swojego zamówienia bo zależy mi na większym bagażniku z rozłożonym 3 rzędem siedzeń a w nowej generacji wydaje się sporo większy niż w obecnej. Czekam na cennik i zamawiam nowego mam czas :)

paw_mag
Posty: 48
Rejestracja: 29 sie 2023, 10:50
Samochód: Skoda Kodiaq 1.5 TSI

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: paw_mag »

Marcinonline pisze:
05 paź 2023, 13:08
Na mnie też aż tak wrażenia nie zrobil. Poprzedni w ogóle mi się nie podobał. Ja rezygnuje ze swojego zamówienia bo zależy mi na większym bagażniku z rozłożonym 3 rzędem siedzeń a w nowej generacji wydaje się sporo większy niż w obecnej. Czekam na cennik i zamawiam nowego mam czas :)
A jaką wersję miałeś zamówioną?

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Mans »

Szary grafitowy fajnie wygląda 8-)



Tył z tą plastikową listwą na całą szerokość kojarzy mi się z autami z Chin :?
No i te światła :shock:
Źle to wygląda jako całość :roll:

Ostatnio zmieniony 05 paź 2023, 14:20 przez Mans, łącznie zmieniany 3 razy.

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Fonix »

Marcinonline pisze:
05 paź 2023, 13:08
Na mnie też aż tak wrażenia nie zrobil. Poprzedni w ogóle mi się nie podobał. Ja rezygnuje ze swojego zamówienia bo zależy mi na większym bagażniku z rozłożonym 3 rzędem siedzeń a w nowej generacji wydaje się sporo większy niż w obecnej. Czekam na cennik i zamawiam nowego mam czas :)
Czy dobrze rozumiem, że zamówiłeś samochód, który w ogóle Ci się nie podobał?

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Fonix »

Właśnie rejestruję :)
W "qasi" konfiguratorze zobaczyłem 2 pierwsze poziomy wyposażenia i wyglądają w mojej ocenie niewiele lepiej, niż obecne. Bieda. A wysokie poziomy niestety nie dla mnie.

spook
Posty: 100
Rejestracja: 15 paź 2021, 17:03
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: spook »

Fonix pisze:
04 paź 2023, 19:53
No i znowu nie wiem co robić:) cennik by się przydał i jakieś daty. No i więcej fotek z połowy cennika, a nie tylko wypasy
Moje zdanie? Bierz obecny, póki jeszcze są.

Obejrzałem tego nowego i się nieziemsko cieszę, że jeszcze zdążyłem z poprzednią generacją L&K. Gdybym mógł przenieść jakiś element z nowego do obecnego, to wybrałbym... właściwie chyba nic.

Poczytaj inne komentarze, mam wrażenie, że generalny odbiór tej generacji jest co najwyżej chłodny, jeśli nie wprost negatywny.

Pozdrawiam -- Spook.

ODPOWIEDZ