Seat Tarraco, ceny

Dyskusje na temat innych modeli marki Škoda oraz koncernu VAG
Antonio3er
Posty: 23
Rejestracja: 13 gru 2019, 12:51
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM

Re: Seat Tarraco, ceny

Post autor: Antonio3er »

Tarraco fajny wóz, prawie go kupiłem, ale na szczęście przejechałem się Skodą Kodiaq i zmieniłem zdanie.

Z mojej perspektywy najistotniejsze minusy Seata to:
- mniejszy w środku - Mam 2 metry wzrostu i nie mogłem komfortowo usiąść za kierownicą z fotelikiem do jazdy tyłem za mną, a Skodzie zostaje jeszcze kilka centymetrów luzu.
- brak roletek na tylnych szybach - Zauważyłem, że to przy dzieciach istotne gdyż oryginalne przyciemnienie szyb jest za słabe podczas bezpośredniego słońca. Niby można bardziej przyciemnić szyby, ale zmniejsza to widoczność w mniej słoneczne dni.
- roleta w bagażniku jest luzem, nie ma prowadnic, co dla mnie z pewnych względów jest bardzo istotne.
- hałas - tak jak ktoś wspominał powyżej 90km/h pojawiał się hałas z okolicy przedniego słupka, który wraz ze wzrostem prędkości robił się irytujący, w Skodzie do 140km/h była cisza, szybciej nie miałem okazji jechać.
- osiągi - nie wiem jak w rzeczywistości przy jakichś pomiarach, ale sprawia wrażenie bardziej "zamulonego".

Cenowo w mojej konfiguracji oba samochody wychodziły podobnie.



Sponsor

Re: Seat Tarraco, ceny

Sponsor


polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Seat Tarraco, ceny

Post autor: polrob »

Kodiaqa w wersji Style (1.5), też moim zdanie da rade wyrwać przy obecnych wyprzedażach, w tej cenie:).

piotrmx
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2019, 1:33
Samochód: Kodiaq

Re: Seat Tarraco, ceny

Post autor: piotrmx »

stingerA6 pisze:
20 sty 2020, 22:55
Wydaje mi się, że Kodiaqa za te pieniądze z tym silnikiem też dałoby radę kupić.
Co do stylistyki- to sprawa gustu. Mi akurat w Tarraco tył wydaje się najbrzydszy z całej bryły (nie proporcjonalny)

Tak czy siak - gratuluję i niech przynosi uciechę
Masz na myśli jak patrzysz z boku czy z tyłu? Z boku faktycznie jakby mu troszkę dołożyli. Ale np. Allspace wygląda jeszcze bardziej na sile wydłużony. Natomiast z tyłu kodiaq ma te wkurzające wgniecenia. Ale to oczywiście kwestia gustu.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Seat Tarraco, ceny

Post autor: stingerA6 »

Mnie w Tarraco najbardziej nie podoba mi się tył. Brak jest proporcji od linii szyby, która bardzo się zawęża i przypomina trochę auto z foto.
Obrazek
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ