Skoda Kamiq

Dyskusje na temat innych modeli marki Škoda oraz koncernu VAG
Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

Co do opon - takie będą w moim Kamyku - Kormoran Snow 205/55 R17 95 V XL - moim zdaniem cena/jakość 5/5. Zawsze byłem zwolennikiem tych opon, ale niestety ani w 18, ani w 19 ich nie ma. Nawet się nie będę zastanawiał.



Sponsor

Re: Skoda Kamiq

Sponsor


cinmar
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2019, 12:21
Samochód: Kamiq w drodze

Re: Skoda Kamiq

Post autor: cinmar »

Malenstwo8 pisze:
27 wrz 2019, 8:09
Co do opon - takie będą w moim Kamyku - Kormoran Snow 205/55 R17 95 V XL - moim zdaniem cena/jakość 5/5. Zawsze byłem zwolennikiem tych opon, ale niestety ani w 18, ani w 19 ich nie ma. Nawet się nie będę zastanawiał.
Dzięki, przyjrzę się. Cenowo bardzo atrakcyjnie.

Kupujesz same opony czy na feldze ? Teraz mam stalowe felgi z zimówkami. Z plusów to to, że sam wymieniam koła co sezon i felga z letnimi oponami się nie niszczy. W kamyku pewnie będę jeździć i tak do warsztatu na wymianę, zbieżność i wyważanie więc można by na dodatkowych felgach przyoszczędzić.

Serdeczne

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

cinmar pisze:
27 wrz 2019, 9:39
Malenstwo8 pisze:
27 wrz 2019, 8:09
Co do opon - takie będą w moim Kamyku - Kormoran Snow 205/55 R17 95 V XL - moim zdaniem cena/jakość 5/5. Zawsze byłem zwolennikiem tych opon, ale niestety ani w 18, ani w 19 ich nie ma. Nawet się nie będę zastanawiał.
Dzięki, przyjrzę się. Cenowo bardzo atrakcyjnie.

Kupujesz same opony czy na feldze ? Teraz mam stalowe felgi z zimówkami. Z plusów to to, że sam wymieniam koła co sezon i felga z letnimi oponami się nie niszczy. W kamyku pewnie będę jeździć i tak do warsztatu na wymianę, zbieżność i wyważanie więc można by na dodatkowych felgach przyoszczędzić.

Serdeczne
Mam same opony, przerzucam co sezon.
Tak przy okazji na jakich felgach zamówiłeś?
Ja zdecydowałem się na Volance, bo łatwiej myć (jestem zwolennikiem jak najmniejszej liczby ramion), ale nie dają mi spokoju w tym wypadku te szprychowe (nie pamiętam nazwy), bo fajne są i nie wiem czy jednak nie zmienić.

cinmar
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2019, 12:21
Samochód: Kamiq w drodze

Re: Skoda Kamiq

Post autor: cinmar »

Tak przy okazji na jakich felgach zamówiłeś?
Zamówiłem czarne PROPUS AERO (dopłata 850pln) https://www.skoda-auto.pl/modele/nowa_s ... scala-kola.

Bardzo mi się podobały te większe VEGA AERO ale już się musiałem trochę pohamować.

Temat felg do zimowek jeszcze musze przemyśleć.

Serdeczne

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

cinmar pisze:
27 wrz 2019, 13:22
Tak przy okazji na jakich felgach zamówiłeś?
Zamówiłem czarne PROPUS AERO (dopłata 850pln) https://www.skoda-auto.pl/modele/nowa_s ... scala-kola.

Bardzo mi się podobały te większe VEGA AERO ale już się musiałem trochę pohamować.

Temat felg do zimowek jeszcze musze przemyśleć.

Serdeczne
Fajne. Dzięki za info.

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Mans »


Tomski
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2019, 20:57
Samochód: Skoda Kamiq 1.0 115KM manual

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Tomski »

Cześć,

Ja również się stałem (stanę) posiadaczem Skody Kamiq błękit Titan Metalic w wersji manual 1.0 TSI trojwałowiec ;)

Budżet jaki chciałem maksymalnie przeznaczyć na auto sięgało 80 tys zł. Jeżdżenie po ponad 15 dealerach w Krakowie i okolicach VW Seata i Skody, wyliczenia wielu samochodów tychże marek i bardzo zbliżonych opcji wyposażenia moim uparciem na cenę - zakończyły się ostatecznie powodzeniem. Samochód zamówiony w zeszłym tygodniu z prawdopodobnym terminem odbioru po nowym roku w styczniu. Taki jest obecnie termin.

Ostateczna cena w mojej konfiguracji wyniosła 78 tys zł.

Comfort i tech dla Ambition, pakiet przeglądów, gwarancyjne na 4 lata 120 tys km, 17" alu Braga, koła zimowe, dywaniki.

Właściwie to ostatnie 3 podejścia u dealerów to schodzenie z rabatu dealerskiego każdy po 1 tys zl, bo każdy chciał sprzedać. Ostatecznie przekonany zostałem opcja 78 tys i kołami zimowymi na deser. Cudowne uczucie kiedy udaje się wynegocjować i postawić na swoim i ktoś sie w końcu na to zgadza.

Negocjacje w mojej konfiguracji rozpoczęły się od 89 tys więc jest ponad 10% taniej :) da się tylko trzeba cierpliwości.

Najważniejsze i najgorsze dla dealerów Skody to chwalić VW i ich modele (t Crossa i t roc), że jest taniej i że jest jeszcze lepsze finansowanie (bo to akurat niestety prawda). Z automatu rzucają dealerzy rabatami. Oczywiście warto mieć wszystko zawsze na wycenie i dawać do porównań. A na koniec trzeba powiedzieć, że jednak Kamiq jest najpiękniejszy :) Bo z tych wszystkich modeli które ogladalem, Kamiq ma coś w sobie takiego, co zwraca na niego uwagę i chce się po prostu nim jeździć. Jakość wykończenia w środku, dźwięk, głośniki, wygląd przewyższaja VW t Crossa i t-roca.

Dorota
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2019, 21:58
Samochód: Kamiq 1.0 115 KM

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Dorota »

Wybrałam podobny model i ten sam kolor, teraz negocjuję cenę, zakup w salonie w Krakowie. Byłoby super gdybyś podpowiedział w którym salonie dostałeś najkorzystniejsze warunki.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

Mój, tzn. mojej żony produkuje się za tydzień 🙂
Odbiór ostatni weekend listopada, a więc tuż tuż 🙂

Tomski
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2019, 20:57
Samochód: Skoda Kamiq 1.0 115KM manual

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Tomski »

Dorota pisze:
05 lis 2019, 22:09
Wybrałam podobny model i ten sam kolor, teraz negocjuję cenę, zakup w salonie w Krakowie. Byłoby super gdybyś podpowiedział w którym salonie dostałeś najkorzystniejsze warunki.
Ostatecznie padło na AutoGroup Luzar w Wieliczce. Niewiele gorzej było u dealera na Zakopiance na górze Borkowskiej.
Malenstwo8 pisze:
06 lis 2019, 6:58
Mój, tzn. mojej żony produkuje się za tydzień 🙂
Odbiór ostatni weekend listopada, a więc tuż tuż 🙂
20 września było złożone zamówienie prawda? Czyli czekanie ok. 2 do 2,5 miesiąca. Czyli jest opcja, że swój będę miał w okolicach nowego roku, albo bardziej do połowy stycznia. Było by nieźle.

ODPOWIEDZ