Skoda Kamiq

Dyskusje na temat innych modeli marki Škoda oraz koncernu VAG
Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

root pisze:
27 gru 2019, 21:26
W automacie ma 120 KM, o 5 więcej niż Kamiq 1.0 (wiem, że jest jeszcze 1.5). Ale cenowo Kia jednak sporo tańsza…
Muszę sprawdzić, bo jak patrzyłem, to było 100 KM i automat 6. Cenowo wychodziło podobnie, ale w tej wersji, która nam odpowiadała była w serii skóra, a żona nie lubi skóry.



Sponsor

Re: Skoda Kamiq

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

Jesteśmy Kamiqiem na nartach. Jakby co narty wchodzą 🙂
Podrzewana kierownica po 4 godzinach na stoku no karmel i truskawki 😍

Obrazek

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

Kamiq jako sprzętowóz 🙂

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Skoda Kamiq

Post autor: stingerA6 »

Od dziś 5 tys.w wyprzedaży rabatu
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Mans »

Jest nowy cennik 2020 i pojawiła się także wersja Monte Carlo ;)
Ale jest za drogo :?
https://az749841.vo.msecnd.net/sitesplp ... 98c012.pdf

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

Kamiqiem jeździ się świetnie. Ma super układ jezdny. Dopiero w długiej trasie dostrzegliśmy jego potencjał. Mieliśmy jechać Kodiaqiem, ale pomyślałem, że góry będą dobrym miejscem, żeby go dotrzeć. Pierwszym pozytywnym wrażeniem był bagażnik. Weszły 3 spore walizki. Zdjęliśmy tylko tylną półkę. Prawdziwe zaskoczenie przyszło w trasie. Świetne prowadzenie, bardzo dużo miejsca, ale przede wszystkim naprawdę wygodne fotele, nie oszukujmy się, wygodniejsze niż w moim Kodiaqu :) Auto jest zwarte, sprężyste i to czuć. Lubi zakręty. Na serpentynach jechało pięknie. Spalanie wyszło 6,4. uważam to za super wynik. Dynamika zaskoczyła mnie bardzo. To auta z olbrzymią lekkością osiąga autostradowe prędkość i to w 3 osoby i bagaż. Ani razu nie odczułem, że jest to 1.0, ba powiem więcej, ja o tym zapomniałem po 5 min autostrady. Na aktywnym tempomacie bardzo płynna jazda. Auto solidnie wykonane w środku, ale o tym już pisałem.
Z minusów do poprawki idzie system info. Nie dość, że się ciągle zawiesza, to potrafi się nie włączyć, wariuje i podczas jazdy chyba z 50 razy się rozłączał z telefonem i wariował. Miał być też bezprzewodowy Car Play, no ale o tym Skoda milczy :) Bedę ich cisnął.
Ogólnie jestem pod wrażeniem lekkości i łatwości jezdnych i dynamicznych tego auta. Jest naprawdę szybkie. Silnika nie słychać, nagrzewa się błyskawicznie, co w górach miało kolosalne znaczenie :)
Mogę szczerze na ten moment polecić to auto. Trochę boję się przyznać przed samym sobą, ale daje mi większą frajdę niż Kodiaq. Jeździ się nim po prostu bardziej sportowo. Strach pomyśleć gdyby było tam 2.0 TSI 190 KM :) To byłoby coś :)

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Skoda Kamiq

Post autor: golob »

Malenstwo8 pisze:
03 sty 2020, 8:57
To auta z olbrzymią lekkością osiąga autostradowe prędkość i to w 3 osoby i bagaż. Ani razu nie odczułem, że jest to 1.0, ba powiem więcej, ja o tym zapomniałem po 5 min autostrady.
Kolega ma Arone z tym samym napędem 1.0 DSG i takie same wrażenia.

I właśnie tak samo jest z Kodiaqiem 1.5 z DSG zwłaszcza, teoretycy i "znawcy" amortyzacyjni którzy nigdy nie jeździli nimi, gadają głupoty że to nie jedździ, że sie nie da ciężarówki wyprzedzić, że silnik od kosiarki, że jak wsiądzie 4 osoby i bagaż to ledwo co ruszy itd itp. Nawet tutaj na forum takie opinie są.

To jest taka sama analogia jak 1.0 w małej budzie, tak samo 1.5 w nawet dużej budzie jak w Kodiaqu jedzie bardzo dobrze.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

golob pisze:
03 sty 2020, 9:32
Malenstwo8 pisze:
03 sty 2020, 8:57
To auta z olbrzymią lekkością osiąga autostradowe prędkość i to w 3 osoby i bagaż. Ani razu nie odczułem, że jest to 1.0, ba powiem więcej, ja o tym zapomniałem po 5 min autostrady.
Kolega ma Arone z tym samym napędem 1.0 DSG i takie same wrażenia.

I właśnie tak samo jest z Kodiaqiem 1.5 z DSG zwłaszcza, teoretycy i "znawcy" amortyzacyjni którzy nigdy nie jeździli nimi, gadają głupoty że to nie jedździ, że sie nie da ciężarówki wyprzedzić, że silnik od kosiarki, że jak wsiądzie 4 osoby i bagaż to ledwo co ruszy itd itp. Nawet tutaj na forum takie opinie są.

To jest taka sama analogia jak 1.0 w małej budzie, tak samo 1.5 w nawet dużej budzie jak w Kodiaqu jedzie bardzo dobrze.
Kamiq wyprzedza z łatwością. W moim odczuciu dynamika jest taka sama jak mojego 2.0 TDI 150KM, może ciut słabiej. Naprawdę nie widzę różnicy, a w tydzień Kamiqiem zrobiłem 1500 km po wszelakiej maści drogach w górach (Istebna, Wisła, Cieszyn, Koniaków), tam naprawdę są podjazdy, autostradach i korkach pod stokami. Tak jestem zachwycony jazdą tym autem i nie boje się tego powiedzieć. Jeździ się po prostu świetnie, a porównanie mam, bo na co dzień użytkuję różne auta w tym nowe premium. Jeżeli będzie tak się spisywał cały czas, to zaryzykuję twierdzenie, że to jedno z najlepszych aut jakie miałem ( a miałem ich chyba ze 30 lekko). Jakby mu dali 2.0 TSI w wersji np RS czy GT to bym chyba kwiczał z radości :)
No a internety, cóż tam internety, tam wszyscy mają Mercedesy, wille i żony modelki, a my tylko jeździmy "skodzinami".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 sty 2020, 11:32 przez Malenstwo8, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Skoda Kamiq

Post autor: MałGorzata »

A miałeś kupić auto dla żony :-P
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

MałGorzata pisze:
03 sty 2020, 10:44
A miałeś kupić auto dla żony :-P
No miałem :lol:
Szczerze, to ciągle szukam pretekstu, żeby je podbierać żonie :)

ODPOWIEDZ