Skoda Kamiq

Dyskusje na temat innych modeli marki Škoda oraz koncernu VAG
Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Mans »

thortorun pisze:
06 gru 2019, 22:11
Pojawiły się ceny nowego Captura, ale brak jeszcze info co w wyposażeniu w ramach wersji:
https://autokult.pl/35908,nowe-renault- ... -66-900-zl
Są też pierwsze informacje o wyposażeniu:
https://antyweb.pl/nowy-renault-captur- ... posazenie/
Będzie bardzo grozny rywal dla Kamiqa bo ceny są świetne i co ważne są także 4 cylindrowe silniki w automacie :?
Wyposażenie też bardzo dobre ;)

https://autogaleria.pl/renault-captur-2019-test

Obrazek

Obrazek

Jest też pierwszy polski test :)




Sponsor

Re: Skoda Kamiq

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

Nowy Captur rzeczywiście spoko.
@Stinger VW zarąbisty 😍

thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Skoda Kamiq

Post autor: thortorun »

Rzeczywiście w salonach dają teraz dodatkowo 2500 PLN upustu na Scale oprócz aktualnej oferty wyprzedażowej 5000 PLN. Czyli razem 7.500 PLN na auta z placu, oczywiście do dalszej negocjacji jeszcze.

I centrala i salony Skody wydają się być zaskoczone niższą sprzedażą Scali niż zakładana. Nie jest to poziom jaki był założony przy zastępowaniu Rapida, no ale poziom cenowy też dużo wyższy.

Może to rokować dalszymi akcjami promocyjnymi, szczególnie w obliczu rosnącej konkurencji - Puma, Captur.

Edit - w obliczu dużej, b dużej ilości zamówień na Kamiqa to już teraz terminy produkcji marzec 2020 dla nowych zamówień.
Krzyżak z Torunia

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

Za chwilę na Kamiqa będzie się czekało min. 5 miesięcy :)
Tymczasem to bardzo sympatyczna bestia. Bardzo lubię nim jeździć :)
Nie wiem jak nowy Captur (bo wydaje sie fajny), ale poprzedni nawet się nie umywa do Kamiqa, mam porównanie, ponieważ raz, że w zasadzie byliśmy już zdecydowani na Captura i miałem go obejrzanego, dwa, ze sąsiadka zza płotu od roku takim jeździ i oglądaliśmy/jeździliśmy . To bardzo fajne auto, ale w kwestii zawieszenia, bagażnika, ilości miejsca w środku nie miał szans z Kamiqiem. Do tego słaby system multimedialny (raz działał z Iphonem, raz nie) i brak możliwości np zamówienia grzanej szyby go zdyskwalifikował ostatecznie.

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Mans »

Malenstwo8 pisze:
10 gru 2019, 7:53
Nie wiem jak nowy Captur (bo wydaje sie fajny), ale poprzedni nawet się nie umywa do Kamiqa
Stary Captur to wiadomo trochę już jednak przeżytek ale za to ten nowy nawet na filmach robi mega wrażenie.
Sczególnie materiały nad którymi wszyscy się wręcz rozpływają z zachwytu :shock:
Nie jestem jakimś miłośnikiem aut francuskich ale za ten projekt dla Renault należą się duże brawa 8-)



Ceny też niczego sobie ;)

Obrazek

@Malenstwo8 wracając jeszcze do regulacji siły nawiewu od klimatyzacji w Kamiqu to masz to tak samo rozwiązane jak w modelu Scala :?
U Ciebie też za każdym razem trzeba się nachylać do tego tabletu ,żeby przesuwać ten suwak z prawej strony :shock:



Reasumując patrząc na rynek niedużych crossoverów w Europie to VAG nie będzie miał wkrótce łatwego życia w tym segmencie bo wybór robi się coraz trudniejszy i naprawdę jest w czym wybierać :)

Kolejne nowości na rynku to nowy Nissan Juke, Peugeot 2008 i Ford Puma





Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 11:20 przez Mans, łącznie zmieniany 1 raz.

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

@Mans ta regulacja jest mega wkurzająca, ma natomiast jedną jedyną zaletę - regulacja nawiewu jest płynna w całej skali. Mam na myśli to, że nie ma konkretnych prędkości typu 1,2,3,4. Jakoś to już ogarnęliśmy (głownie żona), ale to na ten moment jedyna niedogodność :)
Autko jest mega sympatyczne :)
Fakt, konkurencja jest ostra. Mnie sie bardzo podobał nowy Juke, ale żona powiedziała, że na autobus będzie chodziła, jak go kupię, więc szkoda mi się jej zrobiło. Mamy kilometr po polach do przystanku i wieje strasznie w zimie :lol:
Na nowego Captura powiedzieli, że poczekamy do końca 2020, ale to już pisałem, gość nas zwyczajnie okłamał, więc ciesze się, że finalnie nie zamówiliśmy od niego :)
Nowa Puma droga bardzo i taka przekombinowana trochę, choć lubię Fordy i zawsze mi się nimi super jeździło :)

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Mans »

Malenstwo8 pisze:
10 gru 2019, 11:16
Autko jest mega sympatyczne :)
Kamiq w rankingach sprzedaży idzie jak burza i widać ,że sprzedawać się będzie świetnie ;)
Podejrzewam ,że ten model podbierze też sporą część potencjalnych chętnych na kupno większego Karoqa :?
Czyli mamy kolejny hit od Skody 8-)

https://www.samar.pl/__/3/3.a/106165/Ra ... cale=pl_PL

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

Mans pisze:
10 gru 2019, 11:25
Malenstwo8 pisze:
10 gru 2019, 11:16
Autko jest mega sympatyczne :)
Kamiq w rankingach sprzedaży idzie jak burza i widać ,że sprzedawać się będzie świetnie ;)
Podejrzewam ,że ten model podbierze też sporą część potencjalnych chętnych na kupno większego Karoqa :?
Czyli mamy kolejny hit od Skody 8-)

https://www.samar.pl/__/3/3.a/106165/Ra ... cale=pl_PL
Powiem tak, Karoqa nigdy bym nie kupił, bo jest po prostu brzydki. Jest nieproporcjonalny jakiś taki. Wolałbym dołożyć do Kodiaqa lub właśnie, jeżeli nie potrzebowałbym dużego auta to wziąć Kamiqa :)

thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Skoda Kamiq

Post autor: thortorun »

Dostałem dziś fajną wycenę na Scale. Ambition 1.0 TSI manual z pakietami Image, Tech, Comfort + grzana szyba. Cennikowo ~ 82.000, po upuście ~ 71.000.

Liczę, że do 67-68.000 uda się jeszcze znegocjować.

Czy waszym zdaniem oferta warta rozważenia?

Czy można później dołożyć w ASO pakiet bezdroża?
A grzaną kierownicę?
Krzyżak z Torunia

daniel_gw
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2019, 7:07
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 110kW

Re: Skoda Kamiq

Post autor: daniel_gw »

Niestety w serwisie nie są w stanie nic dołożyć. Mozna dokodowac niektóre funkcje przy pomocy vcds lub obdeleven. I zamontować jakieś graty z innej skody. Ale to wszystko poza serwisem. Tak robiłem z octavia.
Takze warto dopytać np ludzi na forum octavia.team i sprawdzić co można kupić koniecznie z autem bo dokładka wyjdzie drożej, a co można później dokodowac.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ