Skoda Kamiq

Dyskusje na temat innych modeli marki Škoda oraz koncernu VAG
Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

Mans pisze:
25 lip 2019, 10:29
Drogo ale dobrze ,że są pakiety za 1 zł :?
Cena Kamiqa podobna jak mniejszego VW T-Cross ;)
Można już sobie konfigurować ale narazie po czesku :)
https://cc.skoda-auto.com/cze/cs-CZ/tri ... itedPages=
Te pakiety niestety niewiele zmieniają. Dobrałem takowy do Ambition, ale jak dołożysz ledy, grzane tyłki, DSG, grzaną szybę, i parę pierdół to podchodzi i tak pod 90 koła (wersja Ambition z DSG startuje od 83 koła). Przyjmijmy optymistyczne rabat 10% (wiem pewnie nieosiągalny) to i tak daje 80 koła. Niby jak się rozejrzeć po konkurencji to podobnie, tyle, że tam można dostać spokojnie 20%, jak się dobrze pogada (np francuzy). Poza tym prawda jest jedna - małe crossovery są masakrycznie drogie i grubo przecenione, bo modne. Ja na tym cierpię, ponieważ zakup crossovera czy suva w moim przypadku nie jest podyktowany modą czy lansem tylko zwykłą koniecznością z uwagi na dojazd do mojego domu. Wiosna, jesień, zima, naprawdę trzeba mieć prześwit i już większość sąsiadów powymieniała auta. Ci co nie powymieniali co chwila mają coś urwane, obtarte itd.



Sponsor

Re: Skoda Kamiq

Sponsor


Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Mans »

Malenstwo8 pisze:
25 lip 2019, 10:41
Te pakiety niestety niewiele zmieniają. Dobrałem takowy do Ambition, ale jak dołożysz ledy, grzane tyłki, DSG, grzaną szybę, i parę pierdół to podchodzi i tak pod 90 koła (wersja Ambition z DSG startuje od 83 koła).
Trochę kasy dzięki tym pakietom w promocji można jednak zaoszczędzić tym bardziej ,że Kamiq to nowość ;)
@Malenstwo8 na pakiecie Comfort i Tech dla Ambition zyskujesz 7500zł a w Style aż 9300zł :shock:
Także wersja Style z dwoma pakietami Comfort i Tech najbardziej się opłaca no ale tanio nie jest to fakt ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 lip 2019, 11:28 przez Mans, łącznie zmieniany 6 razy.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Skoda Kamiq

Post autor: root »

Mnie wyszło 92 tys. za Ambition z DSG bez wielkich udziwnień. Drogo, ale dla porównania Renault Captur w wersji Limited ze skrzynią automatyczną wyszedł mi 84 tys. Dla mnie nadal drogo, ale 10% mniej ;)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Skoda Kamiq

Post autor: root »

Ale fajne jest też przedłużenie gwarancji za 1 zł i przeglądy za 299 zł (wszystko do 4 lat, 60 kkm).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Skoda Kamiq

Post autor: golob »

root pisze:
25 lip 2019, 11:19
Mnie wyszło 92 tys. za Ambition z DSG bez wielkich udziwnień. Drogo, ale dla porównania Renault Captur w wersji Limited ze skrzynią automatyczną wyszedł mi 84 tys. Dla mnie nadal drogo, ale 10% mniej ;)
Captur zaraz będzie nowy model (na zdjeciach zapowiada sie bardzo fajny i moim zdaniem ciekawszy od Kamiqa) więc schodzący model może mieć spore rabaty.

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Mans »

root pisze:
25 lip 2019, 11:19
Ale fajne jest też przedłużenie gwarancji za 1 zł i przeglądy za 299 zł (wszystko do 4 lat, 60 kkm).
Super sprawa czyli kolejne zaoszczędzone 1150zł mamy w kieszeni bo to przedłużenie gwarancji za 1zł
jest w ofercie premierowej ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 lip 2019, 11:55 przez Mans, łącznie zmieniany 3 razy.

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Mans »

golob pisze:
25 lip 2019, 11:39
Captur zaraz będzie nowy model (na zdjeciach zapowiada sie bardzo fajny i moim zdaniem ciekawszy od Kamiqa) więc schodzący model może mieć spore rabaty.
Nowy Captur wygląda świetnie i jeżeli Renault nie przesadzi z jego ceną to będzie w tym segmencie
bardzo grozny rywal dla Kamiqa czy VW T-Cross :?
Trzeba szczerze przyznać, że Francuzi odrobili lekcję i stworzyli naprawdę piękne miejskie autko 8-)


Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

Wszystko się zgadza. Oszczędności z pakietów są spore, ale co z tego jak i tak finalna cena jest wysoka. Musieli dać te pakiety, bo co? Żeby nie one to cena byłaby powyżej 100?
Skoda przesadza z cenami, a konkurencja nie śpi. Captur ogólnie jest bardzo udanym modelem, a mowy rzeczywiście jest bardzo ładny. Za moment wchodzi nowa Puma od Forda, też nic jej nie brakuje, Xceed od Kia, nowy 2008 moim zdaniem świetna linia i idę o zakład, że wszystko będzie tańsze.

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Mans »

Malenstwo8 pisze:
25 lip 2019, 12:08
Wszystko się zgadza. Oszczędności z pakietów są spore, ale co z tego jak i tak finalna cena jest wysoka. Musieli dać te pakiety, bo co? Żeby nie one to cena byłaby powyżej 100?
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jest przecież większa Skoda Karoq,
której cena z silnikiem 1.0 TSI 115KM w wersji Ambition staruje z poziomu 90 tys.zł :)
Szkoda tylko, że wersja 1.0 TSI ale ze skrzynią DSG 7 została wycofana z tego modelu :(

Obrazek

Skoda jedzie z cenami strasznie w górę wystarczy porównać cenę Superba przed i po FL z silnikiem 1.5 TSI 150KM :shock:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 lip 2019, 15:15 przez Mans, łącznie zmieniany 1 raz.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Skoda Kamiq

Post autor: JED »

Skoda, to taki Huawei - tanio już było.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

ODPOWIEDZ