Skoda Kamiq

Dyskusje na temat innych modeli marki Škoda oraz koncernu VAG
Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Mans »

JED pisze:
25 lip 2019, 15:04
Skoda, to taki Huawei - tanio już było.
Chciałoby się powiedzieć tanio to już było ale "to se ne vrati, Pane Havranek" :)



Sponsor

Re: Skoda Kamiq

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

No niestety macie rację.

thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Skoda Kamiq

Post autor: thortorun »

Krzyżak z Torunia

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

thortorun pisze:
25 lip 2019, 22:25
Konfigurator już działa:

http://cc-cloud.skoda-auto.com/POL/POL/pl-pl
Jeszcze raz skonfigurowałem na dwa sposoby - Ambition i Style. Wcześniej licząc „z ręki” nie doliczyłem jeszcze lakieru i i grzanej szyby. W wersji Style wyszło o zgrozo 96 tys. 😳😱
To ja podziękuję. Mam ofertę na wypasionego Captura w wersji Limited + max dodatków (full ledy, silnik 150 km z automatem, kamera, czyjniki, ststemy, dwukolorowy lakier, gwarancja na 5 lat, i kupa piedół) za 76 tys. Nie ma tylko grzanej szyby, bo się nie da w Renault zamówić. Jak mi Skoda da 20 koła rabatu, to się dogadamy, no ale wiem, że nie da 🙂
Myślałem, że z Karoqem już popłynęli, ale gdzie tam...

thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Skoda Kamiq

Post autor: thortorun »

76k PLN dobra cena za Captura z takim wyposażeniem. Liczę jeszcze, że na Octavię będzie można lepsze rabaty wynegocjować z racji tego że to generacyjnie starszy model i w Q1 2020 powinien być nowy. Niestety Scala, a przede wszystkim Kamiq ceny przegięte, ale po co mają sprzedawać taniej, skoro będzie popyt? :(
Krzyżak z Torunia

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Mans »

thortorun pisze:
26 lip 2019, 18:48
Niestety Scala, a przede wszystkim Kamiq ceny przegięte, ale po co mają sprzedawać taniej, skoro będzie popyt? :(
Co do popytu to nie byłbym tego taki pewien bo taki VW T-Cross sprzedaje się na razie marnie ;)
Mnie też Kamiq z konfiguratora wychodzi w granicach 100tys.zł a to za dużo jak na auto, które ma tylko 153cm wysokości i wolałbym zdecydowanie dołożyć do pełnowartościowego Karoqa ,który mierzy okrągłe 160cm wysokości i niczego nie udaje ;)
Za 97 tys.zł można też kupić większego i świetnie wyposażonego Hyundaia Tucson... :o

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-t ... llery-open

...lub za 84 tys.zł Kia Sportage, której też niczego nie brakuje ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sport ... f469b0ab2a
Ostatnio zmieniony 27 lip 2019, 13:55 przez Mans, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Skoda Kamiq

Post autor: stingerA6 »

Odnoszę odwrotne wrażenie. W tej chwili co drugi wyjeżdżający z salonu to T Cross. Poza nim T Rocki i Tiguany. Passaty, Golfy, zeszły do "podziemia".

Co do Kamiqa, to właśnie T Cross według mnie jest jego największym rywalem.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kamiq

Post autor: Malenstwo8 »

Tak, 76 tys to fajna cena za Captura w tej wersji. Za 74 udało mi się jeszcze wynegocjować Kia Stonica wersję L, która jest wyposażona w opór + jakieś drobiazgi, więc super. Do tego 7 lat gwarancji w standardzie. Wyposażenie zamiata jest nawet alcantara, tak więc sytuacja jest raczej jasna. Widać, że ceny są zbliżone, tylko Skoda zaczyna robić z siebie Mercedesa, ale nie te progi. Nie rozumiem tylko tej bratobójczej walki w VAGu. Kiedyś było jasne, chciałeś tanio, była Skoda, trochę lepiej Seat, drożej VW. Teraz, to się zaciera. Tylko jeszcze Audi jest na szczycie, ale kto wie, czy za parę lat jakiś model Skody nie będzie podchodził pod Audi 🙂
Szczerze, to mam żal do Skody, bo Kamiq jest spoko, a ja chciałem być lojalnym klientem, no ale wyszło jak wyszło. Szkoda.

thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Skoda Kamiq

Post autor: thortorun »

Škoda jak mówią Czesi ;)
Krzyżak z Torunia

thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Skoda Kamiq

Post autor: thortorun »

Na tę chwilę skłaniam się w stronę Skody Scali 1,0 TSI w manualu. Ambition z pakietami + elektryczna klapa, jakieś drobiazgi i pakiet bezdroża (prześwit wyższy o 12mm) wynegocjowane na 72k PLN. Ale sonduje dalej rynek. Jak już pisano na Captura niezłe przeceny bo zmienia sie model (większy o kilkanaście centymetrów od obecnego). Wychodzi nowy Leon, więc aktualny też przeceniany. Do tego Peugeot 2008 i Kia Xceed. Dużo się dzieje w segmencie...
Krzyżak z Torunia

ODPOWIEDZ