Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Dyskusje na temat innych modeli marki Škoda oraz koncernu VAG
envies
Posty: 79
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style/Business Grey/Crater

Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: envies »

Zona zauwazyla ostatnio ze w gamie modeli na polskiej stronie vw pojawil sie allspace, w sieci ogolem cisza, mozna przypuszczac ze bedzie w polsce, ciekawe jakie beda ceny?

https://www.volkswagen.pl/pl/modele.html



Sponsor

Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Sponsor


mapec
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2017, 14:46
Samochód: VW, Touran, 1.6 TDI

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: mapec »

Jeżeli cena będzie atrakcyjna Allspace może stanowić bezpośrednią konkurencję dla Kodiaqa

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: Everred »

Babeczka w VW powiedziała mi żebym się nie napalał bo z jej wiedzy ma być około 20k droższy co dla mnie jest już absurdalne bo dobrze wyposażony Tiguan Allspace pójdzie już w 200k czyli przy odrobinie negocjacji i dołożeniu dosłownie kilku tysięcy Tuareg, a to jednak rozmiarowo, klasowo, prestiżowo przepaść nie wspominając już o wartości przy odsprzedaży za kilka lat...

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: Rafał »

z ciekawości skonfigurowałem obecnie dostępnego tiguana w wyposażeniu jakie mam w tej chwili w kodiaq i vw jest o 9k droższy. zakładam, że allspace będzie droższy od takiej samej skody o około 20-25k

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: Dual »

No cóż, czy ten Allspace ma też rozsunięte osie kół o 12 cm jak w Kodiaqu? Jeśli nie to powiększenie i tak nie sprawi że będzie większy.
Owszem dołożyli mu trochę tyło ale w środku nie.
No, chyba że też ma rozsunięte osie.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

envies
Posty: 79
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style/Business Grey/Crater

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: envies »

Tutaj troszke info po angielsku:

https://www.youtube.com/watch?v=T1D2EB0loi8

@Dual z filmiku wynika ze o 11cm, w bagazniku bedzie troche mniej miejsca przy zlozonym 3 rzedzie siedzen, ale tyle samo przy rozlozonym.

Ciekawi mnie faktyczna roznica w cenie, bo zaczynam sie mocno zastanawiac nad ta alternatywa, termin mojego auta to koniec roku.

W.W.
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:31
Samochód: Passat

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: W.W. »

Na naszej stronie, tzn. polskiej VW, jeszcze w konfiguratorze Allspace nie występuje, choć jest już w stronie o modelach. Natomiast w konfiguratorze jest na niemieckiej stronie i tam można popatrzyć na listę wyposażenia i opcji. Sporo więcej niż do Skody. Jest nawet silnik 240 Km TDI.
Pozdrawiam
WW

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: Rafał »

od dziś dostępny jest konfigurator.
dobierając wyposażenie 1:1 skoda (style) / vw (comfortline- odpowiednik style), skoda jest tańsza tylko o 10-12k. (przy vw highline różnica to już 20-22k)
czas oczekiwania: jutro zamawiasz, produkcja około 15.11, odbiór w grudniu (informacja z salonu)
ciekawe jak będzie z rabatami.
co w takiej sytuacji zrobi skoda?

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: fonus »

Konfigurator jeszcze jakiś niedorobiony. Nie rozumiem zależności wyboru pewnych elementów wyposażenia od innych. Np. podgrzewana szyba wymusza wybranie czegoś do instalacji telefonu (?). U mnie wyszło około 15 000 zł drożej niż Kodiaq (choć nadal nie wiem czy wybrałem wszystkie odpowiedniki bo mają swoje nazwy handlowe) Nie widzę cantona. Oczywiście pewnie wyjdzie mniej bo Tiguan ma pewne rzeczy w comfort line za które bym w Kodiaq musiał dopłacić.

janoush
Posty: 90
Rejestracja: 16 sie 2017, 14:06
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: Kodiaq Style 2.0TSI, Astra J 1.6

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: janoush »

fonus pisze:
18 wrz 2017, 20:34
Nie rozumiem zależności wyboru pewnych elementów wyposażenia od innych. Np. podgrzewana szyba wymusza wybranie czegoś do instalacji telefonu (?).
W dwóch salonach powiedzieli mi to samo - tzn. podgrzewana szyba zakłóca sygnał GSM, więc wymagane jest zamówienie instalacji telefonicznej biznes lub comfort aby wzmocnić sygnał.

BTW, dostałem na Allspace-a rabat 6,5% w jednym i 7% w drugim. Czy któryś z forumowiczów doradzi, do którego salonu uderzyć, aby dostać lepszy rabat ? Dodam, że auto na osobę prywatną, płatność dla dealera - gotówka (tzn. nie leasing i nie kredyt od dealera).
janoush

ODPOWIEDZ