Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Dyskusje na temat innych modeli marki Škoda oraz koncernu VAG
mapec
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2017, 14:46
Samochód: VW, Touran, 1.6 TDI

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: mapec »

janoush pisze:
29 wrz 2017, 12:18

W dwóch salonach powiedzieli mi to samo - tzn. podgrzewana szyba zakłóca sygnał GSM, więc wymagane jest zamówienie instalacji telefonicznej biznes lub comfort aby wzmocnić sygnał.

BTW, dostałem na Allspace-a rabat 6,5% w jednym i 7% w drugim. Czy któryś z forumowiczów doradzi, do którego salonu uderzyć, aby dostać lepszy rabat ? Dodam, że auto na osobę prywatną, płatność dla dealera - gotówka (tzn. nie leasing i nie kredyt od dealera).
ja wynegocjowałem 9% , salon Citymotors w Gdańsku



Sponsor

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Sponsor


janoush
Posty: 90
Rejestracja: 16 sie 2017, 14:06
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: Kodiaq Style 2.0TSI, Astra J 1.6

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: janoush »

Ale na Allspace-a ?
W stopce masz Tourana :)
janoush

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: nasty »

fonus pisze:
18 wrz 2017, 20:34
W dwóch salonach powiedzieli mi to samo - tzn. podgrzewana szyba zakłóca sygnał GSM, więc wymagane jest zamówienie instalacji telefonicznej biznes lub comfort aby wzmocnić sygnał.
Ha ha ha, jaka ściema :lol:

mapec
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2017, 14:46
Samochód: VW, Touran, 1.6 TDI

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: mapec »

janoush pisze:
29 wrz 2017, 12:35
Ale na Allspace-a ?
W stopce masz Tourana :)
Touran to mój stary samochód, a tak w zasadzie już nie mój :D bo sprzedany
Promocja o której pisałem dotyczy VW Allspace-a, wstępny odbiór w listopadzie.
Wersja 1.4TSI DSG Comfortline.

dag
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2017, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq 1,4 TSI 110 kW DSG Style

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: dag »

nasty pisze:
29 wrz 2017, 13:04
fonus pisze:
18 wrz 2017, 20:34
W dwóch salonach powiedzieli mi to samo - tzn. podgrzewana szyba zakłóca sygnał GSM, więc wymagane jest zamówienie instalacji telefonicznej biznes lub comfort aby wzmocnić sygnał.
Ha ha ha, jaka ściema :lol:
Dokładnie - mam grzaną szybę i nawigacja z telefonu wrzuconego w schowek przy gnieździe zapalniczki działa cały czas, z rozmowami też nie ma problemu. Co oni tam wymyślają? :)

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: Dual »

No cóz w Kodiaqu nic nie zakłóca ;)
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

W.W.
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:31
Samochód: Passat

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: W.W. »

Oglądałem go i jechałem nim. Wielkie rozczarowanie. W każdym razie zmieniłem zdanie i w takiej wersji i wykonaniu, Allspeca na pewno nie kupię, a byłem zdecydowany.
Pozdrawiam
WW

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: Malenstwo8 »

Co Cię tak rozczarowało?

W.W.
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:31
Samochód: Passat

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: W.W. »

Lista jest spora. Zacząłem z wysokiego C tzn., przywaliłem drzwiami pokazowego samochodu w stojący obok, również pokazowy. Dlaczego? Bo jakiś geniusz projektowy nie przewidział w podłokietniku uchwytu! Drzwi mają tylko jeden uchwyt, bardzo blisko zawiasów. Brak drugiego, przy tylnej krawędzi drzwi. Tam jest gładki podłokietnik i nie ma za co złapać. Ani, aby domknąć, ani aby przytrzymać otwierające się drzwi. Jakoś nie wyobrażam sobie, aby ktoś utrzymał drzwi, np. w przypadku silniejszego wiatru od tyłu. Czy wspomniałem, że w VW brak tych fajnych, wyskakujących ochraniaczy drzwi?
Mimo kilkuminutowego manewrowania przyciskami, identyczne mam w Passacie, tu nie udało mi się znaleźć wygodnej pozycji za kierownicą. Podłokietnik jest mały i po uniesieniu wysoko fotela kierowcy, już nie spełnia swojej roli.
Rozłożenie siatki, odgradzającej przestrzeń bagażowa od kabiny, wymaga wyższych studiów a o braku ruchomych mocowań bagażu w bagażniku, nawet nie wspominam. Uchwyty sufitowe do tej siatki, pasują do dostawczaka a nie do osobówki.
Plastiki na konsoli środkowej są twarde i tandetne w dotyku. Moim zdaniem, jest za mała regulacja wysokości pasów bezpieczeństwa. Pod siedzeniami nie ma schowków, a przynajmniej pokazujący nic o nich nie widział, może ktoś je wyjął.
Cały samochód robi wrażenie złożonego na szybko, aby Kodiaqowi odebrać klientów.
Pozytywnie za to wygląda wyświetlacz, choć z pewnością trzeba się do niego przyzwyczaić. Ciekawe, jak wygląda, jak od tyłu świecie słońce?
Pozdrawiam
WW

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: Malenstwo8 »

No to faktycznie kiepsko. Muszę się przejechać z ciekawości do salonu.

ODPOWIEDZ