Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Dyskusje na temat innych modeli marki Škoda oraz koncernu VAG
Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: Rafał »

w kodiaq też nie ma schowków jeżeli fotel jest regulowany elektrycznie. w zwykłych fotelach są.
co do allspace, kolega miał takie samo odczucie, że z autem jest coś nie tak i zamówił kodiaq :)
inny kolega (wysoki) i ja też, w superbie nie możemy znaleźć odpowiedniego ustawienia fotela, jest za wysoko, pewnie przez elektrykę tych siedzeń.



Sponsor

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Sponsor


W.W.
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:31
Samochód: Passat

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: W.W. »

A braku tego uchwytu mówiłem.

Obrazek
Pozdrawiam
WW

babelmb
Posty: 56
Rejestracja: 10 lis 2017, 13:15
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI DSG 4x4

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: babelmb »

W.W. pisze:
20 lis 2017, 16:45
A braku tego uchwytu mówiłem.

Obrazek
Z tego co mi się wydaje, w kodiaqu również nie ma tam nic. Jest to tak samo rozwiązane i moim zdaniem domykanie drzwi to problem.

Obrazek

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: Rafał »

chyba szukacie dziury w całym. w większości aut uchwyt jest mniej więcej w tym samym miejscu i jest to efekt lat projektowania i prowadzonych badań. to miejsce pewnie jest najbardziej optymalne.
jak to mówią zła baletnica nawet w trampkach nie pójdzie - czy jakoś tak ;)

babelmb
Posty: 56
Rejestracja: 10 lis 2017, 13:15
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI DSG 4x4

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: babelmb »

Rafał pisze:
21 lis 2017, 12:09
chyba szukacie dziury w całym. w większości aut uchwyt jest mniej więcej w tym samym miejscu i jest to efekt lat projektowania i prowadzonych badań. to miejsce pewnie jest najbardziej optymalne.
jak to mówią zła baletnica nawet w trampkach nie pójdzie - czy jakoś tak ;)
dla mnie to jest drobny szczegół, który nie dyskwalifikuje auta ;) ale w poprzednim aucie miałem to lepiej rozwiązane. uchwyt był bardziej na środku drzwi. W przypadku kodiaqa czy teraz tiguana, nie wiem czy to efekt badań amerykańskich naukowców, czy ankietowanych z familiady ;) ale mogli to lepiej wg mnie rozwiązać :)

Obrazek

W.W.
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:31
Samochód: Passat

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: W.W. »

Rafał pisze:
21 lis 2017, 12:09
chyba szukacie dziury w całym. w większości aut uchwyt jest mniej więcej w tym samym miejscu i jest to efekt lat projektowania i prowadzonych badań. to miejsce pewnie jest najbardziej optymalne.
Doprawdy?
Czy łatwiej się zamyka drzwi trzymając bliżej, czy dalej od osi obrotu?
Kiedy do tego potrzeba mniej siły?
Dlaczego, w Passacie, do rozłożenia siatki oddzielającej bagażnik wystarczą dwa ruchy i 20 sekund a w Allspace wymagana jest wiedza techniczna i kilkanaście minut?

Te pytania można mnożyć. Zakładając zaś, że inżynierowie nie są jednak głupi myślę, że to efekt "czerwonego ołówka księgowego" i wszechobecnej pogoni za zmniejszeniem kosztów a wiec i czasu testowania.

IMHO Firmy po prostu testowanie przerzuciły na klientów. Zapewne pilnie śledzą wszelkie fora, gdzie wyłapują i analizują uwagi użytkowników, choć zapewne nigdy się do tego nie przyznają. Popatrzcie, ile poprawek już jest w Kodiaqu.
Uważam, że Allsapece to fajny samochód, z dużym potencjałem, podobnie jak Kodiaq i za rok, po pozbyciu się usterek wieku niemowlęcego, będą propozycją godną uwagi.
Pozdrawiam
WW

msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: msolak81 »

W kodiaku rozwiazanie uchytu jest problematyczne ze względu na montaż pojemnika na parasolkę - dlatego uchwyt przesunięty do przodu. Nie wiem czy tak samo jest w tiguanie allspace - wygląda podobnie, ale z tego co wiem tam nie ma parasolek. Generalnie tiguan allspace to taki "lepszy" kodiaq. pozdro M

W.W.
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:31
Samochód: Passat

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: W.W. »

W Passacie jest i uchwyt i parasolka - znaczy da się. :-)
Pozdrawiam
WW

Skakun
Posty: 42
Rejestracja: 23 kwie 2017, 16:40
Lokalizacja: Katowice
Samochód: Octavia III /Mondeo kombi mk4

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: Skakun »

mnie się w materiałach allspace mega podoba ze względu na dopakowanie fajnymi funkcjonalnościami i systemami za relatywnie niewielkie pieniądze (np led top z dynamic light assist, active info display)... ale... ale kurna spowodowanie, że ktos z vw do mnie zadzwoni z ofertą, albo umówić mnie na jazdę próbną jeszcze mi się nie udało... wypełniam wszystkie możliwe formularze na stronie vw i dupa... zero odzewu... a nigdy jeszcze vw nie miałem, więc nie sądzę, że wyświetlam im się na czerwono z adnotacją 'nie obsługiwać'... trochę jakbym się narzucał, żeby mi łaskawie pokazali auto i umówili jazdę próbną :/ to skoda jest jaka jest, ale dzwonili na drugi dzień rano się ze mną umówić. może to znak, żeby dresowóz (vw) jednak odpuścić...

W.W.
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:31
Samochód: Passat

Re: Tiguan Allspace w polskiej ofercie modelowej

Post autor: W.W. »

Dziwne. Ja zapisałem się dawno temu i sami oddzwonili. Co dziwniejsze, zrobili to natychmiast, jak tylko dostali samochód, bo sprzedawca sam przyznał, że szkolenie z tego modelu będą mieli dopiero w przyszłym tygodniu. Trzeba było go widzieć, jak próbował zademonstrować zakładanie wspomnianej siatki. :-)
Jak widać z moich wypowiedzi, nie jestem ślepym fanem marki VW, ale sprawiedliwość trzeba jej oddać.
Pozdrawiam
WW

ODPOWIEDZ