Skoda Karoq

Dyskusje na temat innych modeli marki Škoda oraz koncernu VAG
Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Karoq

Post autor: Mans »

Na dniach będę zamawiał Skodę Karoq i muszę przyznać ,że przy bliższym poznaniu Karoq zyskuje a Kodiaq niestety traci.
Uchwyty w drzwiach rzeczywiście nie skrzypią i ogólnie wnętrze robi lepsze wrażenie niż to w Kodiaqu.
Karoq ma także rewelacyjne fotele, po jezdzie testowej Kodiaqiem niestety bolał mnie kręgosłup.
Odbyłem kilkugodzinna jazdę testową Skodą Karoq i silnik 1.5TSI w połaczeniu ze skrzynią DSG 7 jest po prostu rewelacyjny :shock:



Co do ceny to 110 500zł za wersje Style z silnikiem 1.5 TSI DSG 7 uważam za niewygórowaną ;)
Dla mniej wymagających jest jeszcze tańsza wersja 1.5 TSI DSG7 Ambition za 102 900zł

https://www.br.skoda-auto.pl/microsites ... _karoq.pdf

Moim zdaniem cena Karoqa jest adekwatna do wyposażenia i jego osiągów.
O dziwo te same pozycje z konfiguratora dla Kodiaqa i Karoqa są o kilkaset zł tańsze na korzyść tego drugiego.
W porównaniu do mojej Skody Yeti 1.4 TSI DSG 7, której Karoq jest następcą to zupełnie inna klasa samochodu.
Wyciszenie i komfort jazdy jest na zupełnie innym poziomie a zawieszenie jest po prostu genialne.
Wielkie brawa dla inżynierów Skody bo odwalili kawał dobrej roboty.
Jezdziłem niedawno także Seatem Atecą i tam zawieszenie było niestety niemiłosiernie twarde i niekomfortowe.
Każdą nierówność na drodze czuć było w kabinie.Z tego też powodu postanowiłem poczekać na Skodę Kodiaq i Karoq.
Ostatecznie wybrałem model Karoq bo po prostu spełnia on wszystkie moje oczekiwania względem zakupu nowego auta.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2017, 21:42 przez Mans, łącznie zmieniany 6 razy.



Sponsor

Re: Skoda Karoq

Sponsor


Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Skoda Karoq

Post autor: jankess4 »

Kodiaq to wogóle szajs. Nie wiem kto to wogóle kupuje. Przecież uchwyty skrzypią. Fotele ma do d... za duży jest. CANTON nie gra za dobrze. Nie karoq jest THE BEST. Co za oszołomstwo. Litoooości.

elektrod
Posty: 69
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:53
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Skoda Karoq

Post autor: elektrod »

ale co uważasz za oszołomstwo?

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Karoq

Post autor: Mans »

System Canton przetestowałem sobie podczas jazdy testowej i moim zdaniem w Karoqu gra świetnie.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2017, 12:04 przez Mans, łącznie zmieniany 1 raz.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Skoda Karoq

Post autor: root »

jankess4 pisze:
07 gru 2017, 21:30
Kodiaq to wogóle szajs. Nie wiem kto to wogóle kupuje. Przecież uchwyty skrzypią. Fotele ma do d... za duży jest. CANTON nie gra za dobrze. Nie karoq jest THE BEST. Co za oszołomstwo. Litoooości.
Jankess, wyluzuj trochę. Każdy ma prawo do swojego zdania. A dzięki temu mamy wiele modeli samochodów, a nie tylko jeden.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Skoda Karoq

Post autor: jankess4 »

root pisze:
jankess4 pisze:
07 gru 2017, 21:30
Kodiaq to wogóle szajs. Nie wiem kto to wogóle kupuje. Przecież uchwyty skrzypią. Fotele ma do d... za duży jest. CANTON nie gra za dobrze. Nie karoq jest THE BEST. Co za oszołomstwo. Litoooości.
Jankess, wyluzuj trochę. Każdy ma prawo do swojego zdania. A dzięki temu mamy wiele modeli samochodów, a nie tylko jeden.
Nie znoszę bezkrytycznego narzekania root. Mam na to alergię.

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Skoda Karoq

Post autor: rafalhtc »

To sobie allertec kup
A tak poważnie to zawze lepiej się narzeka niż chwali więc kolega jak zdecydował się na na Karoqa to raczej dobrego słowa na temat Kodiaqa nie powie.
Tak mamy- taki naród:p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Skoda Karoq

Post autor: WuWu »

No bo w Karoqu skórzane fotele pewnie robi się z części brzuszka aby były delikatne a w Kodiaqu taborety są obszyte skóra z okolic kopyt. U mnie Kodiaq jest tylko po to aby orać ziemię nie patrząc na błoto ;). A tak na poważnie no to w końcu ktoś musi kupić te Karoqi i jak się podobają to niech kupują. Jak dla mnie za mały. Taki ładny damski samochodzik. Koleżankom się podoba.

elektrod
Posty: 69
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:53
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Skoda Karoq

Post autor: elektrod »

WuWu pisze:
08 gru 2017, 1:42
Jak dla mnie za mały. Taki ładny damski samochodzik. Koleżankom się podoba.
Wynika z tego, że Kodiaq jest typowo męski, dla prawdziwych twardzieli. Ja mimo wszystko wybrałem Karoqa bo obawiałem się, że przy Kodiaqu na mieście śmieli by się ze mnie , że próbuję sobie przedłużyć co nie co.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Skoda Karoq

Post autor: WuWu »

elektrod pisze:
08 gru 2017, 8:04
WuWu pisze:
08 gru 2017, 1:42
Jak dla mnie za mały. Taki ładny damski samochodzik. Koleżankom się podoba.
Wynika z tego, że Kodiaq jest typowo męski, dla prawdziwych twardzieli. Ja mimo wszystko wybrałem Karoqa bo obawiałem się, że przy Kodiaqu na mieście śmieli by się ze mnie , że próbuję sobie przedłużyć co nie co.
Do przydlużania sobie co nie co to chyba jakieś marki premium. Jeśli wybrałeś Karoqa ze względu na to co inni powiedzą, to nie gratuluję wyboru. Ja poprostu jestem duży i wysoki więc Karoq odpada. To taka wysoka Fabia, tak jak Kodiaq to wysoka Octavia. A wysokiego superba w stylu tourega czy Q7 to raczej skodzie nie pozwolą zrobić. Nad Karoqiem zastanawiają się Koleżanki bo wola mniejszy. A sąsiad np w tych wymiarach i cenie woli Kugę.

ODPOWIEDZ