Skoda Karoq

Dyskusje na temat innych modeli marki Škoda oraz koncernu VAG
elektrod
Posty: 69
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:53
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Skoda Karoq

Post autor: elektrod »

elektrod pisze:
08 gru 2017, 8:04
Wynika z tego, że Kodiaq jest typowo męski, dla prawdziwych twardzieli. Ja mimo wszystko wybrałem Karoqa bo obawiałem się, że przy Kodiaqu na mieście śmieli by się ze mnie , że próbuję sobie przedłużyć co nie co.
Napisałem to półżartem. Wybrałem Karoqa bo na moje potrzeby miejskie wystarczy mi w zupełności. Rozważałem też Kodiaqa, ale w takiej wersji byłby za drogi i tak naprawdę wykorzystałbym jego gabaryty 2-3 razy do roku. Jak widzisz każde auto znajdzie swojego odbiorcę i podział na auta damskie/męskie ze względu na gabaryty jest troszkę śmieszny bo nie raz widziałem kobiety w autach typu Toureg/Q7 czy facetów w Citigo. Bo z wyglądu poza wielkością Kodiaq i Karoq są prawie identyczne i nie maja zbyt wielu różnic damsko/męskich



Sponsor

Re: Skoda Karoq

Sponsor


Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Karoq

Post autor: Mans »

Widzę ,że niektórzy posiadacze Kodiaqów zupełnie nie mają poczucia humoru.Nie ma się co tak spinać bo po prostu nie ma o co :|
Z tymi rozmiarami Kodiaqa to bez przesady, że jest on aż taki wielki bo w stosunku do Karoqa na długość to tylko 315mm także różnica prawie żadna.



Ja zdecydowałem się na Karoqa przede wszystkim dlatego że jest on moim zdaniem bardziej dopracowany i ma lepsze materiały wykończeniowe.Ma rewelacyjny silnik 1.5 TSI z DSG7 chociaż ten w Kodiaqu 1.4 TSI 150KM też jest doskonały.
Karoqa świetnie się prowadzi i ma bardzo dobrze zestrojone zawieszenie.
Jest także zdecydowanie ciszej w kabinie przy prędkościach autostradowych czyli w granicach 140km/h w porównaniu do Kodiaqa.
Wynika to pewnie z tego, że Kodiaq jest o kilka centymetrów wyższym i szerszym autem i ma większe opory powietrza do pokonania niż jego mniejszy brat.
Na tym ujęciu widać wyraznie, że słupek A w Karoqu jest pod zupełnie innym kontem niż w wyższym Kodiaqu.
W związku z tym szumy powietrza są mniej uciążliwe w Karoqu bo po prostu ma lepszą aerodynamikę ;)
Linia boczna też jest taka bardziej sportowa bo ta w Kodiaqu jest niestety bardziej pudełkowata.



Ogólnie bardziej sportowy charakter i taki pazur znalazłem jak tu piszą niektórzy z Was w damskim Karoqu 8-)
a nie znalazłem go niestety w męskim Kodiaqu :lol:
Wolny kraj i każdy kupuje taki samochód jaki mu pasuje na tym polega właśnie demokracja :idea:

Tak z czystej ciekawości podaję dla wszystkich zainteresowanych wymiary mniejszej i większej Skody

Model -------- Karoq ------------------- Kodiaq--------------------Różnica
Długość (mm) 4382 ----------------- 4697----------------------(+315mm)
Szerokość (mm) 1841--------------- 1882---------------------- (+39mm)
Wysokość (mm) 1605 ------------- 1676----------------------- (+71mm)
Rozstaw osi (mm)2638 ------------- 2791-----------------------(+153mm)
Prześwit (mm) 183------------------ 194 -------------------------(+11mm)

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Skoda Karoq

Post autor: jankess4 »

Mans pisze:Widzę ,że niektórzy posiadacze Kodiaqów zupełnie nie mają poczucia humoru.Nie ma się co tak spinać bo po prostu nie ma o co :|
Z tymi rozmiarami Kodiaqa to bez przesady, że jest on aż taki wielki bo w stosunku do Karoqa na długość to tylko 315mm także różnica prawie żadna.



Ja zdecydowałem się na Karoqa przede wszystkim dlatego że jest on moim zdaniem bardziej dopracowany i ma lepsze materiały wykończeniowe.Ma rewelacyjny silnik 1.5 TSI z DSG7 chociaż ten w Kodiaqu 1.4 TSI 150KM też jest doskonały.
Karoqa świetnie się prowadzi i ma bardzo dobrze zestrojone zawieszenie.
Jest także zdecydowanie ciszej w kabinie przy prędkościach autostradowych czyli w granicach 140km/h w porównaniu do Kodiaqa.
Wynika to pewnie z tego, że Kodiaq jest o kilka centymetrów wyższym i szerszym autem i ma większe opory powietrza do pokonania niż jego mniejszy brat.
Na tym ujęciu widać wyraznie, że słupek A w Karoqu jest pod zupełnie innym kontem niż w wyższym Kodiaqu.
W związku z tym szumy powietrza są mniej uciążliwe w Karoqu bo po prostu ma lepszą aerodynamikę ;)
Linia boczna też jest taka bardziej sportowa bo ta w Kodiaqu jest niestety bardziej pudełkowata.



Ogólnie bardziej sportowy charakter i taki pazur znalazłem jak tu piszą niektórzy z Was w damskim Karoqu 8-)
a nie znalazłem go niestety w męskim Kodiaqu :lol:
Wolny kraj i każdy kupuje taki samochód jaki mu pasuje na tym polega właśnie demokracja :idea:

Tak z czystej ciekawości podaję dla wszystkich zainteresowanych wymiary mniejszej i większej Skody

Model -------- Karoq ------------------- Kodiaq--------------------Różnica
Długość (mm) 4382 ----------------- 4697----------------------(+315mm)
Szerokość (mm) 1841--------------- 1882---------------------- (+39mm)
Wysokość (mm) 1605 ------------- 1676----------------------- (+71mm)
Rozstaw osi (mm)2638 ------------- 2791-----------------------(+153mm)
Prześwit (mm) 183------------------ 194 -------------------------(+11mm)
Teraz jeszcze rozmiary Citygo Obrazek

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Karoq

Post autor: Malenstwo8 »

@jankess4, nie chcę być złośliwy i rzadko jestem, ale co mi tam. Ty tez jesteś złośliwy, tak więc nie rozumiem Twojego podejścia do Kolegi od Karoqa. Cieszy się chłop, kupił fajne auto, z jego wypowiedzi widać wyraźnie, że nie jest do nikogo wrogo nastawiony, a Tobie o coś chodzi. Po prostu zluzuj gumę, bo nic to nie wnosi do sprawy, a psujesz atmosferę na forum. Żadne auto nie jest doskonałe, jak wiemy ma swoje wady i zalety. Punkt widzenia Kolegi jest taki, a nie inny. Wybrał Karoqa i super. Po co spinka. Niech się cieszy swoim wyborem, Ty swoim. Nie ma sensu ironizować, bo nic to nie wnosi do tematu. Na koniec żeby nie było, to jestem/byłem użytkownikiem wielu forów i nie pamiętam już kiedy zabrałem głos w takim charakterze jak tutaj, a to znaczy, że przeginasz :)
Więcej luzu i miłego weekendu ;)

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Skoda Karoq

Post autor: jankess4 »

Malenstwo8 pisze:@jankess4, nie chcę być złośliwy i rzadko jestem, ale co mi tam. Ty tez jesteś złośliwy, tak więc nie rozumiem Twojego podejścia do Kolegi od Karoqa. Cieszy się chłop, kupił fajne auto, z jego wypowiedzi widać wyraźnie, że nie jest do nikogo wrogo nastawiony, a Tobie o coś chodzi. Po prostu zluzuj gumę, bo nic to nie wnosi do sprawy, a psujesz atmosferę na forum. Żadne auto nie jest doskonałe, jak wiemy ma swoje wady i zalety. Punkt widzenia Kolegi jest taki, a nie inny. Wybrał Karoqa i super. Po co spinka. Niech się cieszy swoim wyborem, Ty swoim. Nie ma sensu ironizować, bo nic to nie wnosi do tematu. Na koniec żeby nie było, to jestem/byłem użytkownikiem wielu forów i nie pamiętam już kiedy zabrałem głos w takim charakterze jak tutaj, a to znaczy, że przeginasz Obrazek
Więcej luzu i miłego weekendu ;)
Kolego słuchaj nie oceniaj. Każdy ma prawo do wyrażania swojego poglądu a Ty jestes ostatni do oceny mojej złośliwości i uważam że to Ty niepotrzebnie kreujesz sie teraz na jedynego sprawiedliwego i nie życzę sobie z Twojej strony takich personalnych wycieczek w kierunku mojej osoby.

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Skoda Karoq

Post autor: jankess4 »

Karoq jest bardzo ładnym autem. Gdybym nie potrzebował 7 miejsc pewnie bym celował w ten model. Jednak kwestie jego dopracowania pozostawmy na czas kiedy ktoś nim zrobi przynajmniej parę tysięcy kilometrów bo teraz to trochę wygląda na zaklinanie rzeczywistości.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Skoda Karoq

Post autor: Tomala72 »

Znowu zaczynacie porównywać jabłko z gruszką. To owoc i to owoc a jak różnie smakują.
Kodiaq w swojej klasie to bardzo dobry wybór a Karoq w swojej klasie pewnie też.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Karoq

Post autor: Malenstwo8 »

jankess4 pisze:
08 gru 2017, 16:27
Malenstwo8 pisze:@jankess4, nie chcę być złośliwy i rzadko jestem, ale co mi tam. Ty tez jesteś złośliwy, tak więc nie rozumiem Twojego podejścia do Kolegi od Karoqa. Cieszy się chłop, kupił fajne auto, z jego wypowiedzi widać wyraźnie, że nie jest do nikogo wrogo nastawiony, a Tobie o coś chodzi. Po prostu zluzuj gumę, bo nic to nie wnosi do sprawy, a psujesz atmosferę na forum. Żadne auto nie jest doskonałe, jak wiemy ma swoje wady i zalety. Punkt widzenia Kolegi jest taki, a nie inny. Wybrał Karoqa i super. Po co spinka. Niech się cieszy swoim wyborem, Ty swoim. Nie ma sensu ironizować, bo nic to nie wnosi do tematu. Na koniec żeby nie było, to jestem/byłem użytkownikiem wielu forów i nie pamiętam już kiedy zabrałem głos w takim charakterze jak tutaj, a to znaczy, że przeginasz Obrazek
Więcej luzu i miłego weekendu ;)
Kolego słuchaj nie oceniaj. Każdy ma prawo do wyrażania swojego poglądu a Ty jestes ostatni do oceny mojej złośliwości i uważam że to Ty niepotrzebnie kreujesz sie teraz na jedynego sprawiedliwego i nie życzę sobie z Twojej strony takich personalnych wycieczek w kierunku mojej osoby.
Nie jest to żadna osobista wycieczka i daleko mi do oceniania Twojej osoby. Z tego co wiem, to nie jestem jedyny, który zwrócił wagę na Twój ton wypowiedzi, a więc nie jestem jedynym sprawiedliwym, jak to napisałeś. Poza tym na nikogo się nie kreuję, a temat uznaję za zamknięty.
Miłej soboty 😉

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Skoda Karoq

Post autor: jankess4 »

Malenstwo8 pisze:
jankess4 pisze:
08 gru 2017, 16:27
Malenstwo8 pisze:@jankess4, nie chcę być złośliwy i rzadko jestem, ale co mi tam. Ty tez jesteś złośliwy, tak więc nie rozumiem Twojego podejścia do Kolegi od Karoqa. Cieszy się chłop, kupił fajne auto, z jego wypowiedzi widać wyraźnie, że nie jest do nikogo wrogo nastawiony, a Tobie o coś chodzi. Po prostu zluzuj gumę, bo nic to nie wnosi do sprawy, a psujesz atmosferę na forum. Żadne auto nie jest doskonałe, jak wiemy ma swoje wady i zalety. Punkt widzenia Kolegi jest taki, a nie inny. Wybrał Karoqa i super. Po co spinka. Niech się cieszy swoim wyborem, Ty swoim. Nie ma sensu ironizować, bo nic to nie wnosi do tematu. Na koniec żeby nie było, to jestem/byłem użytkownikiem wielu forów i nie pamiętam już kiedy zabrałem głos w takim charakterze jak tutaj, a to znaczy, że przeginasz Obrazek
Więcej luzu i miłego weekendu ;)
Kolego słuchaj nie oceniaj. Każdy ma prawo do wyrażania swojego poglądu a Ty jestes ostatni do oceny mojej złośliwości i uważam że to Ty niepotrzebnie kreujesz sie teraz na jedynego sprawiedliwego i nie życzę sobie z Twojej strony takich personalnych wycieczek w kierunku mojej osoby.
Nie jest to żadna osobista wycieczka i daleko mi do oceniania Twojej osoby. Z tego co wiem, to nie jestem jedyny, który zwrócił wagę na Twój ton wypowiedzi, a więc nie jestem jedynym sprawiedliwym, jak to napisałeś. Poza tym na nikogo się nie kreuję, a temat uznaję za zamknięty.
Miłej soboty Obrazek
To po co się odzywasz i kontynuujesz po prostu już zamilcz w tej kwestii bo niepotrzebnie jątrzysz weteranie forów wszelakich

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Skoda Karoq

Post autor: root »

Temat uważam za wyczerpany. W kolejnych postach proszę o nie wracanie do tej dyskusji. Dziękuję.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ