Bydgoszcz, Konarzewski, ul. Nowotoruńska 15

Regulamin forum
Prosimy o Waszą opinię o salonach i/lub serwisach Škoda, z których usług korzystaliście. Dotyczy to zarówno negatywnych, pozytywnych jak i neutralnych odczuć. Mamy świadomość że odczucia mogą być mocno subiektywne, jednak mamy nadzieję, że przy powtarzających się podobnego typu wrażeniach pomogą one w wyborze Dealera celem zakupu lub serwisu auta.

W szczególności interesuje nas:
  • podejście do klienta
  • czy została Wam udzielona niezbędna pomoc przy realizacji zamówienia lub usunięcia problemu, np. technicznego
  • jaki był/ma być czas dostawy samochodu od zamówienia lub czas naprawy
  • czy dealer wykazał elastyczność przy negocjacji ceny
  • rzetelność realizacji dostawy/naprawy w stosunku do zamówienia/zlecenia

Zapewne jest wiele możliwych kryteriów oceny, więc proszę się nie ograniczać do punków powyżej. Im więcej informacji tym dla wszystkich lepiej. ;)

Proszę o przestrzeganie następujących zasad:
  • jeden obiekt (salon/serwis) ‒ jeden wątek
  • tytuł wątku powinien być utworzony w postaci: „Miejscowość, nazwa, ulica/adres”, np. „Poznań, Porsche Inter Auto Polska, ul. Krańcowa 40/42”

Tutaj jest miejsce na opinie o dealerach marki Škoda mających swoją siedzibę w woj. kujawsko-pomorskim.
Awatar użytkownika
fonus
Posty: 258
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Bydgoszcz, Konarzewski, ul. Nowotoruńska 15

Post autor: fonus »

Zamówiłem za sprawą naszego forum, gdzie ktoś napisał o dobrych rabatach w tym salonie. Strona internetowa, przypadkowy wybór sprzedawcy - telefon, mail, błyskawiczna oferta i moja decyzja na tak. Wcześniej byłem na dniach otwartych w Warszawie i szukałem od tej pory najlepszej oferty. Dzwoniłem i pisałem do innych dealerów w Polsce i oferty lepszej nie dostałem więc padło na Bydgoszcz i pana Jakuba. 10.03.2017 zamówiłem. Zamówienie było w formie maila z ustaleniem ceny i konfiguracji auta.

Zadatek 2000 zł. Słowo zadatek było użyte w mailu i telefonicznie. Potem już na standardowym druku zamówienia było o wpłaconej zaliczce i o tym, że nie jest ona zadatkiem (tekst standardowy). Jednak dodatkowo w treści zamówienia było dopisane że to co wpłaciłem to zadatek, który nie podlega zwrotowi. Nie było sprecyzowane, co w przypadku odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie sprzedawcy... powinno być że zadatek w podwójnej wysokości sprzedawca zwraca zamawiającemu lub inne warunki ale tego nie było. W sumie w jednym druku pozostały dwie sprzeczne ze sobą informacje. Nie drążyłem tematu. Po zmianie konfiguracji auta już w kolejnym druku zamówienia, które otrzymałem nie było już tego dopisku o zadatku. Zależy mi na zrealizowaniu umowy, a nie na odstąpieniu od niej no ale jest tu pewne niedomówienie.

W zamówieniu termin odbioru auta najpóźniej 2017-08-15.
Na dzień 2017-05-04 w systemie nie figuruje tydzień produkcji auta

Co do kontaktu ze sprzedawcą - to ja wychodzę z inicjatywą i się przypominam. Czasami zdarzyło się, że przypominałem się nie jeden raz w tej samej sprawie. Ale jak na razie jest ten kontakt w miarę poprawny. Otrzymuję odpowiedzi na swoje pytania.

Odnośnie utrzymania ceny z rabatem z pierwszego zamówienia po zmianie konfiguracji to musiałem walczyć i to było już słabe. Musiałem argumentować, że dziwnie to wygląda, że im więcej zamawiam tym finalnie mam gorszą cenę za całość i dlaczego wygląda na to, że lepsza oferta jest na auto słabo wyposażone - czy bardziej takie auto opłaca się dealerowi sprzedać? Ostatecznie stanęło na utrzymaniu rabatu na całość zamówienia po zmianie konfiguracji.

cdn...Sponsor

Bydgoszcz, Konarzewski, ul. Nowotoruńska 15

Sponsor


Awatar użytkownika
fonus
Posty: 258
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Bydgoszcz, Konarzewski, ul. Nowotoruńska 15

Post autor: fonus »

Dziś 15.08.2017 najpóźniej miałem wg daty w zamówieniu odebrać auto. Parę tygodni temu zapytałem dealera o to jaki tydzień produkcji ma w systemie i odpowiedział że 40. Z radości telefonicznie domówilem Cantona. A co sobie będę żałował. 18.07.2017 zdecydowałem o zmianie koloru lakieru z białego na brąz magnetic i tapicerki z czarnej na beż. Dealer poprosił o maila. Wysłałem i w mailu poprosiłem ponownie o utrzymanie takiego samego rabatu na wszystko. Poprosiłem też o sprawdzenie jak wygląda teraz w systemie tydzień produkcji. Do dziś brak odpowiedzi i cisza. Nigdy ani w rozmowie telefonicznej ani inaczej nie miałem informacji od dealera, że moje zmiany w zamówieniu wpłyną w jakiś sposób na datę odbioru auta wpisaną w zamówieniu. Szczerze mówiąc nie wiem czy ta data ma jakieś znaczenie. Na razie odnoszę wrażenie, że żadne.

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 258
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Bydgoszcz, Konarzewski, ul. Nowotoruńska 15

Post autor: fonus »

Auto odebrane 18.10.2017 czyli z 2 miesięcznym opóźnieniem. Próbowałem wynegocjować za to opony zimowe gratis. Nic z tego. Z rozbrajajacym uśmiechem sprzedawca przyznał że wszyscy klienci mieli ten sam problem i ... dostałem dobrą cenę na auto więc to jest coś z czego powinienem się cieszyć a sprawa terminu. .. no cóż... Stwierdził jedynie, że gdybym próbował się domagać dalej jakiejś rekompensaty, to może w Skodzie bo u siebie to już miał klientów którzy przychodzili z prawnikami, wysyłali pisma, przynosili faktury za auta zastępcze i żądali zwrotu kosztów i... nic nie wskórali. Także starał się mnie zniechęcić ale w ten sposób pokazał, że to nie jest jego problem. Czyli mój wniosek: Jak nie ma zapisu o karze umownej za niedotrzymanie terminu to bez wchodzenia na drogę sądową ( i wykazywania doznanej z tego tytułu szkody) nie ma co fikać. Wsiadać i cieszyć się z jazdy miśkiem! Gratis dywaniki. Będzie pan zadowolony 😀. Formalności papierkowe w porządku i sprawnie.
Samochód zatankowany 5 litrów. W drogę.

ODPOWIEDZ