Polska i szwedzka turystyka

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: jankess4 »

Cudze chwalicie swego nie znacie



Sponsor

Re: Polska i szwedzka turystyka

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Malenstwo8 »

jankess4 pisze:
16 lut 2019, 9:40
Cudze chwalicie swego nie znacie
Nie powtarzaj po mnie 😜

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Mans »

jankess4 pisze:
16 lut 2019, 9:40
Cudze chwalicie swego nie znacie
A ja bym powiedział inaczej...

Swoje chwalicie, Cudzego nie znacie ;)

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Mans »

WuWu pisze:
16 lut 2019, 7:55
W przeciwieństwie do innych wypowiedzi, nie nazywam żadnego kraju zasyfionym czy trzeciego świata.......itp bo to nie na miejscu.
Nie na miejscu hmmm... :?
@WuWu to trochę jak zaklinanie rzeczywistości czyli jak jest w Polsce każdy widzi
ale nie wypada nazywać rzeczy po imieniu czyli mam być całkowicie bezkrytczny bo to moja Ojczyzna :?:
Sorry ale Polska jest brudna z niemiłosiernie brudnym powietrzem a ja mam pisać,
że wszędzie jest przecudownie i pachnie fiołkami ;)
To My niestety tworzymy sobie z własnego kraju mydlaną kolorową bańkę naprawdę w końcu w nią wierząc.
Ale ona nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością i pęka a pózniej mamy co mamy.
Trochę to wszystko naciągane i na dłuższą metę bez sensu :?
Dlatego uwielbiam Szwedów i Szwecję za to, że tam nikt niczego udaje bo po prostu nie musi :)
W Polsce próbuje się Nam wykreować coś co tak naprawdę nie istnieje.
Nie dajcie się nabrać tej całej medialnej propagandzie,że Polska w Europie jest the best bo nie jest i już nigdy nie będzie.

Siedzi w nas Homo sovieticus i jeszcze długo nie będzie dawał Nam wszystkim spokojnie żyć ;)
Ostatnio zmieniony 16 lut 2019, 14:36 przez Mans, łącznie zmieniany 1 raz.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Malenstwo8 »

http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current

https://aqicn.org/map/sweden/pl/


Nie widzę znaczących różnic. Może to proekologiczna Skandynawia już tak nie odstaje od reszty Europy.
Gdzie to niemiłosiernie brudne powietrze w Polsce?
Jestem Polakiem, ale to nie przeszkadza mi być obiektywnym. Skandynawia to się różniła ekologicznie od reszty 20 lat temu. My też nie jesteśmy trzecim światem. Obowiązują nas europejskie normy. Mamy filtry na kominach. Fakt pozistaje problem palenia w puecu przez zwykłego Kowalskiego, ale to też się zmienia, chociażby program dofinansowań do pieców gazowych. Nie róbmy z Polski Mandżurii. Takie kraje hak Bułgarią, Rumunia, były blok wschodni (za wyjątkiem Estonii) marzy, żeby być gospodarczo jak Polska.

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Mans »

@Maleństwo8 wybierz się do Szwecji a zrozumiesz co to znaczy czyste powietrze.
Ubierasz rano białą koszulę ,chodzisz w niej przez kilka godzin latem po Sztokholmie i wieczorem masz w niej dalej czysty kołnierzyk.
W Polsce niewykonalne i nie mam tutaj na myśli Śląska ale np. Trójmiasto ,które ma ponoć najczystrze powietrze w Polsce ;)

Cyt...

"Najczystsze miasto to Muonio w północnej Finlandii, gdzie średni poziom PM2.5 wynosi 2ug/m3. W żadnym z krajów Unii Europejskiej nie udało się odnotować pełnego przystosowania do zaleceń WHO, najbliżej są Finlandia, Szwecja i Estonia. Do tego poza Unią Europejską żaden z krajów tego kontynentu nie zmieścił się w normach tam gdzie miasta miały więcej niż jedną stację pomiarową. Wśród europejskich miast średnio co dziesiąte ma powietrze, które nie truje własnych mieszkańców. "



https://www.focus.pl/artykul/ranking-sm ... 0509043616

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Malenstwo8 »

@Mans weź pod uwagę jeszcze gęstość zaludnienia. Gdyby Polska miała taką gęstość, jak Szwecja, nie byłoby różnicy.
P.S. Ostatnio czytałem, że łosoś norweski jest w tej chwili jednym z bardziej skażonych. Ciekawostka przyrodnicza 🙂

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Mans »

Malenstwo8 pisze:
16 lut 2019, 14:36
Nie widzę znaczących różnic. Może to proekologiczna Skandynawia już tak nie odstaje od reszty Europy.
Gdzie to niemiłosiernie brudne powietrze w Polsce?
@Malenstwo8 ty tak na poważnie czy jaja sobie robisz :D

https://tech.wp.pl/najnowszy-ranking-50 ... 556491905a

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: WuWu »

Mans pisze:
16 lut 2019, 14:45
@Maleństwo8 wybierz się do Szwecji a zrozumiesz co to znaczy czyste powietrze.
Ubierasz rano białą koszulę ,chodzisz w niej przez kilka godzin latem po Sztokholmie i wieczorem masz w niej dalej czysty kołnierzyk.
W Polsce niewykonalne...................
że powtórzę po Tobie - Ty tak na poważnie czy jaja sobie robisz. Chyba że POLSKA to trójmiasto skoro tam tego doświadczyłeś. Ja chodzę codziennie w białej koszuli i nie mam brudnego kołnierzyka a bliżej mi do śląska niż do pomorza.

Polska nie jest best, może także dlatego, że była wiecznie przez wszystkich "sąsiadów" okradana.
A jak chodzisz po Sztokholmie to sprawdź proszę czy dalej przed siedzibą królewską są nasze lwy z Zamku Królewskiego.
Czy je już oddali ?

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Malenstwo8 »

Mans pisze:
16 lut 2019, 14:50
Malenstwo8 pisze:
16 lut 2019, 14:36
Nie widzę znaczących różnic. Może to proekologiczna Skandynawia już tak nie odstaje od reszty Europy.
Gdzie to niemiłosiernie brudne powietrze w Polsce?
@Malenstwo8 ty tak na poważnie czy jaja sobie robisz :D

https://tech.wp.pl/najnowszy-ranking-50 ... 556491905a
Ja Ci wyslalem bieżące pomiary. Ty mi ranking miast. Szwecja to „pięcioro ludzi” i niedźwiedzie. Co ma być tam brudno 🙂

Zablokowany