Polska i szwedzka turystyka

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Mans »

Ten wątek został wydzielony z Skoda Kodiaq vRS. --root
darekgd pisze:
13 lut 2019, 20:32
Polska to nie zadupie i na b96 tez mozna 4250 kg holowac.
Prócz mazur jest jeszcze kilka ladnych miejsc i pojezierzy....
@darekgd turystycznie Polska w porównaniu do Szwecji to niestety trzeci świat :?
A nasze Mazury z tą cudowną krainą nie mają żadnych szans ;)
@jan0495 teraz rozumiem dlaczego osiągi w RS mają dla Ciebie drugorzędne znaczenie.
Szwedzi jeżdżą naprawdę ostrożnie i niezbyt szybko.
Maksymalna prędkość na szwedzkich autostradach to 120km/h i nikomu nie przyjdzie do głowy jechać szybciej
no chyba ,że Polakom na gościnnych występach :)



Sponsor

Polska i szwedzka turystyka

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: bubuś »

@darekgd turystycznie Polska w porównaniu do Szwecji to niestety trzeci świat :?
A nasze Mazury z tą cudowną krainą nie mają żadnych szans ;)
@jan0495 teraz rozumiem dlaczego osiągi w RS mają dla Ciebie drugorzędne znaczenie.
Szwedzi jeżdżą naprawdę ostrożnie i niezbyt szybko.
Maksymalna prędkość na szwedzkich autostradach to 120km/h i nikomu nie przyjdzie do głowy jechać szybciej
no chyba ,że Polakom na gościnnych występach :)
@Mans - i tu się nie potrafię zgodzić z taką tezą, że Polska to turystycznie trzeci świat. No chyba, że za turystykę uznajesz ilość i klasę hoteli, restauracji, która dla krajoznawcy jest mało ważna.
Zwiedziłem Polskę niemal całą i twierdzę, że z turystycznego/krajoznawczego punktu widzenia jest krynicą. Tylu przecudnych zabytków kultury materialnej i ożywionej (zamki i fortyfikacje obronne, rezydencje magnackie, osobliwości przyrodnicze, formacje skalne, rozmaitość ukształtowania terenu, fauna i flora, rozmaitość drzewostanu, obiekty sakralne z przebogatą historią, nekropolie, skanseny, muzea, wielokulturowość, itp, itd) w Szwecji nie uświadczysz.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: Malenstwo8 »

Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: Mans »

bubuś pisze:
14 lut 2019, 8:10
@Mans - i tu się nie potrafię zgodzić z taką tezą, że Polska to turystycznie trzeci świat. No chyba, że za turystykę uznajesz ilość i klasę hoteli, restauracji, która dla krajoznawcy jest mało ważna.
Zwiedziłem Polskę niemal całą i twierdzę, że z turystycznego/krajoznawczego punktu widzenia jest krynicą. Tylu przecudnych zabytków kultury materialnej i ożywionej (zamki i fortyfikacje obronne, rezydencje magnackie, osobliwości przyrodnicze, formacje skalne, rozmaitość ukształtowania terenu, fauna i flora, rozmaitość drzewostanu, obiekty sakralne z przebogatą historią, nekropolie, skanseny, muzea, wielokulturowość, itp, itd) w Szwecji nie uświadczysz.
Wielokulturowość... a to dobre sobie :D
Zjechałem całą Polskę wzdłuż i wszerz i @bubuś proszę nie żartuj sobie :?

Polska przy Szwecji i całej Skandynawii to jedno wielkie "wysypisko śmieci ":)
Wystarczy latem wybrać się nad Bałtyk.
Komuna Panie :D



Nasz piękny Hel :)





Wszędzie Brud smród i ubóstwo o reszcie Polski nie wspominając.
Mazury kiedyś nasza perła w koronie i ostoja ciszy i spokoju a dzisiaj szkoda gadać :(

No i jest jeszcze nasze piękne Trójmiasto :(



Możemy Szwedom tylko pozazdrościć dbałości o środowisko i życia zgodnie z naturą.
Nie dorastamy im do pięt :(









@Admin. przepraszam wiem, że to wątek o Kodiaqu RS ale zostałem wywołany do tablicy i przyznam trochę odpłynąłem... ;)
W sumie to można by stworzyć na Naszym forum nowy wątek w stylu...
"Gdzie pojechać miśkiem na wakacje" ;)
Ostatnio zmieniony 14 lut 2019, 10:02 przez Mans, łącznie zmieniany 2 razy.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: bubuś »

Mans pisze:
14 lut 2019, 9:33
bubuś pisze:
14 lut 2019, 8:10
@Mans - i tu się nie potrafię zgodzić z taką tezą, że Polska to turystycznie trzeci świat. No chyba, że za turystykę uznajesz ilość i klasę hoteli, restauracji, która dla krajoznawcy jest mało ważna.
Zwiedziłem Polskę niemal całą i twierdzę, że z turystycznego/krajoznawczego punktu widzenia jest krynicą. Tylu przecudnych zabytków kultury materialnej i ożywionej (zamki i fortyfikacje obronne, rezydencje magnackie, osobliwości przyrodnicze, formacje skalne, rozmaitość ukształtowania terenu, fauna i flora, rozmaitość drzewostanu, obiekty sakralne z przebogatą historią, nekropolie, skanseny, muzea, wielokulturowość, itp, itd) w Szwecji nie uświadczysz.
Wielokulturowość... a to dobre sobie :D
Zjechałem całą Polskę wzdłuż i wszerz i @bubuś proszę nie żartuj sobie :?

Polska przy Szwecji i całej Skandynawii to jedno wielkie "wysypisko śmieci ":)
Wystarczy latem wybrać się nad Bałtyk.
Komuna Panie :D

@Admin. przepraszam wiem, że to wątek o Kodiaqu RS ale zostałem wywołany do tablicy i przyznam trochę odpłynąłem... ;)
W sumie to można by stworzyć na Naszym forum nowy wątek w stylu...
"Gdzie pojechać miśkiem na wakacje" ;)
Też przepraszam za małe OT, ale odpowiedzieć się godzi.

No tak, przyznaję, że pisząc o uprawnieniach posiadacza PJ B96 pomyliłem się. Ale to tylko dlatego, że posiadając wyższą kategorię uprawnień nie za bardzo interesowało mnie dotąd, co mogą posiadacze B96.

Linkując filmiki m.in. z bałtyckiej plaży, Sopotu i rejs z Sopotu na Hel oraz sam Hel domyślam się, jakie są Twoje preferencje wypoczynku. Przepraszam polskiej TURYSTYKI.
Mogę Cię tylko zapewnić, że są w Polsce przecudne zakątki o wiele ładniejsze, bardziej nastrojowe od przedstawionych w linkach do miejsc skandynawskich.

Żartując sobie z polskiej wielokulturowości mogę tylko Ci współczuć, że nie przykładałeś się na lekcjach historii i geografii, lekce sobie ważąc edukację o swojej ojczyźnie. Wypada Ci pogratulować bystrości, że Polską wielokulturowość tworzoną przez wieki (przez Słowian, Łużyczan, Kaszubów, Litwinów, Białorusinów, plemiona Bojków i Łemków, Ślązaków, Kurpiów, Mazurów, Tatarów, Podhalan, itp.) porównujesz do szwedzkiej (czyli bezradni podchmieleni tubylcy zdominowani przez muzułmanów). BRAWO TY. Szacun. Ludy, kapelusze z głów.

Nie znając mnie, mojego wieku, zainteresowań, ośmielasz się drwić z mojej wieloletniej (podejrzewam, że mógłbyś być moim synem, jeśli nie wnuczkiem) eksploracji Ojczystych zakamarków. Takiej ignorancji nawet nie podejmuję się komentować. Mogę tylko współczuć płytkości myśli.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Bartosz
Posty: 118
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:22
Samochód: Sportline 2.0TSI 190KM 2020

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: Bartosz »

Ale pozasuwaliście w tym wątku odkąd wczoraj się odłączyłem :) przyczepy, Szwecja...

Jako że mieszkam w Szwecji i zjeździłem ją oraz Polskę, pozwolę sobie się wypowiedzieć (najwyżej admin zrobi nam nowy wątek).

1. Polsce nie brakuje pięknych zakątków i zabytków, których Szwecja może "pozazdrościć". Oba kraje mają ich sporo, to jednak temat rzeka (inna przyroda, historia itd.)

2. Szwecja to jednak kraj zdecydowanie bardziej zorganizowany i zadbany, zwłaszcza pod względem infrastrukturalnym, ekologicznym i zwyczajnie estetycznym. Gdzie nie pojedziesz, to schludnie, czysto, trawa przykoszona, nawet przy zwyczajnych lokacjach gdzieś na odludziu masz ławeczki, mosty i tunele dla pieszych, kosze na śmieci itd. Wszystko odnawiane na bieżąco..

3. Szwedzi jeżdżą zdecydowanie bezpieczniej i spokojniej. Drogi mają też idealne i mądrze przemyślane (np. tzw. drogi "2+1"), co na trasach często pozwala bezpiecznie jechać powyżej limitu bez realnego zagrożenia. Robiłem tysiące kilometrów w Szwecji jadąc na pewnych odcinkach 140 -160 km/h (czasem ciut szybciej :P), rzadko mijając auta (obojętnie jaka część Szwecji). Policja też patroluje niesłychanie rzadko, bardziej w miastach. Jest ku temu przyczyna – w Szwecji na drogach co roku ginie ok. 240-270 osób. W Polsce tyle ginie średnio co miesiąc...

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: WuWu »

Racja jest jak d.pa, każdy ma swoją i jak w każdym państwie są ładne i powiedzmy mniej porywające miejsca.
W czasach google street view wybrałem losowo kilka miejsc w tej Szwecji (chyba źle wybrałem hehe) które trudno było by określić z którego kraju pochodzą a na pewno nie mają wiele wspólnego z powyższymi opisami.
Nie wiem jaką atrakcją jest stanie w kolejce na Giewont, ścisk na Krupówkach, czy parawaning nad morzem, ale są miejsca w PL gdzie jest inaczej niż na tych filmikach
Są w PL ładne plaże
Obrazek
i alejki z ławeczkami i koszami :)
Obrazek
miejsca schludnie utrzymane
Obrazek
a w temacie vRS-a ...... nie mam vRS-a co widać na obrazku :lol:
Obrazek

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: Mans »

Mans pisze:
14 lut 2019, 9:33
bubuś pisze:
14 lut 2019, 8:10
Zwiedziłem Polskę niemal całą i twierdzę, że z turystycznego/krajoznawczego punktu widzenia jest krynicą. Tylu przecudnych zabytków kultury materialnej i ożywionej (zamki i fortyfikacje obronne, rezydencje magnackie, osobliwości przyrodnicze, formacje skalne, rozmaitość ukształtowania terenu, fauna i flora, rozmaitość drzewostanu, obiekty sakralne z przebogatą historią, nekropolie, skanseny, muzea, wielokulturowość, itp, itd) w Szwecji nie uświadczysz.
Wielokulturowość... a to dobre sobie :D
@bubuś kompletnie nie zrozumiałeś mojej aluzji dotyczącej wielokulturowości.
Nie chodziło mi o negowanie Polskiej wielokulturowości jako takiej
a oczywiście chodziło mi o odniesienie do Twojej wypowiedzi jak sam napisałeś powyżej
Cyt...
"wielokulturowość itp, itd w Szwecji nie uświadczysz"
Dlatego po słowie wielokulturowość postawiłem trzykropek :)
I to mnie właśnie tak rozbawiło bo Szwecja już bardziej wielokulturowa jak jest,
to chyba już bardziej być nie może :)
bubuś pisze:
14 lut 2019, 8:10
Zwiedziłem Polskę niemal całą i twierdzę, że z turystycznego/krajoznawczego punktu widzenia jest krynicą. Tylu przecudnych zabytków kultury materialnej i ożywionej (zamki i fortyfikacje obronne,, osobliwości przyrodnicze, formacje skalne, rozmaitość ukształtowania terenu, fauna i flora, rozmaitość drzewostanu, obiekty sakralne z przebogatą historią, nekropolie, skanseny, muzea, wielokulturowość, itp, itd) w Szwecji nie uświadczysz.
No właśnie @bobuś w tym rzecz ,że wszystko co wymieniłeś powyżej w Szwecji też występuje i to w nadmiarze
także mijasz się kompletnie z prawdą ;)



A co do pięknych miejsc w Polsce to oczywiście takowe są i nikt nie twierdzi tutaj, że ich nie ma ale są to niestety okruchy, które nie stanowią spójnej całości :?
Dlatego w Szwecji jestem częstym gościem bo tam wszystko jest takie jak być powinno do tego błoga cisza ,spokój i obcowanie z prawdziwą nieskażoną naturą dostępną na wyciągnięcie ręki ;)
W Polsce takich miejsc jest niestety jak na lekarstwo o brudnym zanieczyszczonym powietrzu nawet latem nie wspominając :(

Jestem dumny z tego ,że jestem Polakiem kocham swój kraj
ale kocham też Szwecję i nic tego już nie zmieni...



bubuś pisze:
14 lut 2019, 12:00


Wypada Ci pogratulować bystrości, że Polską wielokulturowość tworzoną przez wieki porównujesz do szwedzkiej (czyli bezradni podchmieleni tubylcy zdominowani przez muzułmanów). BRAWO TY.
Po prostu nie wierzę :shock:
@bubuś pozwól, że jeszcze na koniec dopytam na jakiej podstawie piszesz takie bzdury, byłeś kiedykolwiek w Szwecji ?
Ostatnio zmieniony 15 lut 2019, 11:10 przez Mans, łącznie zmieniany 1 raz.

jan0405
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2019, 19:08
Lokalizacja: szwecja
Samochód: Skoda Octavia

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: jan0405 »

WuWu pisze:
14 lut 2019, 23:26
Racja jest jak d.pa, każdy ma swoją i jak w każdym państwie są ładne i powiedzmy mniej porywające miejsca.
W czasach google street view wybrałem losowo kilka miejsc w tej Szwecji (chyba źle wybrałem hehe) które trudno było by określić z którego kraju pochodzą a na pewno nie mają wiele wspólnego z powyższymi opisami.
Jak ja wybralem kilka przypadkowych miejsc w Polsce to wygladaly jak w najbardziej zasyfionych miejscach Rumunii (z calym szacunkiem do tego kraju bo tam tez moze byc pieknie=. Mieszkam w Szwecji i zgadzam sie z kolega Bartoszem i Mans , a to nie znaczy ze cala Polska jest do bani, bo w PL jest od groma pieknych miejsc. Mysle ze trzeba pozwiedzac najpierw oba kraje zeby sie wypowiadac i zrozumiec o co chodzi (zwiedzanie przez Google to pozostawiam bez komentarza!)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: WuWu »

Hehehhehehehehehee. Widać z zakochanymi w Szwecji szkoda dyskutować. Zakochany widzi tylko plusy.
W przeciwieństwie do innych wypowiedzi, nie nazywam żadnego kraju zasyfionym czy trzeciego świata.......itp bo to nie na miejscu. A zdjęcia to przeciwwaga przytoczonych filmików z parawaningiem itp.
Natomiast jeśli chodzi o google street view, to często z niego korzystałem przy planowaniu wycieczek i akurat ostatnio Austria, Węgry czy Hiszpania wyglądały tak samo w google stret view jak i później zobaczyłem na żywo. I tam gdzie jest pięknie, ładnie ....... to akurat widać dokładnie to samo - a później oczywiście trzeba zobaczyć na żywo - dochodzi klimat danego miejsca. Bardzo fajne narzędzie jak się wybiera trasę, co "warto" pozwiedzać wg swoich priorytetów i upodobań.

Zablokowany