Polska i szwedzka turystyka

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Mans »

Malenstwo8 pisze:
16 lut 2019, 14:50
@Mans weź pod uwagę jeszcze gęstość zaludnienia. Gdyby Polska miała taką gęstość, jak Szwecja, nie byłoby różnicy.
P.S. Ostatnio czytałem, że łosoś norweski jest w tej chwili jednym z bardziej skażonych. Ciekawostka przyrodnicza 🙂
@Malenstwo8 byłeś kiedykolwiek w Szwecji :?:


A co do Łososia Norweskiego to ma on tyle wspólnego ze Szwecją i z ekologią co zeszłoroczny śnieg bo to hodowlany norweski syf karmiony paszą z Chin ;)



Sponsor

Re: Polska i szwedzka turystyka

Sponsor


Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Mans »

Malenstwo8 pisze:
16 lut 2019, 15:01
Szwecja to „pięcioro ludzi” i niedźwiedzie. Co ma być tam brudno 🙂
No tak a świstak siedzi i ... :lol:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Malenstwo8 »

Wysłałeś Sztokholm. Chyba jedno największe miasto. Warszawa jest prawie 3 razy większa. O czym my tu mówimy.
Tak się składa, że Norwegia jest czystsza od Szwecji, więc z tym łososiem, to jednak chyba nie tak. Chodzi mi o odłów morski.
Poza tym zobacz na przekrój przyrody w Polsce i w Szwecji. Jak urozmaicona jest geograficznie jest Polska. Masz wszystko, jeziora, góry, morze, puszcze nawet pustynie. Sorry ale Szwecja to śnieg i kamienie. Zimnej urody kraj. Jadąc przez Polskę co chwila masz inny kolor pół. Szwecja 2/3 żywności kupuje zagranicą, bo ma tak nieurodzajne ziemie. Stepy, kamienie i śnieg. O czym my tu w ogóle mówimy?
Żeby być fer wobec Ciebie, Szwecja jest ładna, choć w niej nie byłem. Mam natomiast kuzynkę, która od 8 lat mieszka w Norwegii, i powtarza jedno. Zarobki super, kraj do życia gospodarczo super. Klimat do bani. Ogólnie przereklamowane, bo dużo „kolorowych” Ale Ok, gadamy o Szwecji.
Jest jeszcze jeden problem, który ma jakieś tam znaczenie. Mianowicie, za parę, może naście lat ciężko będzie spotkać rodowitego Szweda. Sorry, ale nawpuszczaliście sobie „kolorowych” i macie bardak. Taka jest prawda. Wolę pid tym względem moją „zaściankową” Polskę.


Przepraszam, ale ten film budzi mój szczery śmiech 😂
Ostatnio zmieniony 16 lut 2019, 15:35 przez Malenstwo8, łącznie zmieniany 4 razy.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: WuWu »

Realne dane na rok 2018.

Szwecja - 23 osoby/km²

Polska - 123 osoby/km²

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Mans »

Malenstwo8 pisze:
16 lut 2019, 15:14

Poza tym zobacz na przekrój przyrody w Polsce i w Szwecji. Jak urozmaicona jest geograficznie jest Polska. Masz wszystko, jeziora, góry, morze, puszcze nawet pustynie. Sorry ale Szwecja to śnieg i kamienie.
@Malenstwo8 w tym rzecz, że Szwecji mam to samo a może i lepiej ;)

Oj nie uważało się na geografii :shock:

No więc jak twierdzisz Szwecja to śnieg i kamienie :D





Przecież Szwecja wodą stoi :)




Na terytorium Szwecji jest 39 030 km² terenów wodnych, w tym około 95 700 jezior


Najniższy punkt - Morze Bałtyckie 0 m.n.p.m.
Najwyższy punkt - Kebnekaise 2 111 m.n.p.m.
Najdłuższe rzeki - Muonio-Tornelv, Dallven, Klarlven-Gtalv
Największe jeziora - Vnern, Vttern
Roślinność - Lasy iglaste i mieszane (buk, dąb, grab, sosna, świerk) stanowia ok. 60% powierzchni kraju
Zwierzęta - niedźwiedzie brunatne, rysie, wilki, łosie, sarny

Jeziora :)

http://www.tixik.net/szczegołowa-mapa-j ... 748126.htm

Największe jeziora Szwecji to Wener (5546 km²) i Wetter (1893 km²).
Wener jest trzecim co do wielkości jeziorem Europy po rosyjskich jeziorach Ładoga i Onega.


Góry ;)

http://szwecja.net/NOW/ArchiwumNowin/20 ... aise.shtml
Malenstwo8 pisze:
16 lut 2019, 15:14


Tak się składa, że Norwegia jest czystsza od Szwecji, więc z tym łososiem, to jednak chyba nie tak. Chodzi mi o odłów morski.
https://nowiny24.pl/losos-norweski-skad ... ar/6203797
Malenstwo8 pisze:
16 lut 2019, 15:14
Szwecja jest ładna, choć w niej nie byłem.
Czyli wypowiadasz się na temat Szwecji nie mając kompletnie pojęcia o tym kraju bo w nim nigdy nie byłeś :?

To tak jakby dyskutować z właścicielem Porsche o jego osiągach i właściwościach jezdnych wcześniej nim nie jeżdżąc ;)
Ostatnio zmieniony 16 lut 2019, 16:49 przez Mans, łącznie zmieniany 2 razy.

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Mans »

Sczerze polecam najlepszy Blog o Szwecji ;)

https://www.nowawszwecji.com

A tutaj coś dla tych, którzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo w najbardziej wymieszanym kulturowo Malmo :)
Cyt...
Czy to jeszcze Szwecja?
"Nie da się zaprzeczyć, że dotychczasowa polityka migracyjna Szwecji ma swoje konsekwencje: ulice Malmö są dość kolorowe i multikulturowość aż kipi na chodnikach. Malmö, szyderczo nazywane jest nawet przez niektórych “wyklętym miastem”, które nie jest już szwedzkie, gdyż zwyczajnie nie ma już tutaj Szwedów... Po pierwsze - to bzdura. Co prawda tak zwani “Szwedzi o typowo szwedzkich nazwiskach” przestają tutaj dominować, ale wybaczcie, nie będę rozwodzić się nad kwestiami czystości krwi, gdyż tego typu retoryka jest poniżej ludzkiej godności. A po drugie! Byliście ostatnio w Paryżu, Londynie, czy chociażby Berlinie? Widzieliście jak wyglądają tamtejsze, europejskie przecież, ulice i jak wyglądają ludzie, którzy każdego dnia je przemierzają? Obojętnie czy byliście w tych miastach, czy nie, to zapewniam Was, że Malmö jest bardziej “szwedzkie” niż Paryż jest “francuski”, Londyn “angielski”, a Berlin “niemiecki”.Byłam w życiu w ponad połowie europejskich stolic, mieszkałam wcześniej w dwóch dużych miastach i często zastanawiam się czy wybrałabym wieczorem przejść się sama przez niesławne Rosengård czy przez ciemne uliczki Pragi Północ... i tak naprawdę nie wiem, co byłoby bardziej ryzykowne. Jedno jest pewne - gdyby przydarzył mi się wypadek, to wolałabym, aby leczył mnie wypoczęty i dobrze zarabiający szwedzki lekarz (nawet jeśli pochodzi z Syrii albo z Indii), a sprawą zajęła się dobrze zorganizowana szwedzka policja, która nie jest tutaj od szukania zaczepek i wlepiania mandatów, tylko od pomagania ludziom (swoją drogą, wiecie, że szwedzcy policjanci wożą w swoich wozach zapas paliwa, kable i inne pomocne rzeczy, które mogą przydać się pechowcom na drogach?)"


https://www.nowawszwecji.com/o-szwecji/ ... ym-miescie

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Malenstwo8 »

Nie trzeba jeździć Porsche, żeby wiedzieć, że daje radę 🙂
Żeby była jasność - nikt, a już na pewno nie ja niestwierdzenia, że Szwecja jest brzydkim krajem, natomiast cala dyskusja opiera się o zarzuty, że Polska to syf, brud i bida. Przez lata wmawiano nam Polakom, jakby to my jesteśmy gorsi, głupsi i nic nie mamy, a ten cały zachód to taki kosmos. Może już wystarczy, bo gdyby dyskusja sprowadziła się do tego, że Szwecja jest fajna turystycznie i Polska też, to wątku by dyskusja by umarła. Więc, nie, nie jesteśmy brzydkim, brudnym krajem, bez przyrody, tradycji i historii. Jest wręcz odwrotnie i może już czas o tym głośno mówić, bo jak pięknym krajem nie byłaby Szwecja, Hiszpanią, Kanadą itd, to Polska jest piękna wzdłuż i wszerz. Każdy z tych krajów na coś do zaoferowania.
Mógłbym zadać, to samo pytanie Tobie.
Kiedy ostatni raz przejechałeś Polskę?
I nie mówię tu o Zakopanym czy Sopocie.
Nie bylem w Szwecji- ok, ale to nie zmienia fakt, że nie pozwolę, żeby mój kraj odbierano jako brzydki i brudny. Walczmy ze stereotypami. Już czas. Wszyscy mają wszystko wypasione, tylko my zawsze na końcu. I myślę, że pod moją wypowiedzą podpiszą, się wszyscy w tym wątku.

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Mans »

Jest jeszcze jedna rzecz ,którą Szwedzi robią doskonale a mało kto o tym wie.
To reklamy Volvo ,które są prawdziwym arcydziełem sztuki filmowej :)




Ostatnio zmieniony 16 lut 2019, 17:03 przez Mans, łącznie zmieniany 1 raz.

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Mans »

@Malenstwo8 nikt tutaj nie twierdzi ,że Polska jest brzydka ale twierdzenie, że Szwecja to "śnieg i kamienie "
jest dla mnie co najmniej śmieszne ;)



Ostatnio zmieniony 16 lut 2019, 17:07 przez Mans, łącznie zmieniany 2 razy.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Polska i szwedzka turystyka

Post autor: Malenstwo8 »

Volvo zawsze miało fajne reklamy, to fakt. Swiją drogą, V90 Cross Country nie daje mi spokoju. Fajne auto. Co do reklam, to...

i wszystko jasne :)

Zablokowany