Upusty na BMW

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
wmbodzio3
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, 20:04
Samochód: Kodiaq

Upusty na BMW

Post autor: wmbodzio3 »

Te posty zostały wydzielone z innego tematu, dlatego zaczynają się cytatem. --root
Michał_Wawa pisze:
21 lis 2018, 18:46
Malenstwo8 pisze:
21 lis 2018, 8:31
Na detalu koszą nawet do 25% w zależności od klienta i modelu.
Gdyby tak było to by u nas nie było przestępczości narkotykowej, vatowskiej akcyzowej itp. Przecież taki auto salon byłby Kokosowym interesem. 25% na aucie, spokojnie 50% na częściach w serwisie i 100% na robociźnie. Malinowy interes! Ale prawdą jest tylko to że szmal koszą na serwisie i naprawach powypadkowych. Salon to tylko upierdliwy dodatek do prawdziwego biznesu.
Pozwolę sobie kolego nie zgodzić sie z Twoją wypowiedzią. Ostatnio było głośno, że Lidl w niemczech bedzie kupował zamiast audi, BMW. Zamowienie było kosmicznie około 1000 szt(dokładnie nie pamiętam), chyba x1. Wiesz jakie dostali rabat ? 50% od cen katalogowych !. A przecież i tak BMW musiało zarobić!!!. Absolutnie 25% nie jest przestrzelone, to co kolega napisał wcześniej. Zresztą ja mam potwierdzenia podobne.



Sponsor

Upusty na BMW

Sponsor


wmbodzio3
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, 20:04
Samochód: Kodiaq

Re: Upust na Kodiaq Laurin&Klement

Post autor: wmbodzio3 »

wmbodzio3 pisze:
21 lis 2018, 19:09
Michał_Wawa pisze:
21 lis 2018, 18:46
Malenstwo8 pisze:
21 lis 2018, 8:31
Na detalu koszą nawet do 25% w zależności od klienta i modelu.
Gdyby tak było to by u nas nie było przestępczości narkotykowej, vatowskiej akcyzowej itp. Przecież taki auto salon byłby Kokosowym interesem. 25% na aucie, spokojnie 50% na częściach w serwisie i 100% na robociźnie. Malinowy interes! Ale prawdą jest tylko to że szmal koszą na serwisie i naprawach powypadkowych. Salon to tylko upierdliwy dodatek do prawdziwego biznesu.
Pozwolę sobie kolego nie zgodzić sie z Twoją wypowiedzią. Ostatnio było głośno, że Lidl w niemczech bedzie kupował zamiast audi, BMW. Zamowienie było kosmicznie około 1000 szt(dokładnie nie pamiętam), chyba x1. Wiesz jakie dostali rabat ? 50% od cen katalogowych !. A przecież i tak BMW musiało zarobić!!!. Absolutnie 25% nie jest przestrzelone, to co kolega napisał wcześniej. Zresztą ja mam potwierdzenia podobne.
Przepraszam było to większe zamówienie 10 tys. sztuk.

Poniżej cytat

Koncern z Monachium zaproponował specjalistom od handlu wyższe zniżki – sięgają ponoć, zdaniem „Manager Magazin” aż 48-50 proc. ceny katalogowej. Audi nie chciało dać większego upustu niż 42 proc.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Upust na Kodiaq Laurin&Klement

Post autor: Malenstwo8 »

Oczywiście, że tak. Takie są marże. Przecież diler, producent nie dołożą do biznesu. Widzialem papiery i wiem jakie są ceny i rabaty. Dodam, że nie tylko w tej hranży są takie marże. Ludzie płaczą, bo tak są nauczeni. Szeregowy pracownik dyma za 3 kola. To góra ma żniwa cały rok. A usługi, to wiadomo. Żyła złota, zwłaszcza te niepoliczalne i ekspresowe.
W sobote znajomy przyjechał do mnie nowym X5. Ma wtyki w Bmw. Cena katalog 320 kola. On wziął za 255. I co bmw czy diler dołożyli 65 kola? Po poprosu zamiast 85 zarobili 20. Cały temat.

Michał_Wawa
Posty: 86
Rejestracja: 22 paź 2018, 20:03
Samochód: Kodiaq

Re: Upust na Kodiaq Laurin&Klement

Post autor: Michał_Wawa »

Malenstwo8 pisze:
21 lis 2018, 19:36

W sobote znajomy przyjechał do mnie nowym X5. Ma wtyki w Bmw. Cena katalog 320 kola. On wziął za 255. I co bmw czy diler dołożyli 65 kola? Po poprosu zamiast 85 zarobili 20. Cały temat.
Tylko, że na ceny dla 10 tys szt w Niemczech musiał zgodzić się Zarząd BMW (na marginesie, współczesne BMW powstało za kasę Jozefa Goebbelsa, wiecie? :) ) i nie zdziwiłbym się gdyby nawet dopłacali do tego z funduszu marketingowego.
A u nas jak zwykły Janusz bez znajomości kupuje sobie Skodę to drabinka wygląda tak: Zarząd VAG, Zarząd Skoda, Zarząd SAP, Zarząd Dealera, czasem jeszcze subdealer.... I klient rozmawia tylko z tym ostatnim ogniwem.
Anyway, jeżeli są możliwe tak super extra rabaty na Kodiaqa to pochwalcie się. Rabaty na flotę, księdza, wojewodę, stałego klienta itd się nie liczą :D
Pozdrawiam,

Michał

Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Upust na Kodiaq Laurin&Klement

Post autor: Nikon-N1 »

Michał_Wawa pisze:
21 lis 2018, 21:29
Malenstwo8 pisze:
21 lis 2018, 19:36

W sobote znajomy przyjechał do mnie nowym X5. Ma wtyki w Bmw. Cena katalog 320 kola. On wziął za 255. I co bmw czy diler dołożyli 65 kola? Po poprosu zamiast 85 zarobili 20. Cały temat.
Tylko, że na ceny dla 10 tys szt w Niemczech musiał zgodzić się Zarząd BMW (na marginesie, współczesne BMW powstało za kasę Jozefa Goebbelsa, wiecie? :) ) i nie zdziwiłbym się gdyby nawet dopłacali do tego z funduszu marketingowego.
A u nas jak zwykły Janusz bez znajomości kupuje sobie Skodę to drabinka wygląda tak: Zarząd VAG, Zarząd Skoda, Zarząd SAP, Zarząd Dealera, czasem jeszcze subdealer.... I klient rozmawia tylko z tym ostatnim ogniwem. e
Anyway, jeżeli są możliwe tak super extra rabaty na Kodiaqa to pochwalcie się. Rabaty na flotę, księdza, wojewodę, stałego klienta itd się nie liczą :D
wydaje ni się że auta flotowe taka flota
to trochę a raczej berdzo się różnią od aut dla normalnego klienta raczej są bardzo ubogo wyposażone i stąd takie ceny

Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: Upust na Kodiaq Laurin&Klement

Post autor: Wito1985 »

Ja w październiku z tiguana przerzuciłem się na x5 i dostałem prawie 30% rabatu także jak najbardziej są możliwe takie rabaty..

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Upust na Kodiaq Laurin&Klement

Post autor: stingerA6 »

W markach premium tak. W Skodzie zapomnij. Dealer procuje na marży ok 6-8 % i ewentualnych bonusach.
Z drugiej strony X5 katalogowo od 286 tys. - jest na czym opuszczać
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: Upust na Kodiaq Laurin&Klement

Post autor: Wito1985 »

Moja w konfiguracji wyszła ponad 360tys wziąłem za 256tys..

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Upust na Kodiaq Laurin&Klement

Post autor: MałGorzata »

Konkretna kwota :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Michał_Wawa
Posty: 86
Rejestracja: 22 paź 2018, 20:03
Samochód: Kodiaq

Re: Upust na Kodiaq Laurin&Klement

Post autor: Michał_Wawa »

stingerA6 pisze:
24 lis 2018, 22:39

Z drugiej strony X5 katalogowo od 286 tys. - jest na czym opuszczać
Zwłaszcza, że każdy dealer BMW wie że handel idzie tylko autami z 3.0d. A te silniki są tak gówniane, że dealer wie, że może je spokojnie sprzedać z marżą 0% bo na serwisie się odkuje porządnie... Takie życie. To nie Lexus.
Pozdrawiam,

Michał

ODPOWIEDZ