Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
zaro
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2019, 8:09
Samochód: Kodiaq

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: zaro »

tetris pisze:
05 wrz 2019, 8:36
A czy ktoś kupować auto bez oględzin mechanika? W sensie - w pełni samodzielnie? Pytam, bo z jednej strony podobno standardy się poprawiły, a z drugiej strony, trzeba być zapobiegliwym.
Zakup samochodu z niepewnego źródło, to zwykle jest spore ryzyko. Wiec jeżeli sam nie masz jakiś doświadczeń mechanicznych, jeżeli nie jesteś pewny co do danego auta, to lepiej nie kupować.

Idealna sytuacja to taka, w której kupujesz samochód z jakiegoś sprawdzonego źródła.
Takiego z wiadomym przebiegiem, takiego z wiadomym stanem technicznym i tym co było w aucie wcześniej robione.



Sponsor

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Sponsor


Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: Anubis »

Są komisy co mają dobre opinie, moja koleżanka z takim jednym pracuje, ponoć nie ma problemu, ale samochody nie najtańsze, coś za coś. Ja osobiście bym nie kupił. Z samochodów używanych kupiłem trzy, nowych 4. Nie miałem problemów. Ale jest jedno ale. Nie były to od handlarzy:-) Jeden, z naszego parkingu zabrany klientowi ( nie płacił leasingu ), samochód 2 letni, mondeo, przebieg około 80 tys. Jeździłem dwa lata, zrobiłem ponad 100 tys. Wymieniony drążek stabilizatora ( dwa razy ) i to wszystko. Druga używka dla pracownika ford fusion i Misiek. Kupione jednak od dealera. Dla mnie jak używany to tylko od dealera. Zapłacisz więcej, ale chyba bezpieczniej. Oczywiście pierwsza rejestracja w PL.

blazej
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2019, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: blazej »

uważajcie bo niedługo tego wyklepią i pójdzie na handel jako bezwypadkowy: https://allegro.pl/ogloszenie/skoda-kod ... 8492832628

blazej
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2019, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: blazej »

:lol: :lol: :lol: poczytajcie opis: "Samochód fabrycznie nowy, kupiony w Polskim salonie"

Wilu
Posty: 50
Rejestracja: 06 sie 2019, 17:48
Lokalizacja: Tychy
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: Wilu »

blazej pisze:
17 wrz 2019, 14:52
:lol: :lol: :lol: poczytajcie opis: "Samochód fabrycznie nowy, kupiony w Polskim salonie"
jakby go wysłali do tego gościa:
https://www.youtube.com/user/tussik01/videos
to pewnie by go zrobił na nówkę ;)
pare takich "przystanków" już naprawiał (np BMW 7).

Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: Kordi »

Witam , tego tematu nigdy "nie zauważyłem" , dziś dostałem od szwagra link do Youtube z filmikiem o handlarzach , po oglądnięciu go wbiłem się w szok , choć z drugiej strony faktycznie wiem , że tak jest , nigdy nie trafiłem , aby nie wkładać mnóstwo kasy w używki , chciałem podkleić link , poszperałem , i znalazłem już tu ten temat , stary jak się okazuje , ale jary , cała idealna prawda o zakupie aut z zachodu ,
To mnie tylko utwierdziło , jakże super ruch zrobiłem z zakupem nowego auta , zawsze się bałem i brnąłem w te okazje od handlarzy , teraz mam spokój i satysfakcję z ....
Z Niedźwiadka ;-)
KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

ODPOWIEDZ