Kamera a odbicia w szybie

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Kamera a odbicia w szybie

Post autor: lighting »

Cześć,

Być może ktoś z Was, kto korzysta z kamery, napotkał problem z odbiciem w szybie. Demonstruje na obrazku:

Obrazek

Chodzi mi o dolny fragment, gdzie odbija się plastikowa kratka.

Czy ktoś wie, jak sobie poradzić z takim zjawiskiem ?


DO developer

Sponsor

Kamera a odbicia w szybie

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Kamera a odbicia w szybie

Post autor: WuWu »

lighting pisze:
13 maja 2018, 18:15
Cześć,

Być może ktoś z Was, kto korzysta z kamery, napotkał problem z odbiciem w szybie. Demonstruje na obrazku:

Obrazek

Chodzi mi o dolny fragment, gdzie odbija się plastikowa kratka.

Czy ktoś wie, jak sobie poradzić z takim zjawiskiem ?

Pomaga filtr polaryzacyjny, do mojej kamery jest np dostępny taki:

Obrazek

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kamera a odbicia w szybie

Post autor: lighting »

Dzięki !
DO developer

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Kamera a odbicia w szybie

Post autor: michalmiko »

Filtr polaryzacyjny pomoże, ale w moim przypadku, kiedy stosowałem go w Mio obraz z kamery był trochę ciemny.
Lighting, proszę pochwal się jak masz podłączoną kamerkę? Włącza Ci się "po stacyjce"?
Czy w kabinie bezpieczniki są tylko za schowkiem pod kierownicą? Tam są bezpieczniki płytkowe duże, czy mini (chcę się podłączyć na baypassach)?
Czekam na Kodiaqa i chcę sobie już zrobić wstępną instalację, a nie chcę im auta w salonie rozbierać :D

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Kamera a odbicia w szybie

Post autor: kodiaq4x4 »

Najczesciej można to wyeliminować zmieniając miejsce kamery i odległość obiektywu od szyby.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kamera a odbicia w szybie

Post autor: lighting »

michalmiko pisze:
13 maja 2018, 20:45
Filtr polaryzacyjny pomoże, ale w moim przypadku, kiedy stosowałem go w Mio obraz z kamery był trochę ciemny.
Lighting, proszę pochwal się jak masz podłączoną kamerkę? Włącza Ci się "po stacyjce"?
Tak, wpięta jest w gniazdo zapalniczki, w którym jest prąd po włączeniu stacyjki. Czy tam jest napięcie non-stop, na razie nie wiem, nie testowałem.
Kabel udało mi się bardzo dyskretnie poprowadzić pod przednim schowkiem pasażera, przy drzwiach, dalej wzdłuż słupka i nad szybą aż do lusterka. Trzyma się porządnie, sama kamera jest za lusterkiem. Niestety, jak chcę wyciągnąć kartę pamięci, muszę przekręcić lusterko.

Pozdrawiam
DO developer

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Kamera a odbicia w szybie

Post autor: michalmiko »

Właśnie jestem ciekawy, czy napięcie zanika. Kiedyś pytałem na forum i ponoć napięcie w gniazdku jest cały czas.
Kabel też zawsze montuję tym sposobem w swoich samochodach / rodzinie :) Bardziej rozmyślam nad tym, gdzie wpiąć się bypassami do bezpieczników, tak aby nie zajmować gniazda 12v w konsoli i żeby nie przeszkadzały mi przewody na wierzchu ;)
Odnośnie karty pamięci, dobra jest kamerka z wbudowanym WiFi. Łączysz się z nią telefonem i ściągasz nagranie po przez aplikację.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kamera a odbicia w szybie

Post autor: lighting »

michalmiko pisze:
15 maja 2018, 17:38
Właśnie jestem ciekawy, czy napięcie zanika. Kiedyś pytałem na forum i ponoć napięcie w gniazdku jest cały czas.
Kabel też zawsze montuję tym sposobem w swoich samochodach / rodzinie :) Bardziej rozmyślam nad tym, gdzie wpiąć się bypassami do bezpieczników, tak aby nie zajmować gniazda 12v w konsoli i żeby nie przeszkadzały mi przewody na wierzchu ;)
Odnośnie karty pamięci, dobra jest kamerka z wbudowanym WiFi. Łączysz się z nią telefonem i ściągasz nagranie po przez aplikację.
Nie kombinowałem z bezpiecznikami. Przy nogach pasażera, po lewej stronie jest taka siateczka - wkładam tam power bank i kamera jest w niego wpięta na postoju poza garażem. Przewody na prawdę są dobrze ukryte i widać go tylko po prawej stronie na desce rozdzielczej, do której jest przyklejony rzepami (10 cm przewodu na wierzchu). Na postoju wpinam kabelek do power bank'a, podczas jazdy do zapalniczki.

A co do filtra CPL, faktycznie pomógł, dzięki :)
DO developer

Dil
Posty: 114
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline Szary Steel

Re: Kamera a odbicia w szybie

Post autor: Dil »

Podrzucicie jakieś rozsądne modele kamer ?

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kamera a odbicia w szybie

Post autor: lighting »

Kupiłem u chińczyka VIOFO A119S i jestem bardzo zadowolony.
DO developer

ODPOWIEDZ