Jak nas dealerze/ASO i wszyscy ,,dymają,,

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Jak nas dealerze/ASO i wszyscy ,,dymają,,

Post autor: kamilR »

Chcialem sie z wami podzielic tym jak nas ,,dymają,,(przepraszam za wulgaryzmy) serwisy.
otóż:

od 7:50
Facet wymienia olej, w w zasadzie nowym MB C63AMG... koszt wymiany oleju plus filtry 150 dolarów!!!! i narzeka że to jego najdroższa wymiana oleju!!!

WTF!!!!
KURWA(znów przepraszam) dymają nas jak osły... ja w BMW za wymianę oleju w aucie plus filtry płaciłem około 2800 PLN brutto za auta i to 2.0 diesel czy 3.0 benzyna co uważałem za drożyznę, ale w standardowym aucie typu Kodia czy Koleos koszt wymiany oleju plus filtry to ok. 900-1000 PLN w zwykłych jednostkach czy to 1,4 tsi , czy 2.0 dci i nam się wydaję że to niedużo a jednak jesteśmy ciężko dymani w dupę(nie wiem jak to bardziej politycznie określić)
Facet za MB c63 AMG(silnik bodajże 5 litrów) płaci za wymianę wraz z filtrami 150 dolców czyli około 600 pln(w USA w ichniejszym ASO) i narzeka że to drogo... Ja nie wiem o co kurwa chodzi- dodatkowo dochodzi fakt że takie c63amg jak i większość aut na rynku USA jest SPORO tańsza(30-40-50% taniej niż u nas).



Sponsor

Jak nas dealerze/ASO i wszyscy ,,dymają,,

Sponsor


akielczewski8
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2017, 9:38
Samochód: kodiaq 2 l diesel 193 km

Re: Jak nas dealerze/ASO i wszyscy ,,dymają,,

Post autor: akielczewski8 »

Ja w niedzwiedziu kupiłem olej oczywiście oryginalny 0w-20 vw niestety tylko 1l opakówkach za 59 pln, filtr za 39pln i swój kanał 0 pln
15 min roboty i koszt 350 pln. w serwisie z rabatem zaspiewali 700pln . Pozdro

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Jak nas dealerze/ASO i wszyscy ,,dymają,,

Post autor: WuWu »

Już tu pisałem jak wymienialem w kodiaqu w ASO skody. Swój olej Castrol Edge 5W30 w oryginalnym opakowaniu (jak zawsze bez problemu przyjęli w ASO) oraz filtr i wymiana po stronie ASO za 76 zł. W sumie koszt mniejszy niż zatankowanie jednego baku do pełna. Widać nie wszędzie dymają.

Waty
Posty: 105
Rejestracja: 04 kwie 2017, 6:58
Samochód: Brak

Re: Jak nas dealerze/ASO i wszyscy ,,dymają,,

Post autor: Waty »

Mi wycenili wymianę oleju z materiałem na 950 PLN. Większość to koszt oleju. 0w20 sprzedają za 130/litrm
Zapraszam na mojego bloga ogrodniczego: www.rosnij.pl

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Jak nas dealerze/ASO i wszyscy ,,dymają,,

Post autor: Malenstwo8 »

To nie macie darmowych przeglądów na 3 lata/60 tys km?

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Jak nas dealerze/ASO i wszyscy ,,dymają,,

Post autor: Rafał »

mają, ale nie rozumieją tego. ale skoro ktoś che wymieniać na swój koszt to nikt mu nie zabroni

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Jak nas dealerze/ASO i wszyscy ,,dymają,,

Post autor: WuWu »

a ja świadomie zrezygnowałem z "darmowych" przeglądów i dostałem kasę tzn dużo większy rabat, upust czy jak kto chce to nazywać. Teraz będę sobie robił przeglądy kiedy będę chciał nie pytając czy dana usługa mieści się w ramach "darmowego" serwisu czy nie ;).
Czy ktoś naprawdę kiedyś myślał że coś jest za darmo ? :twisted:

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Re: Jak nas dealerze/ASO i wszyscy ,,dymają,,

Post autor: kodiaq4x4 »

Witam. Ja jadę do ASO SKODA jak jest czas przeglądu, zostawiam samochód jeżeli będę miał czas to czekam przy kawce i czytam wiadomości. Po zakończeniu przeglądu wymiana oleju, filtry itp. Odbieram kluczyki od doradcy i dowidzenia. Tak działają pakiety skody.

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Jak nas dealerze/ASO i wszyscy ,,dymają,,

Post autor: Dual »

A mnie się cos wydaje, że ludzie myślą serwisy są jakąś służbą charytatywną i mają kupić natanszy spełniająy wymagania olej na rynku i do tego za robociznę nic nie żądać i wtedy będzie 2350 zł czy 400 zł. Ludzie, przecież serwisy są po to by zarabiać i utrzymać personel jak również poziom szkoleń wiedzy narzędzia itd.
Poza tym są po to abyś mógł/a usiąć w czystości wypić kawkę, poczytać gazetkę lub książkę (właśnie, słaba średnia czytelnictwa w Polsce ;)) i w czystości otrzymać auto po przeglądzie.
Mnie tylko martwi czasami niski poziom obsługi i usługi, pomimo pobieranej duzej kwoty. Tutaj należy to poprawiać i wymagać.
Dlatego mamy do wyboru, albo robimy sami i oszczędziamy, nie pozostawiając historii auta w ASO, albo robimy troche drozej w ASO i mamy historie i w razie problemów lepszy punkt odniesienie do realizacji napraw, nawet po gwaracji w ramach Dobrej Woli.
Pamietajmy, ze tam pracuja ludzie i biora pensje i zywia rodziny, wiec to musi drozej kosztowac.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Jak nas dealerze/ASO i wszyscy ,,dymają,,

Post autor: rafalhtc »

W niezależnych warsztatach też pracują ludzie którzy żywią rodziny.
A oni nie mają dodatkowej kasy z sprzedaży samochodów i potrafią się utrzymać pomimo dużo niższych cen materiałów i roboczogodziny.

ASO owszem może wychodzić drożej ale nie kilkukrotnie jak to nieraz bywa.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ