Zakup samochodu w niezależnym salonie samochodowym

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
LionHeart
Posty: 18
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:44
Samochód: VW Tiguan Allspace 2.0 TSI 180 koni

Zakup samochodu w niezależnym salonie samochodowym

Post autor: LionHeart »

Chciałem się Was zapytać, co sądzicie o zakupie nowego samochodu w niezależnym (nieautoryzowanym) salonie samochodowym, który często prowadzi kilka marek, i w którym często ceny są niższe do ok. 20% niż w salonie autoryzowanym. Nie chodzi mi tu koniecznie o Kodiaqa. Jak się mają sprawy gwarancji przy przeglądach/naprawach itp.?



Sponsor

Zakup samochodu w niezależnym salonie samochodowym

Sponsor


Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Zakup samochodu w niezależnym salonie samochodowym

Post autor: Everred »

Teoretycznie prawo jest po stronie konsumenta - gwarancja powinna działać wszędzie na terenie EU, ale w praktyce producentowi wygodniej może być raz na jakiś czas zapłacić karę i mieć to w czterech literach. Przykład może nie z branży samochodowej ale Apple co chwile płaci wysokie, wielomilionowe kary bo wbrew przepisom daje w standardzie 12 miesięcy gwarancji na sprzęt zamiast 24 z opcją płatnego przedłużenia i czy coś sobie z tego robią? Nie, bo mnóstwo osób w tym i ja płaci im za przedłużenie. Z autem też wolałem nie ryzykować i wydać trochę więcej ale mieć spokój na kilka lat.

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 234
Rejestracja: 11 kwie 2017, 11:07
Samochód: Mazda 6

Re: Zakup samochodu w niezależnym salonie samochodowym

Post autor: Carly_pl »

LionHeart pisze:
18 wrz 2017, 22:06
Chciałem się Was zapytać, co sądzicie o zakupie nowego samochodu w niezależnym (nieautoryzowanym) salonie samochodowym, który często prowadzi kilka marek, i w którym często ceny są niższe do ok. 20% niż w salonie autoryzowanym. Nie chodzi mi tu koniecznie o Kodiaqa. Jak się mają sprawy gwarancji przy przeglądach/naprawach itp.?
Bardzo często niższe ceny, oczywiście poza tym, że kupujesz od nieautoryzowanego sprzedawcy, wymuszają na Tobie skorzystanie z konkretnego finansowania. Warto więc zachować podwójną czujność przy podpisywaniu dokumentów, bo nie ma tu żadnego standardu, jak w przypadku autoryzowanych dealerów. :)
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Zakup samochodu w niezależnym salonie samochodowym

Post autor: lighting »

Przejechałem się raz na takiej firmie, 4 lata temu. Cena była niższa o 15% ALE kazali mi wziąć kredyt na wysoki procent i marżę. To wszystko oczywiście było zapisane "małym druczkiem". W efekcie auto wyszło drożej niż z salonu.
Uważaj na takie firmy i dokładnie przelicz ile zapłacisz za całość.
DO developer

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Zakup samochodu w niezależnym salonie samochodowym

Post autor: fonus »

Dokładnie tak. Finansowanie jest u nich okrutnie drogie i np. tylko Getin Bank i tu jest pies pogrzebany. Trzeba uważać.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Zakup samochodu w niezależnym salonie samochodowym

Post autor: root »

I na ogół jeszcze pobierają prowizję, o której Ci na początku nie mówią. Ale to nie musi oznaczać, że się nie opłaca.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

LionHeart
Posty: 18
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:44
Samochód: VW Tiguan Allspace 2.0 TSI 180 koni

Re: Zakup samochodu w niezależnym salonie samochodowym

Post autor: LionHeart »

Na OtoMoto wpadły mi w oko modele Volvo XC 60 II edycja. Gość z salonu niezależnego powiedział mi, że jest gwarancja na wszystkie przez nich nowe oferowane samochody. Ja sobie zadzwoniłem do Volvo Polska i tam mi powiedzieli, że skoro samochód, nawet fabrycznie nowy nie został kupiony w autoryzowanym salonie, to autoryzowany warsztat nie wykona naprawy jako gwarancyjnej.
I chyba na tym można temat zakończyć, bo nie ryzykowałbym kupna nowego samochodu bez uznanej gwarancji.

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 234
Rejestracja: 11 kwie 2017, 11:07
Samochód: Mazda 6

Re: Zakup samochodu w niezależnym salonie samochodowym

Post autor: Carly_pl »

LionHeart pisze:
19 wrz 2017, 15:11
Na OtoMoto wpadły mi w oko modele Volvo XC 60 II edycja. Gość z salonu niezależnego powiedział mi, że jest gwarancja na wszystkie przez nich nowe oferowane samochody. Ja sobie zadzwoniłem do Volvo Polska i tam mi powiedzieli, że skoro samochód, nawet fabrycznie nowy nie został kupiony w autoryzowanym salonie, to autoryzowany warsztat nie wykona naprawy jako gwarancyjnej.
I chyba na tym można temat zakończyć, bo nie ryzykowałbym kupna nowego samochodu bez uznanej gwarancji.
Amen! :) Dlatego chcąc kupić nowe auto bierzemy je z salonu bez żadnych gwiazdek i haczyków odnośnie finansowania. Z takiego założenia wyszliśmy obsługując naszych Klientów i sprawdza się to od 1,5 roku bez żadnych zastrzeżeń :)
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Zakup samochodu w niezależnym salonie samochodowym

Post autor: kamilR »

LionHeart pisze:
19 wrz 2017, 15:11
Na OtoMoto wpadły mi w oko modele Volvo XC 60 II edycja. Gość z salonu niezależnego powiedział mi, że jest gwarancja na wszystkie przez nich nowe oferowane samochody. Ja sobie zadzwoniłem do Volvo Polska i tam mi powiedzieli, że skoro samochód, nawet fabrycznie nowy nie został kupiony w autoryzowanym salonie, to autoryzowany warsztat nie wykona naprawy jako gwarancyjnej.
I chyba na tym można temat zakończyć, bo nie ryzykowałbym kupna nowego samochodu bez uznanej gwarancji.

Generalnie powinieneś postawić pytanie- jakie sa wymogi by volvo Polska uznało gwarancje producenta(a często sa to pierdoły- ktore broker ogarnie, poczytaj troche o tym) i maja obowiązek uznać eurogwarancje która jest nałożona prawem UE.
zbyli Cie , zwyczajnie oszukując i podając nieprawdziwe info.

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Zakup samochodu w niezależnym salonie samochodowym

Post autor: Dual »

Wszystko jest dla ludzi. Mozna kupic i w niezależnym salonie, to zależy od każdego z nas klientów.
Należy zawsze się zastanowić i zbadać co się stanie, jakie będzie ryzyko w przypadku poważnej awarii i jakie będzie wsparcie ze strony sprzedawcy.
Czasami poważna awaria i brak wsparcia moze kosztować nas wiecej niż różnica kwot zaoszczędzona przy zakupie.
Oczywiście dotyczy to obydwu stron ASO i niezależnych. Ważne jest pierwsze wrażenie w kontakcie i podejscie do klienta. Należy zwracać też uwagę na kapitał dealera, czy w przypadku problemów "popłynie", czy będzie w stanie zwrócić koszty.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

ODPOWIEDZ