Karoq na tempomacie sam zwalnia

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Karoq na tempomacie sam zwalnia

Post autor: Najciamajdowski »

Koleżanki, Koledzy,
czy ktoś z Was spotkał się z następującą sytuacją: karog (2022) jedzie na tempomacie (autostrada w Niemczech) i podłączone są Google Maps przez bluetooth'a. Gdy na ekranie telefonu pojawi się ograniczenie prędkości np. do 50 km/h, to karoq sam zwalnia do tej prędkości. Nie jest to mój przypadek ani samochód, mam kodiaqa, ale on tego nie robi. Miał to kolega i nie możemy rozkminić dlaczego tak jest. Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi.
Miłego dzionka,

Najciamajdowski



Sponsor

Karoq na tempomacie sam zwalnia

Sponsor


Awatar użytkownika
dreamy
Posty: 66
Rejestracja: 16 paź 2023, 21:57
Samochód: Błękitna strzała 2.0TSI Style

Re: Karoq na tempomacie sam zwalnia

Post autor: dreamy »

Ta funkcja nazywa się tempomatem predykcyjnym. Zwalnia przed łukami, skrzyżowaniami oraz na podstawie znaków.

Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Karoq na tempomacie sam zwalnia

Post autor: Najciamajdowski »

Dziękuję Ci Dreamy za odpowiedź.
Wg kolegi, którego "dosięgnął" ten przypadek, samochód zwalnia tylko wtedy, kiedy w Google Maps pojawia się znak ograniczenia prędkości, pomimo, że na autostradzie takiego znaku nie ma (może tam kiedyś był w trakcie np. robót drogowych). Nic nie mówił o łukach, czy skrzyżowaniach (zapytam 😊). Wygląda na to, że samochód "czyta" Google i na to reaguje, ale tej opcji nie znam.
Pozdrawiam,
Najciamajdowski

Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Karoq na tempomacie sam zwalnia

Post autor: Najciamajdowski »

Kolega nie zauważył takiej reakcji na łukach (są łagodne na autostradach), a nie wypróbował tej opcji na innej drodze. Ale to by się zgadzało z tym, co mówisz, że ma tempomat predykcyjny (w specyfikacji jego samochodu nie ma o tym słowa, tylko adaptacyjny, jeżeli to jest to samo).
Jeszcze raz dziękuję i miłego dnia,
Najciamajdowski

artly
Posty: 59
Rejestracja: 22 sie 2023, 7:31
Samochód: Czekam na Kodiaq Sportline 2.0 150Km TDI 4x4

Re: Karoq na tempomacie sam zwalnia

Post autor: artly »

Najciamajdowski pisze:
09 lis 2023, 10:56
Kolega nie zauważył takiej reakcji na łukach (są łagodne na autostradach), a nie wypróbował tej opcji na innej drodze. Ale to by się zgadzało z tym, co mówisz, że ma tempomat predykcyjny (w specyfikacji jego samochodu nie ma o tym słowa, tylko adaptacyjny, jeżeli to jest to samo).
Jeszcze raz dziękuję i miłego dnia,
Najciamajdowski
A ma fabryczna nawigację? W niej jest chyba opcja, która dostosowuje prędkość do znaków i drogi, może działa to w tle.

Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Karoq na tempomacie sam zwalnia

Post autor: Najciamajdowski »

Tak, ma. Ma też opcję czytania znaków, ale w tych punktach autostrady nie było żadnego ograniczenia prędkości znakami. Musi Google Maps "pamiętały" stare znaki, jak już wspomniałem.

artly
Posty: 59
Rejestracja: 22 sie 2023, 7:31
Samochód: Czekam na Kodiaq Sportline 2.0 150Km TDI 4x4

Re: Karoq na tempomacie sam zwalnia

Post autor: artly »

Najciamajdowski pisze:
09 lis 2023, 11:32
Tak, ma. Ma też opcję czytania znaków, ale w tych punktach autostrady nie było żadnego ograniczenia prędkości znakami. Musi Google Maps "pamiętały" stare znaki, jak już wspomniałem.
Wg mnie to nie Google a fabryczna nawigacja, pewnie tak jak Google pamięta stare znaki.

Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Karoq na tempomacie sam zwalnia

Post autor: Najciamajdowski »

Dobry punkt!!! Dzięki.

ODPOWIEDZ