To nie jest wesołe

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

To nie jest wesołe

Post autor: bubuś »

Linkowany materiał ukazuje, jaki los nam szykuje światowa finansjera, która, jak pająk, swoją siecią oplotła i przejęła wpływ na świat.
Konkluzja szczególnie mało wesoła dla tych, co mają zgromadzone zasoby materialne


Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Sponsor

To nie jest wesołe

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: To nie jest wesołe

Post autor: bubuś »

Co za wnikliwa analiza uwarunkowań, z niemal jasnowidztwem, co do rozwoju sytuacji.
Wywiad dokonany nim Ukraina została zaatakowana
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: To nie jest wesołe

Post autor: D10ni »

bubuś pisze:
26 lut 2022, 18:32
Co za wnikliwa analiza uwarunkowań, z niemal jasnowidztwem, co do rozwoju sytuacji.
Wywiad dokonany nim Ukraina została zaatakowana
Od kilku lat można o tym czytać i słuchać, nie potrzeba jasnowidztwa:

I wystarczy śledzić na przykład
https://www.youtube.com/c/GEOPOP20/videos
https://www.youtube.com/c/TheChangingOrder/videos
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: To nie jest wesołe

Post autor: bubuś »

D10ni pisze:
27 lut 2022, 18:45
bubuś pisze:
26 lut 2022, 18:32
Co za wnikliwa analiza uwarunkowań, z niemal jasnowidztwem, co do rozwoju sytuacji.
Wywiad dokonany nim Ukraina została zaatakowana
Od kilku lat można o tym czytać i słuchać, nie potrzeba jasnowidztwa:

I wystarczy śledzić na przykład
https://www.youtube.com/c/GEOPOP20/videos
https://www.youtube.com/c/TheChangingOrder/videos
Niby można to oglądać, jednakże:
-nie wszyscy Polacy władają językiem Szekspira. A przecież w popularyzowaniu/umasawianiu wiedzy chodzi o to, by ona dotarła do jak największej populacji rodaków (już dawno temu klasyk miał wizję by wiedza trafiła pod strzechy), by zrozumieli i dostrzegali oni menadry i uwarunkowania geopolityczne oraz interesy i interesiki możnych tego świata,

-w mojej ocenie zachodni historycy i publicyści akurat mają w głębokim poważaniu historyczne powiązania i uwarunkowania polityczne wynikające z historycznej przeszłości Europy Środkowej i Wschodniej, ponieważ często ma to związek z zaniechaniami polityczno-militarnymi zachodnich włodarzy.
Wystarczy zapoznać się z opracowaniami polskich historyków, stanowiącymi cykl „Dzieje Narodu i Państwa Polskiego”, by zrozumieć, jak zawiłe i tragiczne były w przeszłości losy narodu i państwa polskiego, jak rzucają się one cieniem na aktualną geopolitykę, postrzeganie Polski, w tym przez Rosję, dla której Polska zawsze była zadrą, wywołującą chęć pomszenia poniesionych porażek i upokorzeń.
Dla mniej ciekawskich wystarczy już choćby poznać trylogię Pawła Włosienicy „Rzeczpospolita obojga narodów” oraz Zbigniewa Wójcika „Wojny kozackie w dawnej Polsce”

-stąd książka m.in. Piotra Zychowicza „Nachodzi III wojna światowa” z linkowanej przeze mnie audycji stanowi doskonałą kanwę (dla tych, którzy tej pozycji nie czytali i czytać nie zamierzają), by choćby w pigułce poznać powody nielubienia Polski przez Rosję i Zachód oraz powody i skutki kilkukrotnego wystawiania naszego kraju do wiatru przez zachodnich niby sojuszników.

Warto zatem zapoznawać się z bliższą ciału literaturą polską i polskojęzycznymi audycjami (bo jak głosi stara zasada: nie zaplanujesz przyszłości, ani nie zrozumiesz należycie teraźniejszości bez elementarnej znajomości przeszłości swojego narodu i państwa), aniżeli obcymi, często nieobiektywnymi (np. casus Oświęcimia, Jedwabnego) wynurzeniami (skoro zachodni ludzie wg linkowanych audycji tak doskonale znali sytuację w stosunkach rosyjsko-ukraińskich i czym to grozi, to czemu Zachód Europy odpowiednio wcześniej nie zadziałał skutecznie, by przyjąć Ukrainę do UE lub do NATO, by ostudzić agresywne plany terytorialne Rosji, tylko biernie i cynicznie się przyglądał rozwojowi sytuacji, aż do dnia 24 lutego 2022??? No czemu??? A to temu, że pomimo różnych sojuszy miał i ma w nosie Europę Środkową i Wschodnią, czemu wielokrotnie dał temu wyraz, czego wymownym przykładem jest historia Polski.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: To nie jest wesołe

Post autor: bubuś »

No comment https://banbye.pl/watch/v_36ysgl-o4adk (materiał z 28 lutego br.)
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: To nie jest wesołe

Post autor: D10ni »

Takiego steku bzdur dawno nie słyszałem. Serio. "Poza telewizją głównego nurtu popatrzcie sobie w kamery proszę sobie zobaczyć w kamery na żywo, ze Lwowa, Charkowa..." (51 minuta). Zabójczy argument. Nikt gościowi doświadczenia bojowego nie odmawia, ale na wiedzę polityczną i strategiczną ma na poziomie YT.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: To nie jest wesołe

Post autor: bubuś »

D10ni pisze:
02 mar 2022, 8:24
Takiego steku bzdur dawno nie słyszałem. Serio. "Poza telewizją głównego nurtu popatrzcie sobie w kamery proszę sobie zobaczyć w kamery na żywo, ze Lwowa, Charkowa..." (51 minuta). Zabójczy argument. Nikt gościowi doświadczenia bojowego nie odmawia, ale na wiedzę polityczną i strategiczną ma na poziomie YT.
Nie wiem, nie znam się na wojsku i wojnie. Moja przygoda z wojskiem skończyła się po 63 dniach wojaczki awansem na "generała" i od tej pory wiem, że wojsko jest.

Skoro upierasz się, że gość z GROMu bajdurzy, chcę wierzyć, że jesteś wprawionym w bojach zakapiorem, który dowodził co najmniej dywizją.
Dla mnie wyrwane z kontekstu obrazy z wojny niewiele mówią o taktyce i logistyce, poza tym, co zostało w danej chwili utrwalone na obrazie.
A tak na marginesie wypowiedziane zostały - niektórzy mogą uznać, że ponoć przez eksperta wojskowego - kolejne tezy dot. zagrożenia Polski wojną
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: To nie jest wesołe

Post autor: Mans »

Przypadek nie sądzę :?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: To nie jest wesołe

Post autor: D10ni »

bubuś pisze:
02 mar 2022, 17:09
Skoro upierasz się, że gość z GROMu bajdurzy, chcę wierzyć, że jesteś wprawionym w bojach zakapiorem, który dowodził co najmniej dywizją.
Mieszasz różne obszary. Gość wypowiada się na tematy geopolityczne i strategiczne najwyższego szczebla, a doświadczenie ma z zupełnie innego obszaru. I nie trzeba dowodzić dywizją aby zorientować się, że to nie jego obszar kompetencji. Co do moich doświadczeń, z kilkoma ex-mundurowymi ekspertami widocznymi ostatnio w TV pracowałem bezpośrednio. Jak Cię to ciekawi, zapraszam na priv.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

ODPOWIEDZ