Renault Kaleos konkurencją?

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Radek
Posty: 10
Rejestracja: 17 lis 2016, 12:07
Samochód: Toyota

Renault Kaleos konkurencją?

Post autor: Radek »

Na początki 2017 roku do sprzedaży ma również trafić Renault Kaleos. Myślicie, że to będzie dobra konkurencja dla Kodiaqa?



Sponsor

Renault Kaleos konkurencją?

Sponsor


Drzej
Posty: 15
Rejestracja: 26 lis 2016, 11:28
Samochód: Rower;)

Re: Renault Kaleos konkurencją?

Post autor: Drzej »

Moim zdaniem wiele zależy też od tego, jakiej wersji oczekujecie i czego tak na prawdę chcecie w samochodzie. To będą najważniejsze kwestie decydujące o wyborze.

Andru
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2016, 9:59
Samochód: Daweeo Lanos

Re: Renault Kaleos konkurencją?

Post autor: Andru »

A Ty czego oczekujesz? To znaczy, co byś wybrał, gdybyś stał przed kupnem samochodu? :)

Waty
Posty: 105
Rejestracja: 04 kwie 2017, 6:58
Samochód: Brak

Re: Renault Kaleos konkurencją?

Post autor: Waty »

Od jakiegoś czasu można już koleosa u nas zamawiać. Prezentuje się fajnie, recenzje też ma dobre a ceny konkurencyjne lub nawet lepsze dla podobnego wyposażenia. Jedyny minus to słaby wybór silników tzn. brak benzyny. Tak czy owak rozważam jako zastępstwo za kodiaka ze względu na duże opóźnienia w produkcji tego drugiego.
Zapraszam na mojego bloga ogrodniczego: www.rosnij.pl

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Renault Kaleos konkurencją?

Post autor: Everred »

Był to jeden z samochodów które rozważałem. Faktycznie będzie to spora konkurencja dla Kodiaqa, cenowo nie wiem ale najpewniej będzie bardzo podobnie. Obstawiam, że bazowo coś pomiędzy Talismanem a Espace, pewnie bliżej tego pierwszego. Moim zdaniem na plus dla Koleosa jest wpspółpraca Renault i Nissana i sporo rozwiązań idzie z X-Trail. Będzie blokada centralnego mechanizmu różnicowego, jest 21cm prześwitu, lepsze kąty niż w Kodiaqu. Do tego porównywalne rozmiary, nowoczesny ciekawy design. Minusy dla mnie to wszystko co pod maską. Z jakiejś przyczyny na rodzimy rynek europejski Renówki nie będą dostępne z silnikiem pochodzącym z współpracy z Nissanem, zresztą to samo X-Trail/Rouge czyli benzyna 2.5l bez turbo 175 KM, która trafi chyba tylko na Australię, Azję i Stany... Jeśli paleta silników pójdzie ta sama z Espace to ... szkoda słów. Najmocniejszy silnik 1.6 z którego wyczarowano 200KM przy 260 Nm... Przyspieszenie do setki z każdą osobą na pokładzie to +5 sekund i do tego jeszcze skrzynia bezstopniowa CVT. Może niektórym takie coś odpowiada ale mnie absolutnie.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Renault Kaleos konkurencją?

Post autor: root »

Dodatkowo wydaje mi się, że Renault bardziej straci na wartości.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Renault Kaleos konkurencją?

Post autor: Dual »

Dla mnie czym sie kierowalem:
- zwiekszony przeswit min 18 cm
- naped 4x4
- duze I praktyczne wnetrze oraz ladownosc
- tansza eksploatacja niz Audi, VW czy Mercedes
- dobry silnik I koniecznie benzynowy - mam codzienne kilkukilometrowe przeloty 3 - 15 km, chce ze silnik szybko lapal temperature
- zadnych dpf I scr
- nigdy nie kupuje aut na litere "F", choc myslalem o Jeepie Renegade wersja podwyzszana przez chwile a to przeciez Fiat, no I nie byl zbyt pojemny
Co do Koleosa widzialem na ulicy I niezbytmi sie podobal, ale zwrocil moja uwage przeswitem.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

dag
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2017, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq 1,4 TSI 110 kW DSG Style

Re: Renault Kaleos konkurencją?

Post autor: dag »

Qrcze - ładny ten nowy Koleos. Poprzedni był tak ohydny, że nawet nie śledziłem, co tam nowego Renault wypuści. :) Tylko brak silnika benzynowego załatwia jak dla mnie sprawę - na krótkie dystanse w mieście odpada.

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Renault Kaleos konkurencją?

Post autor: Dual »

Aaaa.... to ja poprzedniego musiałem na stacji benzynowej widzieć i właśnie był brzydki.
Widziałem tego nowego na Yuotube i zle nie wygladał, ale i tak Kodiaq fajniejszy - ma ostre linie (meski skubaniec, jak RR czy Jepp GrandCherokee).
W Renault fajne maja teraz te Ledy - to jedyne co mi sie podoba ;)
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

ODPOWIEDZ