Rola sprzedawcy i dealera (posty wydzielone)

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Jarek104 »

kilkudziesięciu forumowiczów z kilku for kupiło u mnie auta. Jako jeden z nielicznych służe wiedzą i pomocą na forum, również w weekendy i święta.

Wybaczcie autorze 4 postów, Twoja opinia mnie nie rusza. Tak jak piszesz, nie musisz u mnie kupować. Nie zmuszam i wcale nie namawiam. A moich kompetencji handlowych nie oceniaj, nie Twoja to rola..



Sponsor

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Sponsor


Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Dual »

"Pax, pax między chrześcijany"
Skakun, to dobry pomysł i można by rozszerzyć ten wątek o nie tylko handlowców (gdyż co oni biedni mają zrobić, jak im zarząd Dealera lub importer rzucają kłody pod nogi - opóźniają dostawy z niejasnych powodów i do tego nie wyjaśniają czemu termin przeskoczył. Taki handlowiec jak sie musi napocić aby utrzymać klienta) ale raczej o "mapę drogową" salonów Dealerów Skody gdzie obsługa, termin dostawy jak również możliwość wynegocjowania rabatów względnie dodatków (np. felgi, box) są najłatwiejsze lub najtrudnisze, względnie nie mozliwe.
Taki temat pomoże ludziom w wyborze ale i pomoże naprawdę starającym się i uczciwym dealerom w rozwoju. Niech sie szybko rozwija ten kto buduje swój wizerunek uczciwą pracą i szacunkiem do klienta ;)
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: rafalhtc »

Dual pisze:
07 maja 2017, 8:19
Niech sie szybko rozwija ten kto buduje swój wizerunek uczciwą pracą i szacunkiem do klienta ;)
Dual dokładnie:) Dodam tylko, że ta budowa niech opiera się nie tylko na sprzedaży ale także późniejszej obsłudze i o tym niechaj sprzedawcy pamiętają.

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Everred »

Chciałbym tylko zauważyć subiektywnie, że prawdziwie "dobry handlowiec" to taki, który sprzeda nam - klientom, drogie auto, dobrze wyposażone, bez zbytniego rabatu, a my będziemy ten kontakt i umowę dobrze wspominać. Wtedy zarówno właściciel salonu, sprzedawca jak i klienci są zadowoleni. Tutaj akurat wspominana przez Was "konkurencja" działa w dwie strony. Jeśli ktoś decyduje się na Skodę Kodiaq, otrzymuje kilkukrotnie informacje o zmianach w terminach, nie podoba mu się kontakt ze sprzedawcą, i dodatkowo uważa że dostał za mały rabat - droga wolna, nie wiem czemu jeszcze czeka. Gdybym miał takie odczucia i źle mi było z podjętą decyzją z takich czy innych powodów, dzwonię, uzgadniam zwrot zaliczki, idę dogadywać inny samochód. A tak widzę, że dużo osób psioczy, że konkurencja duża i jak można tak robić ludzi w konia, jeszcze do tego nie miła obsługa, cena też wysoka - czemu w takim razie wybieracie Skodę lub czemu akurat ten salon? Osobiście jestem bardzo zadowolony z wyboru zarówno auta, konfiguracji, wynegocjowanej ceny, sprzedawcy i jak narazie nie mam zmian terminów (bo poszedłem za poradą sprzedawcy, aby absolutnie nic nie zmieniać bo polecę na koniec kolejki).
Mimo mojego ogólnego zadowolenia i zaufania jednak wciąż uważam, że mam pełne prawo i wręcz obowiązek sprawdzić auto przed odbiorem wszelkimi dostępnymi sposobami, miernikiem lakieru, dokładnie każdą opcję i funkcję za którą płacę, bo jeśli coś będzie nie tak, to wtedy obydwu stronom będzie zależeć tak samo na wyjaśnieniu tej sprawy i dojściu do porozumienia. Nie rozumiem, dlaczego miałoby to być niemiłe dla sprzedawcy że sprawdzam samochód miernikiem? Gdyby sprzedawca/rzemieślnik mi to ręcznie składał, to mógłby się poczuć urażony ale przecież sprzedawca nie ma z tym nic wspólnego, to jemu powinno zależeć, aby auto było sprawdzone, aby klient wyjechał w 100% zadowolony i nie miał potem pretensji bo ich wysłuchiwanie faktycznie nie jest miłe. A już najgorsze co można usłyszeć po odbiorze jak się okaże że jednak było np malowane to, że trzeba było sprawdzić wcześniej.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Tomala72 »

O tzw. obsłudze posprzedażnej dowiemy się jak fizycznie auta będą u Nas.
Patrząc na dotychczasowe podejście dilera i zebrane opinie od znajomych (nie z neta gdzie ludzie często wylewają pomyje) jestem spokojny.
Bez reklamy Zimny Łódź.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: root »

Dajcie spokój Jarkowi, każdy ma swoje wady i zalety. Jarek ma trochę niewyparzony język, ale wiem, że ludzie kupujący od niego samochody byli zadowoleni. Ale każdy niech oceni sam. Natomiast nie jest to temat tego wątku i proszę o powrót do meritum.

A wątek o ocenie salonów jest oczywiście mile widziany.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: jankess4 »

Jarek104 pisze:kilkudziesięciu forumowiczów z kilku for kupiło u mnie auta. Jako jeden z nielicznych służe wiedzą i pomocą na forum, również w weekendy i święta.

Wybaczcie autorze 4 postów, Twoja opinia mnie nie rusza. Tak jak piszesz, nie musisz u mnie kupować. Nie zmuszam i wcale nie namawiam. A moich kompetencji handlowych nie oceniaj, nie Twoja to rola..
Obrazek

krzysiek
Posty: 179
Rejestracja: 08 mar 2017, 8:39
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI Style 190 KM + troche bajerów

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: krzysiek »

Jankess4 fajnie by bylo gdybys zamiast samego cytatu napisal cos od siebie

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: jankess4 »

krzysiek pisze:Jankess4 fajnie by bylo gdybys zamiast samego cytatu napisal cos od siebie
Jak wywołałeś mnie do napisania to powiem że ja z mojego salonu SKODY w Lubiczu i sprzedawcy jestem bardzo zadowolony.
Lubię konkretne krótkie i fachowe wypowiedzi. Nie lubię retoryki negatywnego oceniania tym bardziej jako ad vocem do fachowych i trafiających w sedno problemu wypowiedzi fachowca powodowane chęcią postawienia tylko na swoim. Bo moja racja jest jedna i jedyna i pomimo ze niektórzy tutaj nie do końca się znają nie potrafią się wsłuchać i pewnych rzeczy zrozumieć. Dlatego czasami żeby nie prowokować wolę zacytować dać lajka z poparciem i przemilczeć pewne wypowiedzi.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: root »

To jak chcesz dać lajka, to napisz to pod cytatem, bo teraz nie wiadomo o co chodzi.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ