Rola sprzedawcy i dealera (posty wydzielone)

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
kkriss
Posty: 70
Rejestracja: 15 mar 2017, 7:52
Samochód: Kodiaq 2.o tsi

Rola sprzedawcy i dealera (posty wydzielone)

Post autor: kkriss »

Jarek104 pisze:
06 maja 2017, 6:33


Chodźcie na odbiory z czujnikami lakieru, żądajcie oględzin auta na podnośniku, krzyczcie że wam się należy bo przecież kupujecie itd, z całą pewnością kazdy dealer będzie Was miło wspominał i chętnie pomagał w razie problemów z eksploatacją.
Ktoś u Ciebie kupuję jeszcze samochody? Dla mnie jako sprzedawca,jesteś osobą skreśloną. To czy mnie dealer będzie miło wspominał mam w czterech literach, a co do pomocy przy eksploatacji to łaski nie robi. Ręce opadają. Jak widać skoda ma problemy nie tylko z produkcją ale i z obsługą sprzedaży.



Sponsor

Rola sprzedawcy i dealera (posty wydzielone)

Sponsor


starydrwal
Posty: 26
Rejestracja: 07 kwie 2017, 15:54
Samochód: Kodiaq 4X4 1,4 TSI ACT 150 KM

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: starydrwal »

Kiedy czytam posty Jarka nie potrafię uwierzyć że taką mentalność może mieć sprzedawca czegokolwiek. Arogancja i buta rodem z głębokiej komuny, wzór idealny dla Barei. Dziękuję Bogu że to nie na niego natknąłem się w moim trzymiesięcznym oczekiwaniu na Kodiaqa.

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Jarek104 »

życze kazdemu z was pracy w handlu.
A najśmieszniejsze jest, że na forum każdy jest odważny i pisze co to on nie zrobi albo nie zrobił.

A spojrzeć ze strony np. handlowca, który w najmniejszym stopniu nie przyłożył się do powstania np drugiej warstwy lakieru na aucie z transportu, to już nikt nie potrafi. Przecież wada towaru jest winą tego, co sprzedaje, prawda? Czy może jednak producenta albo firmy transportującej?
I czytajcie wszystkie moje posty a nie tylko wybiórczo te, w których można się do czegoś doczepić, bo wielce szanowny klient jest urażony, że na tandetną skodę czeka 8 miesięcy. Ale jednak czeka, więc chyba ten produkt taki zły nie jest..

Trochę obeiktywizmu Panowie, przydaje sie w życiu.

Maciej
Posty: 8
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI DSG 4x4

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Maciej »

Jarku. Ty naprawdę nie rozumiesz o co chodzi? Twoja firma i przez nią również Ty funkcjonujące tylko i wyłącznie dzięki klientom. Dlatego też , aby klientow mieć takowych klientów należy SZANOWAĆ, a nie traktować jako zło konieczne. Przy dużej konkurencji , a w każdym większym mieście jest przynajmniej jeden dealer Skody Twoją rola powinna polegać na jak najlepszym traktowaniu każdego klienta. Podkreślam KAŻDEGO. Powtórzę - swoim "zlewnym" podejściem do potencjalnego klienta wystawiasz sobie oraz swojej firmie bardzo złą ocenę.

Matelino
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2017, 21:37
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 tsi DSG 150km

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Matelino »

Jarek104 pisze:
06 maja 2017, 16:32

I czytajcie wszystkie moje posty a nie tylko wybiórczo te, w których można się do czegoś doczepic.

Jarku, niestety przeczytałem wszystkie Twoje posty i z przykrością stwierdzam,że poziom Twoich wypowiedzi z postu na post robi się coraz bardziej żenujący!!!
Mam prośbę : może się już lepiej nie wypowiadaj , bo tylko się pogrążasz.

starydrwal
Posty: 26
Rejestracja: 07 kwie 2017, 15:54
Samochód: Kodiaq 4X4 1,4 TSI ACT 150 KM

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: starydrwal »

Gdyby pracodawca tej gwiazdy handlu znał jego sposób podejścia do klientów to prawdopodobnie tylko sprzedaż buraków na targu pozostałaby.

Maciej
Posty: 8
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI DSG 4x4

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Maciej »

I jeszcze kilka , ostatnich z mojej strony słów w temacie JAREK. Wydaje mi się, iż jesteś stosunkowo młodą osoba, więc możesz nie pamiętać czasów, kiedy to klient był dla sprzedawcy w sklepie, punkcie usługowym, w firmie itp. Były takie czasy, gdy klient musiał stać w kolejkach, zabiegać o względy i łaskawość takich właśnie Jarków, jak Ty. Na szczęście te czasy dawno, dawno minęły. Role się odwróciły. To Ty jesteś dla klienta, a nie na odwrót. Ja mam możliwość dużego wyboru. Tu mi się nie podoba, jest zła lub nieuprzejma obsługa, idę gdzie indziej. Tam jest nie tak, to idę jeszcze dalej. To się nazywa konkurencja. Ty Jarku już takiego wyboru nie masz, gdyż (zwłaszcza z takim podejściem do klienta jakie prezentujesz) za chwilę może się okazać, iż nikt niie przyjdzie do Ciebie i Twojej firmy. Pamiętaj zarówno dobre, jak i złe wieści o kimś szybko się rozchodzą. Myślałem, że dla handlowca (którym się przecież nazywasz) jest to oczywiste, ale widać niekoniecznie. Jeżeli dotrze do Ciebie , że TY jesteś dla NAS, a nie My dla CIEBIE, jeżeli zaczniesz poważnie (czyli z szacunkiem) traktować ludzi,to gwarantuję Ci, że klientów będziesz miał coraz więcej, a nikt (choćby na takim forum) złego słowa o Tobie nie powie. KONIEC TEMATU.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Tomala72 »

Spokojnie Maciej.
Kolega Jarek w trakcie bycia na forum jednak udowodnił wiedzę w temacie (czytaj pomógł forumowiczom).
Z ilości postów które opublikowałeś jesteś świerzak.
Naprawdę tylko spokój nas uratuje. :)

Skakun
Posty: 42
Rejestracja: 23 kwie 2017, 16:40
Lokalizacja: Katowice
Samochód: Octavia III /Mondeo kombi mk4

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Skakun »

Zakończmy może już podjazdy do Jarka. Wydaje mi się, że czasem nie do końca trafnie dobiera sposób prezentowania swoich argumentów...
Zamiast tego proponuję w dziale 'kupujemy kodiaqa' dodać wątek 'Oceń swojego dealera' --> każdy kto kupił wyleje w tym wątku swoje ochy, achy i ew żale i pomyje, wraz z danymi adresowymi placówki, żeby reszta mogła w razie potrzeby się wesprzeć opiniami osób, które ścieżkę zakupu przeszły chwilę wcześniej.

Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Wito1985 »

Skakun myślę, że to bardzo dobry pomysł..

ODPOWIEDZ