Agresywne zachowania 'Kodiaqa'

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
batura
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2017, 16:40
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Agresywne zachowania 'Kodiaqa'

Post autor: batura »

Nie wiem, czy kierowca tego samochodu jest na naszym forum, ale powinien się wstydzić:
https://www.wykop.pl/link/5257717/atak-na-rowerzyste/



Sponsor

Agresywne zachowania 'Kodiaqa'

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Agresywne zachowania 'Kodiaqa'

Post autor: Malenstwo8 »

Sam jestem aktywnym rowerzystą, choć bardziej trailowo i downhillowo, jednak dużo jeżdżę też asfaltami i przeraża mnie coś takiego. Mam odblaski, jeżdżę przepisowo i naprawdę staram się unikać dróg publicznych (lasy, pola, górki to mój żywioł) ale też miałem parę takich akcji. Ehhh...
Mam nadzieję, że to nikt od nas, a nawet jeżeli, to pewnie i tak się nie przyzna.
Do ulubionych tras mam ok 10 km i dojeżdżam tam rowerem, ale coraz częściej myślę, żeby rower dowozić autem i dopiero na bezdrożach się przesiadać. W Polsce niestety nie ma kultury dla rowerzystów. Do Holandii, Szwecji czy Norwegii to nam brakuje ze 100 lat.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Agresywne zachowania 'Kodiaqa'

Post autor: MałGorzata »

Prawie jak mój ale to nie ja. Nawet rejestracja blisko mojej :)

Ale... kto jeździ z tak zamontowaną kamerą na rowerze?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: Agresywne zachowania 'Kodiaqa'

Post autor: Kordi »

Malenstwo8 pisze:
16 gru 2019, 15:21
Do Holandii, Szwecji czy Norwegii to nam brakuje ze 100 lat.
Przerażające , jaki DEBILizm , z autopsji wiem , że w Holandii za takie zachowanie to by debila raz dwa skuli, brak słów , przykre to :(
KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Agresywne zachowania 'Kodiaqa'

Post autor: WuWu »

Omijam czasem szerokim łukiem takiego rowerzyste który jedzie po wąskiej ulicy mimo iż obok jest wyznaczona ścieżka, bo mu wygodniej. Jednak na końcu ulicy jak stoi kilka aut do wyjazdu to już sobie przypomina że może jechac ścieżka lub jak nikt nie jedzie z przeciwka to wyprzedza wszystkich lewym pasem. Dojezdzajac do skrzyżowania skręca na przejście dla pieszych, później na chodnik i zamiast kontynuować jazdę kolejna ścieżka rowerowa to przecina po skosie łuk na ulicy z podwójną ciągła aby znów kontynuować jazdę ulica obok której jest ścieżka. Wszystko to robi bez zatrzymywania wymuszając na innych różne czasem niebezpieczne zachowania. W tym przypadku ktory pokazujesz jest oczywiście karygodne zachowanie kierowcy, ciekawe tylko czy nic wcześniej się nie wydarzyło. Wiemy jak jest, czy jest ktoś, kto nigdy nie przeklal szpetnie na innego użytkownika drogi. Echh.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Agresywne zachowania 'Kodiaqa'

Post autor: bubuś »

Ten agresywny kierowca Kodiaqa, to najzwyklejszy sianochrup i oszczypłot, niegodzien kierowania tak zacnym pojazdem.

Najzwyczajniej w świecie kary za przewinienia drogowe i drogową agresję są stanowczo za niskie. Powinny być w takiej wysokości, że "podpadnięty pod paragraf" kierowca powinien przeklinać dzień, w którym wpadł na pomysł naruszenia prawa i dopuszczenia się występku.
Jeżdżąc rowerem kolarskim po drogach publicznych (bo po niby ścieżkach rowerowych z kostki brukowej nie da się jechać na kołach grubości palca napompowanych do 9 atmosfer) doświadczyłem bezinteresownego chamstwa i zacietrzewienia kierowców (zajeżdżanie drogi, omijanie na żyletkę - dotknięcie lusterkiem łokcia, spychanie z drogi, używanie spryskiwacza szyb podczas wyprzedzania by ochlapać, wyprzedzanie z przeciwka zmuszające do zjechania na pobocze, itp.).
Jak przedpiśca nadmienił, na drogach zachodniej Europy rowerzysta jest bardzo szanowany przez kierowców, bo występek przeciwko niemu jest surowo karany.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Agresywne zachowania 'Kodiaqa'

Post autor: WuWu »

Oprócz tego że masz dużo racji, to jednak jadąc ulica jak masz z boku ścieżkę rowerowa łamiesz przepisy i powodujesz zwiększona nerwowość u kierujących. U mnie np zabrano mi cześć podjazdu na działce bo miała być szersza droga. Ostatecznie nie jest szersza i zrobili za to ścieżkę aby rowerzystom było bezpieczniej, ale zobili ja z kostki i 80% rowerzystów ma to w d.... i jeździ nadal ulica. Ścieżka jest pusta, ale jak postawisz na niej auto to dostaniesz mandat bo to ścieżka rowerowa. W efekcie na wąskiej ulicy stoją auta, pozostałe auta i rowerzyści jeżdżą przeciskajac się no bo trzeba jakoś przejechać bo rowerzyści nie lubią ścieżek zrobionych dla ich bezpieczenstwa a ścieżka jest pusta. Ma to sens 😂.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Agresywne zachowania 'Kodiaqa'

Post autor: bubuś »

@WuWu opisując co się stało na Twoim osiedlu, podałeś klasyczny przykład bzdury urzędniczej twórczości.

Wokół tzw. ścieżek rowerowych urósł w Polsce mit, legenda, a przede wszystkim mnóstwo niejasności i nieporozumień.
Po pierwsze, nie buduje się w naszym umiłowanym kraju klasycznych ścieżek rowerowych (w rozumieniu naszych przepisów o warunkach technicznych dot. ścieżek rowerowych albo wedle zwyczaju przyjętego na zachodzie Europy), tylko produkuje się masowo najzwyklejsze chodniki, na których zarządca drogi „wspaniałomyślnie” (bo tak zaprojektował mądrala od dróg, Starosta zatwierdził taki badziewny projekt, a wykonawca wykonał i oddał do użytkowania) dopuszcza ruch rowerem, sankcjonująac głupotę stosownym znakiem drogowym.

Po drugie, można przy odrobinie dobrej woli inwestora i projektanta, tak zaprojektować taki chodnik, że można będzie po czymś takim poruszać się bicyclem. Tymczasem takiej woli brak.
Nawierzchnia miast być wykonana z taniego asfaltu, jest budowana z drogiej kostki brukowej, na domiar felcem do góry zamiast do dołu. Mało tego, wjazdy na posesje są obniżane w stosunku do wytyczonego poziomu chodnika, przez co jedzie się po czymś takim, jak na na offroadzie (góra-dół i trzęsiona). O ile jadąc po takim chodniku rowerkiem marketowym z prędkością spacerową 10-12 km/h to jeszcze pół biedy, ale gdy przyjdzie pojechać szybciej, tak 20-30 km/h (co nie jest prędkością imponującą dla w miarę sprawnego rowerzysty), robi się nieprzyjemnie, zwłaszcza gdy pas dla rowerów wytyczony został nie od strony jezdni, tylko tuż obok murów budynków, bram wjazdowych, furtek. Wówczas już robi się nieziemsko niebezpiecznie.

Cały czas podkreślam różnicę w należytych (wymaganych) warunkach do bezpiecznego przemieszczania się rowerem, w zależności od rodzaju roweru. Urzędnicy tego nie rozumieją, infrastruktura i zabudowa miast nie pozwala na odseparowanie ścieżek rowerowych od ciągów pieszych (można np. ścieżki wytyczyć na jezdni, m.in. w Krakowie tak postępowano wytyczając tzw. kontrpasy, czyli rowerem jechało się jezdnią w przeciwnym kierunku do ruchu aut).

Rower na grubych niedopompowanych kołach jakoś po chodniku pojedzie, rower sportowy (zwłaszcza na karbonowej ramie i kołach), a takimi porusza się bardzo wiele osób, już po chodniku nie pojedzie. Dodatkową trudność stanowią ludziska bezmyślnie przemieszczający się po pasie wyznaczonym dla rowerów (proponuję przejażdżkę, bez popsucia sobie nerwów, traktem spacerowym pieszo-rowerowym z Sianożęt do Kołobrzegu, poprowadzonym pięknym terenem tuż nad samym morzem). Od razu piszę, to niewykonalne (w Sianożętach po takim trakcie od niedawna dopuszczony został ruch samochodowy).

Obrazek
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

kawed
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2020, 10:42
Samochód: asd

Re: Agresywne zachowania 'Kodiaqa'

Post autor: kawed »

najlepiej będzie jeszcze sprawdzić to u mechanika

_______
[CENZYRA]

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Agresywne zachowania 'Kodiaqa'

Post autor: Malenstwo8 »

kawed pisze:
25 lis 2020, 11:16
najlepiej będzie jeszcze sprawdzić to u mechanika


_______
[CENZURA]
Ale co sprawdzić?

ODPOWIEDZ