Indywidualne tablice rejestracyjne

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: TOMEQ »

Chcę zarejestrować KODIAQa na indywidualne tablice rejestracyjne. Wypytując się o to w Wydziale komunikacji w swoim mieście otrzymałem informację, że chcąc jeździć autem w czasie kiedy będę oczekiwał na indywidualne tablice tj. do miesiąca czasu, muszę auto zarejestrować na normalne czarne tablice, opłata 180zł i po przyjściu indywidualnych tablic przerejestrować auto ponosząc pełne opłaty, gdzie w innych miastach na czas oczekiwania indywidualnych tablic jest możliwość wykupienia za 62zł czerwonych tablic tymczasowych, na co w wydziale komunikacji w moim mieście twierdzą że nowe auto nie ma podstaw do poruszania się na czerwonych tablicach tymczasowych i nie dociera do nich to że w innych miastach jest to normalnie praktykowane. W związku z powyższym szukam przepisu czy ustawy w której jest to opisane, czy ktoś się orientuje gdzie to można znaleźć?


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Indywidualne tablice rejestracyjne

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: MałGorzata »

Obawiam się, że nie ma takie przepisu, którego szukasz. To, że w innych urzędach jest taka możliwość to wg mnie dobra wola urzędników.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: TOMEQ »

Na razie nie znalazłem konkretnych przepisów odnośnie indywidualnych tablic w których była by mowa o tymczasowych tablicach ale w przepisach odnośnie czasowej rejestracji pojazdu znalazłem coś takiego, konkretnie chodzi o punkt czy ustęp (jak fachowo się to nazywa) 2b
Art. 74. Czasowa rejestracja pojazdu
Dz.U.2018.0.1990 t.j. - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym
1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne.
2. Czasowej rejestracji dokonuje się:
1) z urzędu - po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu;
2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:
a) wywozu pojazdu za granicę,
b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy.
3) (uchylony)
2a. Czasowej rejestracji, o której mowa w ust. 2 pkt 1, można dokonać pomimo braku dołączonych do wniosku o rejestrację dokumentów, o których mowa w art. 72dokumenty do rejestracji pojazduust. 1 pkt 6 i 6a. Dokumenty te powinny zostać złożone przed wydaniem dowodu rejestracyjnego.
2b. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje się warunkowo, jeżeli właściciel pojazdu złoży oświadczenie, że w okresie od tej rejestracji do wydania dowodu rejestracyjnego nie nastąpi zmiana w zakresie własności pojazdu.
3. Czasowej rejestracji dokonuje się na okres nieprzekraczający 30 dni. Termin ten może być jednorazowo przedłużony o 14 dni w celu wyjaśnienia spraw związanych z rejestracją pojazdu.
4. (uchylony
5. Po upływie terminu czasowej rejestracji pozwolenie czasowe i tablice rejestracyjne zwraca się do organu, który je wydał, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a.
Jak dobrze to interpretuje, jeśli złoże oświadczenie, że w okresie od tej rejestracji do wydania dowodu rejestracyjnego nie nastąpi zmiana w zakresie własności pojazdu, to powinni wydać tablice tymczasowe?

Ponadto, nie znalazłem jeszcze tego w przepisach ale odnośnie rejestracji samochodu na indywidualne tablice podobno obowiązują poniższe zasady.
Nie każdy właściciel samochodu lub motocykla może zainstalować indywidualne tablice rejestracyjne. Można je zamówić tylko w przypadku, gdy rejestrujemy pojazd po raz pierwszy, przerejestrowujemy samochód po kupnie lub zmianie miejsca zamieszkania (przeprowadzka do innego województwa), lub przerejestrowujemy pojazd zarejestrowany na czarnych tablicach rejestracyjnych. Nie jest możliwe wyrobienie indywidualnych tablic rejestracyjnych w przypadku gdy do pojazdu są już przypisane aktualne numery rejestracyjne.
Oznaczało by to że jeśli będę miał już zarejestrowane auto na normalne tablice tak jak mi to każą zrobić w urzędzie to już nie mogę ubiegać się o przerejestrowanie na tablicę indywidualne, bo żadna z wymienionych przesłanek nie ma miejsca. Czyżby w związku z tym u mnie w mieście panowała taka niekompetencja i nieznajomość przepisów?!
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: kedzier »

TOMEQ pisze:
29 lis 2019, 18:36
(...)W związku z powyższym szukam przepisu czy ustawy w której jest to opisane, czy ktoś się orientuje gdzie to można znaleźć?
Obawiam się, że przepis nazywa się "naczelnik wydziału komunikacji" 😜 . Proponuję umówić się na audiencję 😋

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: TOMEQ »

Tak też zamierzam zrobić, a jak nie naczelnik to organ wyżej czyli prezydent miasta, już raz to przerabiałem z jedną sprawą ale w przypadku innego wydziału. Z tym że zanim to zrobię chce znać przepisy na które mogę się powoływać żeby mieć niepodważalne argumenty i wytknąć niekompetencję pracowników tego wydziału. W przypadku sprawy której interweniowałem u prezydenta miasta, po przedstawieniu słownie swoich argumentów i pozostawieniu tego samego na piśmie do rozpatrzenia, po półtorej godzinie otrzymałem telefonicznie odpowiedź o pozytywnym rozpatrzeniu mojej sprawy, ale do tego potrzebuje niepodważalne argumenty w postaci odpowiednich przepisów.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

darekgd
Posty: 82
Rejestracja: 06 lis 2018, 12:45
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Skoda fabia1, w drodze Kodiaq 2.0tsi

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: darekgd »

https://www.google.com/amp/s/www.wybork ... cyjne/amp/

Sam napisales pkt ustawy
Mozesz zajejestrowac tymczasowo aby przewiezc samochod z miejsca zakupu na ter RP, art 74pkt2b prawo o ruchu drogowym
Kodiaq 2.0 tsi Laurin&Klement is coming

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: TOMEQ »

Konkretnie masz na myśli ustęp 2. punkt 2) podpunkt b), rzeczywiście na to również można się powoływać.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

darekgd
Posty: 82
Rejestracja: 06 lis 2018, 12:45
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Skoda fabia1, w drodze Kodiaq 2.0tsi

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: darekgd »

Szczerze to nic takiego co opisales ustawa nie przediduje, jest z urzedu ,na twoj wniosek i przyklady inne np jak wyzej. Jezeli masz blisko pojechalbym do innego urzedu konunikacji aby na pismie napisali ze tak jak chcesz mozna i udowodnil naczelnikowi twojego urzedu jakimi nieukami sa
Kodiaq 2.0 tsi Laurin&Klement is coming

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: TOMEQ »

Dzwoniłem do urzędów sąsiednich miast z zapytaniem jak u nich to funkcjonuje i w żadnym nie ma problemów z wydaniem tymczasowych tablic na czas oczekiwania na otrzymanie indywidualnych. W rozmowie powiedziałem jak sprawa wygląda że jestem z innego miasta w którym mam z tym problem i z jednego miasta babeczka sama zaproponowała żebym zwrócił się do nich mailowo z zapytaniem o tą kwestię z prośbą o wskazanie odpowiednich przepisów na to, ale że był piątek południe to jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi. Rozmawiałem na ten temat z moim handlowcem i otrzymałem odpowiedź że jest parę miast tak jak moje w których są z tym problemy. Niestety nie udało mi się nigdzie znaleźć mowy o tym co piszą w internecie w różnych artykułach na temat tablic indywidualnych, mianowicie o to chodzi że nie każdy właściciel samochodu lub motocykla może zainstalować indywidualne tablice rejestracyjne i że można je zamówić tylko w przypadku, gdy rejestrujemy pojazd po raz pierwszy, przerejestrowujemy samochód po kupnie lub zmianie miejsca zamieszkania (przeprowadzka do innego województwa), lub przerejestrowujemy pojazd zarejestrowany na czarnych tablicach rejestracyjnych i co dla mnie najważniejsze że nie jest możliwe wyrobienie indywidualnych tablic rejestracyjnych w przypadku gdy do pojazdu są już przypisane aktualne numery rejestracyjne, do czego próbuje zmusić mnie wydział komunikacji w moim mieście. Na chwilę obecną przychodzi mi tylko jedno rozwiązanie, dopytanie się jeszcze w urzędach innych miast jak dokładnie wygląda to z wnioskami o rejestrację na tablicę indywidualne czy u nich składa się jeden wniosek jednocześnie na indywidualne i tymczasowe czy dwa oddzielne, jeden na tablicę indywidualne, a drugi na tymczasowe i przygotuje sobie odpowiednio wniosek albo wnioski wpisując jako cel rejestracji czasowej konkretne numery artykułów i ustępów itp. przepisów o rejestracji czasowej, i niech się główkują co się pod tym kryje i może wtedy inaczej podejdą do sprawy jeśli zorientują się że mają do czynienia z człowiekiem obeznanym w przepisach, bo chyba taki jest jeśli odwołuje się do konkretnych artykułów itp. a jeśli pomimo to dalej będą się upierać przy swoim to zarządami wezwania naczelnika, a jeśli ten również będzie upierał się przy tym to zażądam na piśmie potwierdzenia odmowy dokonania rejestracji czasowej, z poinformowaniem że będzie to podstawą do złożenia skargi do organów nadrzędnych z żądaniem wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji za niekomletentność i uniemożliwianie załatwienia spraw zgodnie z przepisami na to zezwalającymi. Poza tym że zgłoszę to również do mediów np. Uwagi czy Interwencji żeby nagłośnili jaka niekompetencja panuje w urzedach albo przynajmniej do TVN turbo jako absurdy urzędnicze, które mają miejsce w różnych miastach, a oni takimi sprawami chętnie się zajmują ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

darekgd
Posty: 82
Rejestracja: 06 lis 2018, 12:45
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Skoda fabia1, w drodze Kodiaq 2.0tsi

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: darekgd »

Wez opinie tego drugiego urzedu, na pismie to na pismie bedzie, popieram twoj tok myslenia i dzialania. Co do olaty to uwazam ze 1 wnuosek i oplata za tymczasowe, drugi za wlasciwe, nie daj sie idiotom wmowic ze nie mozna, w tym twiom urzedzie to z lapanki chyba pracuja
Kodiaq 2.0 tsi Laurin&Klement is coming

ODPOWIEDZ