Indywidualne tablice rejestracyjne

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: TOMEQ »

Z tym że jak im powiedziałem że zwrócę się do urzędu wojewódzkiego o opinie w tej sprawie, to odpowiedzieli że oni nie podlegają pod wojewódzki tylko pod ministerstwo, więc nawet jeśli będę miał opinie z innego urzędu to nic tym nie wskóram, więc pozostanie tylko skarga do organu nadrzędnego. Próbował będę wykorzystać jeszcze taki argument, że auto mi jest potrzebne do dojazdu do pracy i jeśli nie wydadzą mi tych tablic czasowych to będę musiał wziąć urlop bezpłatny a wtedy będę domagał się zwrotu paruset złotych za każdy dzień w którym nie będę mógł świadczyć pracy na rzecz mojego pracodawcy, chociaż wątpię żeby to poskutkowało bo napewno powiedzą że przecież mogę zarejestrować na normalne czarne tablice.


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: bubuś »

TOMEQ pisze:
01 gru 2019, 12:35
Z tym że jak im powiedziałem że zwrócę się do urzędu wojewódzkiego o opinie w tej sprawie, to odpowiedzieli że oni nie podlegają pod wojewódzki tylko pod ministerstwo,(...).
Kombinujesz kolego, jak koń pod górę.
Piszesz wniosek o wydanie tablic rejestracyjnych. We wniosku zaznaczasz: tablice tymczasowe oraz tablice indywidualne. Składasz wniosek w Starostwie w komórce zajmującej się rejestrowaniem pojazdów mechanicznych (różnie się nazywają w różnych starostwach). Jeśli pani z okienka Cię wygwiżdże i powie, ze sprawa jest nie do załatwienia zgodnie z wnioskiem, żądasz pisemnego uzasadnienia odmowy takiej rejestracji (bo składasz pisemny wniosek). Jeśli pani się wypina smarujesz do naczelnika (jej przełożonego) i ponawiasz żądanie o pisemne uzasadnienie. Gdy je otrzymasz piszesz skargę do Regionalnej Izby Obrachunkowej (bo to ona sprawuje nadzór nad samorządem powiatowym w zakresie legalności działania, czyli wg kryterium zgodności z prawem). Jeśli i oni sprawy nie załatwią po Twojej myśli to skarżysz się do właściwego terytorialnie wojewody (jest kolejnym po RIO szczeblem w nadzorze nad legalnością działania jednostek organizacyjnych samorządu powiatowego). Ostatecznym nadzorcą jest Prezes Rady Ministrów.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: root »

A w tym czasie samochód stoi, bo nie możesz nim jeździć…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: TOMEQ »

Kto powiedział że stoi, jeździ na tabulkach przełożonych ze starej skody 105 ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

darekgd
Posty: 82
Rejestracja: 06 lis 2018, 12:45
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Skoda fabia1, w drodze Kodiaq 2.0tsi

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: darekgd »

Ja bym nie jeździł, w razie kontroli możesz mieć problemy
Kodiaq 2.0 tsi Laurin&Klement is coming

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: TOMEQ »

Jakie problemy ewentualnie pincet mandatu, doliczy się urzędasom do oczekiwań zwrotu poniesionych przeze mnie strat ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

darekgd
Posty: 82
Rejestracja: 06 lis 2018, 12:45
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Skoda fabia1, w drodze Kodiaq 2.0tsi

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: darekgd »

https://www.eporady24.pl/jaka-kara-za-p ... 24760.html

Najbidniej 3000zł jak oczywiście masz swoje w bagażniku...
Czyżbyś chciał dać prezenty urzędasom na mikołaja???
Kodiaq 2.0 tsi Laurin&Klement is coming

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: TOMEQ »

No ale ja w bagażniku nie będę miał innych to chyba kara nie będzie taka wysoka ;-)
Jeśli nawet to chyba lepiej jeździć wogóle bez tablic bo wtedy to grozi tylko 500zl ale jest większe prawdopodobieństwo że się je dostanie.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: MałGorzata »

To może niech napisze ktoś kto ma takie tablice jak to jest w praktyce.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

darekgd
Posty: 82
Rejestracja: 06 lis 2018, 12:45
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Skoda fabia1, w drodze Kodiaq 2.0tsi

Re: Indywidualne tablice rejestracyjne

Post autor: darekgd »

3000 jak nie bedziesz mial to jak ktos bedzie upierdliwy to 500+0=5000, odcholowanie, a potem sprawa w sadzie, zalezy od kwalifikacji czynu, inny przepis mowi o do 3lat odsiadki
Kodiaq 2.0 tsi Laurin&Klement is coming

ODPOWIEDZ