Nawigacja na europejskie wojaże

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Kodiaqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Nawigacja na europejskie wojaże

Post autor: root »

Wybieram się w najbliższym czasie na urlop w Europie i ponieważ mam do przejechania ponad 1000 km zastanawiam się nad wyborem najlepszej nawigacji. Jako że internet w roamingu jest w tej chwili śmiesznie tani (jeśli nie bezpłatny), to wybór się zdecydowanie zwiększa (w grę wchodzą również programy, które wymagają bycia online).

Kryteriami są:
  • dobre prowadzenie do celu, uwzględniające aktualne sytuacje na drodze (jak wypadek na autostradzie)
  • dobra znajomość mniejszych miasteczek, nie prowadzenie zamkniętymi drogami czy takimi z ograniczeniami ruchu, uwzględniając również informacje o korkach
  • informowanie o policji byłoby plusem
Moje typy i przemyślenia:
  1. Google Maps – wybór oczywisty, ale czy na pewno najlepszy?
  2. Waze – jakoś nie do końca mu ufam przy wyznaczaniu trasy i raczej trzymam w tle w celu ostrzegania przed zagrożeniami na drodze
  3. AutoMapa – kiedyś korzystałem, ale to było jeszcze na Windows CE, i byłem bardzo zadowolony. Chociaż podczas kluczenia po włoskich miasteczkach nieźle mnie wyprowadziła w pole, najpierw prowadząc pod prąd, a potem jakimiś drogami gruntowymi… No i nie wiem jak tam z informacją o korkach teraz. Jakieś opinie?
  4. NaviExpert – sporo ludzi chwali tę nawigację w Polsce, ale okazało się, że nie ma informacji o korkach w Europie, więc chyba jest bezużyteczna…
  5. TomTom – ktoś tego używał w Europie?
  6. Sygic – kiedyś go używałem, ma fajne funkcje i fajnie wygląda, ale jakoś mu nie ufam w wyznaczaniu trasy…
  7. HERE WeGo – opinie?
  8. maps.me – opinie
  9. inne?
Odrzucam fizyczne urządzenia, bo raczej ich nie kupię, poza tym używam CarPlaya i bardzo cieszę się, że nie muszę mieć żadnego urządzenia przypiętego do szyby.

Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Nawigacja na europejskie wojaże

Sponsor


pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Nawigacja na europejskie wojaże

Post autor: pstad »

Ja uzywam tylko Google Maps + Yanosik w tle.Z AA ladnie google dziala.Google rosnie w sile bo coraz wiecej ludzi z tego kozysta (co widac nawet na drodze jak jada tym samym objazdem) co daje googlowi duzo statystycznej widzy o ruchu.
Przed wyjazdem profilaktycznie wyznacz trase i zapisz mapy by byly dostepne offline ,przydatne gdzie tunele i gory bo zasieg zawsze moze Ci sie zerwac.
Kilka razy juz jechalismy w grupe na wypad po 3-4 tys km.Nawet w obcych krajach google dobrze sobie radzi no i na plus z AA szybko wynajdzie jak co nagle potrzebujesz z pozycji kierowcy.Moim zdaniem zadziala sprawnie.Sam wyszukuje objazdy i informuje.Pare razy nie zaufalem i stalem w korku.
Co do apki na radary itd poza granicami to Yanosik nie wszedzie dziala ,a.jak dziala to ma standartowe punkty kontroli.
Ale.tym bym sie nir martwil bo trzeba pilnowac predkosci bo kary slone.

Jesli szykujesz sie poza granice jak Austria Wlochy Niemcy itd sprawdz ceny paliw,bo roznce autostradowe do miejscik sa bardzo duze.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Nawigacja na europejskie wojaże

Post autor: JED »

Rozważyłbym użycie wbudowanej nawigacji i/lub Google.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Nawigacja na europejskie wojaże

Post autor: MałGorzata »

Za granicą używam

maps.me

Przede wszystkim dlatego, że jest to system map offline. Pozostałe funkcjonalności są zgodne z google maps itp.
Na temat interface'u się nie wypowiadam bo to kwestia gustu i przyzwyczajenia

Dużo jeżdżę po dzikich obszarach bez zasięgu w górach i innych odludziach...
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Nawigacja na europejskie wojaże

Post autor: kodiaq4x4 »

Hejka. Wakacje 2019, przejechane 4700 km przez 5 różnych landów, nawigacja wbudowana , roaming i dostęp do internetu. Rewelacyjnie prowadziła przez nawet najdrobniejsze wsie, pokazywała korki i objazdy na autostradzie , Niemcy i włochy. Konkretnie i bez problemów obijaliśmy. Nawet 2-3 razy skoda connect poinformowała o dużych utrudnieniach. W Włoszech przydała się wizualizacja Google earth. Polecam.

cola
Posty: 61
Rejestracja: 03 maja 2018, 21:03
Samochód: KODIAQ w planie.

Re: Nawigacja na europejskie wojaże

Post autor: cola »

Pytanie trochę z innej beczki ale o nawigację. Można ustawić Google Maps na wyswietlaczu radia i żeby jeszcze Yanosik był w tle, współpraca samochodu z iPhonem.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Nawigacja na europejskie wojaże

Post autor: pstad »

Jak to z iPhonem wyjdzie nie wiem,u mnie podpinam tel po kablu i jako APP mam googla (wlaczylem widok satelity) na ekranie.Osobno wlanczam Yanosika na telefonie.Od tej pory mam radio i komunikaty z Yanosika i Googla.Niestety Yanosik nie wyskoczy Ci na ekranie tylko dzwiek ostrzezen masz w glosnikach.(Gdzies byl juz ten temat,oczywiscie Yanokina tez poprzestawiaj w ustawiach programu).

cola
Posty: 61
Rejestracja: 03 maja 2018, 21:03
Samochód: KODIAQ w planie.

Re: Nawigacja na europejskie wojaże

Post autor: cola »

Jak podpinam iPhona to wyświetla Google maps, ale jak dołożę Yanosika w tle w telefonie to rozłącza wszystko. Może coś mam zaklikniete i się gryzie muszę potestować .

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Nawigacja na europejskie wojaże

Post autor: pstad »

To chyba w ustawieniach Yanosika jest "odlaczaj radio " jakos tak bo nawet opoznienie mozesz ustawic o ile wczesniej ma ucinac radio.Pobaw sie w opcjach Yanosika
A.jak nie to, to sprobuj Yanosika na innych kanalach BT.

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Nawigacja na europejskie wojaże

Post autor: Geegs »

Da się. Yanosik w tle po bt a po kablu nawigacja w carplay. Trzeba tylko poklikać ustawienia, niestety już nie pamiętam jak.

ODPOWIEDZ