Kodiaq Ambition 2.0 TDI 4x4 manual dostępny od ręki

Forum ogłoszeń sprzedaży części i samochodów
Regulamin forum
  1. Wyłączną odpowiedzialność za treść ogłoszeń ponoszą ich autorzy.
  2. Ogłoszenia umieszczane w tym dziale muszą zawierać:
    • cenę,
    • dane kontaktowe,
    • zdjęcie/a.
Posty niespełniające tych wymagań będą usuwane.
Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: fonus »

Carly_pl pisze:
02 maja 2017, 12:21
Jeden z Klientów wycofał się z zamówienia i mamy Kodiaqa Ambition 2.0 TDI 4x4 w manualnu, z dodatkami za ponad 15.000zł (m.in. Kessy FULL, reflektory full LED, Amundsen, pakiet Fresh) do odbioru za 2 tygodnie.

Jacyś chętni? :)
Może to lepiej do działu "Sprzedam" przerzucić?



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 234
Rejestracja: 11 kwie 2017, 11:07
Samochód: Mazda 6

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Carly_pl »

Racja :)

@Admin - możesz przerzucić wątek?
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaq Ambition 2.0 TDI 4x4 manual dostępny od ręki

Post autor: root »

Zrobione.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Kodiaq Ambition 2.0 TDI 4x4 manual dostępny od ręki

Post autor: Jarek104 »

Mam klienta, który go weźmie od ręki.
W cenie katalogowej i bez jęczenia. Panie Szymonie, proszę o tel w czwartek :-)

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Kodiaq Ambition 2.0 TDI 4x4 manual dostępny od ręki

Post autor: Tomala72 »

Jednak ja spokojnie czekam na swojego skonfigurowanego pod moje oczekiwania i już niedługo.
Trochę przypomina mi to czasy dzieciństwa i PRL gdzie ludzie odstępowali miejsce w kolejce po meble i inne dobra.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaq Ambition 2.0 TDI 4x4 manual dostępny od ręki

Post autor: root »

Z Superbem też tak było. Za pół roku wrócą rabaty i sprzedawcy znowu będą szanowali klientów :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Kodiaq Ambition 2.0 TDI 4x4 manual dostępny od ręki

Post autor: kamilR »

Tak, wszedł Kodiaq do sprzedazy i Superb jest do odbioru po kilku tygodniach od zamowienia(7-8):D a czas oczekiwania tez w pewnym momencie wynosił po 7-9 miesiecy...hehe

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Kodiaq Ambition 2.0 TDI 4x4 manual dostępny od ręki

Post autor: Jarek104 »

Czytam jak się "śmiejecie" z terinu odbioru i snujecie mądrości.
A że tak zapytam.. ktos z Was rozumie z czego wynika długi terin oczekiwania?

To rynek go dyktuje.. Duże zainteresowanie, tysiące zamówień - korek w fabryce i długi czas oczekiwania

Z Superbem się zluzowało, mniej ludzi zamawia, (część z nich przeszła na Kodiaqa), w dodatku dealerzy mają wybór na placach aut zamawianych "na stock", więc temin oczekiwania drastycznie się skórczył

Thor
Posty: 26
Rejestracja: 21 mar 2017, 21:14
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq Ambition 2.0 TDI 4x4 manual dostępny od ręki

Post autor: Thor »

Jarek104 pisze:Czytam jak się "śmiejecie" z terinu odbioru i snujecie mądrości.
A że tak zapytam.. ktos z Was rozumie z czego wynika długi terin oczekiwania?

To rynek go dyktuje.. Duże zainteresowanie, tysiące zamówień - korek w fabryce i długi czas oczekiwania

Z Superbem się zluzowało, mniej ludzi zamawia, (część z nich przeszła na Kodiaqa), w dodatku dealerzy mają wybór na placach aut zamawianych "na stock", więc temin oczekiwania drastycznie się skórczył
Snucie mądrości to jedno, a kompletny brak szacunku Skody do klientów to drugie.
Poważna firma ma plany produkcyjne. Terminy w Skodzie latają jak zęby boksera po walce.

Mamy tu na forum wiele przykładów klientów, ktorzy zamówili i po dwóch miesiącach od zamówienia nadal nie znali terminu. Innym termin się przesuwa w przód, w tył, znów wraca...
Ja zamowilem samochód 9 lutego i do dzisiaj mam termin orientacyjny, który zmieniał się już 3 razy.
To nie jest profesjonalne podejście.

Nawet to, że zamawiając auto umawiasz się na konfigurację, po czym Skoda zmienia rocznik modelowy i ponieważ nie miałeś potwierdzonego terminu, to musisz wykonać rekonfigurację jest kpiną z klienta.

Dzisiaj każdy poważny producent planuje swoją produkcję. Nie ma znaczenia, czy produkuje uszczelki gumowe, samochody, czy silniki do okrętów podwodnych. Każdy planuje. Skoda ma planowanie swoje i swoich klientów gdzieś.

Rozumiem, ze w dniu zamawiania nie mam terminu, ale najdalej po dwóch tygodniach od zamówienia powieniem dostać maila z linkiem do kalendarza i umiejscowieniem w tymże kalendarzu produkcji zamówionego przeze mnie auta.
Termin oczywiscie mógłby się wahać o tydzien, czy dwa w przód lub tył, bo różne rzeczy w produkcji masowej wychodzą (np. strajk u dostawcy foteli), ale tu znów powinien iść mail z informacją.

Teraz to wyglada tak, że biegamy (dzwonimy, piszemy) do sprzedawców co chwila i błagamy o sprawdzenie terminu, jak o jakiś cud.

Skoda traktuje nas wszystkich (sprzedawców i kupujacych) jak zło konieczne, a niektórzy sprzedawcy zachowują się tak, jakby uchylali nam nieba "załatwiając" nam auto.

Pozdrawiam
Thor


Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 234
Rejestracja: 11 kwie 2017, 11:07
Samochód: Mazda 6

Re: Kodiaq Ambition 2.0 TDI 4x4 manual dostępny od ręki

Post autor: Carly_pl »

Jarek104 pisze:
02 maja 2017, 19:47
Mam klienta, który go weźmie od ręki.
W cenie katalogowej i bez jęczenia. Panie Szymonie, proszę o tel w czwartek :-)
No problem - dogadamy się ;)

Ja widzę problem z Kodiaqiem trochę inaczej. Myślę, że Skoda zaplanowała dobrze produkcję tego modelu, ale niestety na kraje zachodnie, gdzie jest dużo większy rynek zbytu i dużo więcej potencjalnych Klientów (UK, Niemcy). Polska została potraktowana, jako kraj "kategorii B", który może dłużej poczekać na te samochody i tak też się dzieje.

Z drugiej strony nie tłumaczy to cwaniactwa niektórych, podkreślam niektórych, sprzedawców. Ja akurat mam tą przyjemność, że pracuje z ludźmi, którzy wprost mówią, jak wygląda sprawa i nie ma zbędnego ściemniania na temat terminów, kolejek, przesuwania itp.
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Zablokowany