Kodiaq RS

Forum ogłoszeń zakupu części i samochodów
Regulamin forum
Wyłączną odpowiedzialność za treść ogłoszeń ponoszą ich autorzy.
kilowhisky
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2021, 19:36
Samochód: Kodiaq RS 2020 - soon

Kodiaq RS

Post autor: kilowhisky »

Witam!

Poszukuję Kodiaqa RS - nowy/demówka lub cesja leasingu (przebieg max 10 tys). Kolor - byle nie Race Blue. Podzwoniłem po dealerach ale nic nie mają już na Stocku i dostaw się już nie spodziewają. Anybody? :)



Sponsor

Kodiaq RS

Sponsor


Marcin
Posty: 150
Rejestracja: 19 maja 2017, 23:52
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04'; Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Kodiaq RS

Post autor: Marcin »

Od RM2022 czyli po czerwcu wchodzi lifting w Kodiaqu i będzie RS z jedynym słusznym silnikiem TSI. Moc co prawda na poziomie 245 koni, ale... To 2.0 TSI więc parę modów i będzie 380 :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Kodiaq RS

Post autor: lycone »

Marcin pisze:Od RM2022 czyli po czerwcu wchodzi lifting w Kodiaqu i będzie RS z jedynym słusznym silnikiem TSI. Moc co prawda na poziomie 245 koni, ale... To 2.0 TSI więc parę modów i będzie 380 :)
Nie wiadomo czy to będzie to samo co obecne 2.0 280KM, a wtedy to nie będzie "parę modów" żeby uzyskać 380KM...

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Kodiaq RS

Post autor: golob »

lycone pisze:
26 mar 2021, 11:54
Marcin pisze:Od RM2022 czyli po czerwcu wchodzi lifting w Kodiaqu i będzie RS z jedynym słusznym silnikiem TSI. Moc co prawda na poziomie 245 koni, ale... To 2.0 TSI więc parę modów i będzie 380 :)
Nie wiadomo czy to będzie to samo co obecne 2.0 280KM, a wtedy to nie będzie "parę modów" żeby uzyskać 380KM...
Pewnie będzie to samo co już wkładają do Tarraco TSI 245KM, wiesz może czym on się różni od tego 280KM z Superba?

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Kodiaq RS

Post autor: borek »

Na moje tylko program, nie sadze żeby chciało się grupie VW robić tyle różnych silników do swoich modeli... ciekaw jestem ile ja mam w serii wszakże VW zawsze niby daje bonus co już się potwierdziło kilkunastoma filmikami na YT z hamowni. Pamietam jak kupiłem i pokazywałem auto znajomemu to stwierdził że mam wielkie turbo jak on w swojej A7 3.0 TDI


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Kodiaq RS

Post autor: lycone »

borek pisze:Na moje tylko program, nie sadze żeby chciało się grupie VW robić tyle różnych silników do swoich modeli... ciekaw jestem ile ja mam w serii wszakże VW zawsze niby daje bonus co już się potwierdziło kilkunastoma filmikami na YT z hamowni. Pamietam jak kupiłem i pokazywałem auto znajomemu to stwierdził że mam wielkie turbo jak on w swojej A7 3.0 TDI Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Po samym wyglądzie turbo nie da się tego stwierdzić, może być całkiem inna konstrukcja wewnątrz. Z motorem to sama. Gama silników od VW jest duża i na 99% nie będzie to sam program, ale fajnie byłoby się miło zaskoczyć.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Kodiaq RS

Post autor: borek »

Oczywiście że po wyglądzie turbo nie są się stwierdzić co tam siedzi. Napisałem to bardziej żeby zobrazować ze chyba ta turbina do małych nie należy w każdym razie ciekaw jestem jaka będzie ta moc. Nie rozumiem co stoi na przeszkodzie wstawienia 280 koni z Superba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Kodiaq RS

Post autor: lycone »

Pewnie nic. Nie wpasowuje się to w pozycjonowanie VW. Robisz sobie głupi softem (+ ewentualnie odmulenie środkowego tłumika) 360KM i masz dużego SUVa, który całkiem nieźle przyspiesza :)

ODPOWIEDZ