Tucson VS Kodiaq- Tajson vs Bear:)

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Tucson VS Kodiaq- Tajson vs Bear:)

Post autor: rafalhtc »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój Tajson spotkał dziś Niedźwiadka na promocji w Biedronce:)
Moim zdaniem dobrze razem wyglądają.



Sponsor

Tucson VS Kodiaq- Tajson vs Bear:)

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Tucson VS Kodiaq- Tajson vs Bear:)

Post autor: root »

Czy to jest Twój Kodiaq?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Tucson VS Kodiaq- Tajson vs Bear:)

Post autor: rafalhtc »

Nie. Przypadkowe spotkanie. Takiego miałem mieć ale jak już pisałem na forum, zmieniłem plany. A dziś miałem okazję porównać je ramię w ramię:) :D

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Tucson VS Kodiaq- Tajson vs Bear:)

Post autor: dawajrapa »

ciekawe, bo Kodiak przy tym tajsonie wyglada na jakiegos "suchara" tj wydaje sie duzo mniejszy niz naprawde jest... a Tucson to przeciez rozmiar blizszy Sportage czy 3008 i iloscia miejsca w kabinie i bagazniku nawet do Kodiaqa nie podjezdza... nb tez fajne auto, ale odcxuwalnie mniejsze.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2017, 12:52 przez dawajrapa, łącznie zmieniany 1 raz.

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Tucson VS Kodiaq- Tajson vs Bear:)

Post autor: kamilR »

To fakt zwłaszcza na 4 zdjęciu wygląda na takiego malucha... Jednak przestrzeń w środku to inna bajka... Nie mam zielonego pojęcia jakim cudem Skoda wygospodarowała tak gigantyczne ilości miejsca w środku, ale czapki z głów i Tucson pod względem przestronności w środku i bagażnika nie ma startu do Kodiaqa, zresztą chyba żadne auto nie ma w tym segmencie. Tak nawiasem mówiąc to wymiary Kodiaqa to liga Santa Fe a nie Tucsona... tym bardziej zadziwiające jest to 4 zdjęcie gdzie Kodiaq wygląda na sporo mniejszego- bo na 1, 2 i 3 już na mniejszego wg. mnie nie wygląda.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2017, 14:58 przez kamilR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Tucson VS Kodiaq- Tajson vs Bear:)

Post autor: dawajrapa »

a propos 4tego zdjecia- nawet ta Astra z lewej wydaje sie jakas wieksza i szersza od Kodiaqa... cos obiektyw aparatu chyba sie przyczynil do takiego efektu...

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Tucson VS Kodiaq- Tajson vs Bear:)

Post autor: Rafał »

wg mnie też wygląda jakby kodiaq (1882 mm) był węższy niż tucson (1850 mm) - to pewnie złudzenie i tyle (albo rafalhtc zrobił tak zdjęcie, żeby nas zawstydzić ;))
przy okazji rafalhtc pochwal się jaki rabat wyszarpałeś w hyundai'u i czym Cię przekonali.
najlepiej zrób porównanie tego (wyposażenie, silnik, napęd itp) co masz w swoim tucsonie z tym co chciałeś kupić w kodiaq.
ciekaw jesteś co i za jaką cenę dostałeś i czy było warto

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Tucson VS Kodiaq- Tajson vs Bear:)

Post autor: kamilR »

Ja jak brałem Tucson w leasing/najem długoterminowy to otrzymałem 20tyś. PLN rabatu- znaczy firma która go wyleasingowała...:) ale to było w 2015r. w listopadzie. Teraz ode mnie z rodziny brali Tucsona(w piątek odebrany od dealera) ta łącznie wyszło im coś koło 14tys. PLN upustu- plus belki dachowe, dywaniki, szampan w gratisie od dealera;). Także Skoda nie rozpieszcza:/

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Tucson VS Kodiaq- Tajson vs Bear:)

Post autor: dawajrapa »

kamilR pisze:
10 kwie 2017, 14:53
Ja jak brałem Tucson w leasing/najem długoterminowy to otrzymałem 20tyś. PLN rabatu- znaczy firma która go wyleasingowała...:) ale to było w 2015r. w listopadzie. Teraz ode mnie z rodziny brali Tucsona(w piątek odebrany od dealera) ta łącznie wyszło im coś koło 14tys. PLN upustu- plus belki dachowe, dywaniki, szampan w gratisie od dealera;). Także Skoda nie rozpieszcza:/
podawanie 'golych kwot rabatu jak 20 czy 14k PLN nikomu nic nie mowi. Bo co innego dostac 20k od auta wartego 100k, a co innego ta sama kwota rabatu od konfiguracji za np. 200k. Zasadnicza roznica. Takze na przyszlosc % rabatu bedzie bardziej wymierny niz liczby bezwgledne ;)
A Skoda rabatami przy Kodiaqu nie rozpieszcza i ma do tego prawo- Kodiaq juz wyjsciowo jest bardzo 'rozsadny' cenowo (czytaj TANI), fakt, ze ma b.drogie dodatkowe opcje wyposazenia, ale przy tym zainteresowaniu byliby dziwni oferujac duze rabaty, gdzie maja pewnosc, ze bez rabatow te auta i tak beda sie sprzedawac jak cieple bulki...
PS. ja w grudniu ugralem 6,5% rabatu przy zakupie 2 szt. stosunkowo tanich Kodiaqow (ktory rzekomo nie zmienilby sie juz na wiekszy, nawet jakbym dolozyl doposazenia za kolejne 50k PLN...)

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Tucson VS Kodiaq- Tajson vs Bear:)

Post autor: kamilR »

Tucson nr 1 wartosc 100k pln do najmu poszedł za 80 tys.- 20% upusty. Tucson nr 2 wartość 114k poszedł za 100600pln. -12% upustu. Kodiaq wartość 140200pln po rabacie 133800 - 4,5% upustu. Prosze:)

ODPOWIEDZ