Lampy przednie halogenowe (nie ledowe).

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Lampy przednie halogenowe (nie ledowe).

Post autor: jankess4 »

kamilR pisze:
jankess4 pisze:
04 kwie 2017, 0:27
Używkę lampy do Kodiaqa widziałem juz na Allegro za 2000zł wiec nowa pewnie wiecej. Czytałem porównanie ledów xenonów i halogenów. Akurat w tym artykule zwyciężyła Dacia duster z halogenami bo wysoko umieszczone lampy lepiej w suv oświetlały drogę. Sadze ze jeśli ktoś bierze auto na dłużej lepiej halogeny na krócej ledy bo wtedy nie ma strachu o wymianę gwarancyjną. Budżet tez jest oczywiście ważny. Ja na razie mam halogeny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chodzi Ci o artykuł z auto świata z 2015 r. ?? Tam nie określili kto wygrał tylko opisywali światła kilku aut. a o Dacii napisali, ze nawet Dacia duster z halogenami nie ma złych świateł... A reszta to były auta na ledach i xenonach. Halogeny nie maja startu do ledow i xenonow to jest przepaść.
Żywotność ledów w teorii z tego co wyczytałem to między 50 a 100 tyś. godzin:) w zasadzie są przewidziane na cały cykl ,, życia auta,,.

Powtórzę raz jeszcze, w Tucsonie mam halogeny , wczesniej jeździłem na xenonie i bardzo żałuje ze nie dopłaciłem do ledow.

Link do artykułu:
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/p ... wych/5wvn2

P.S. a ta lampa z allegro to od jakiegoś oszusta/cwaniaczka.
.
Niestety, LED-y mają też sporo wad, o których konstruktorzy niechętnie wspominają. Teoretycznie lampy diodowe zużywają znacznie mniej prądu od żarówek halogenowych czy ksenonów – w praktyce różnice te jednak się zacierają. Dlaczego?
Diody LED intensywnie się grzeją, ale inaczej niż żarówki, czyli nie z przodu, lecz z tyłu oprawy. W autach trzeba więc montować odpowiednie systemy chłodzące tył lampy – przegrzany LED przestaje świecić. Jednocześnie jednak przód lampy diodowej nawet w czasie jej pracy pozostaje chłodny. Żeby móc używać takich świateł zimą, konieczne staje się więc zastosowanie systemu, który będzie podgrzewał szybę reflektora.
Inną zaletą lamp diodowych jest ich niezwykła trwałość. Niestety, w produkowanych obecnie homologowanych systemach uszkodzenie pojedynczej diody powoduje konieczność wymiany całej, kosztującej wiele tysięcy złotych lampy. Zapewne w miarę upowszechniania się tego rozwiązania powstaną warsztaty, które (wbrew zaleceniom producentów) będą przynajmniej próbowały naprawiać takie światła znacznie taniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Lampy przednie halogenowe (nie ledowe).

Sponsor


Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Lampy przednie halogenowe (nie ledowe).

Post autor: jankess4 »

Dla mnie akurat liczą sie argumenty praktyczne i finansowe używania lamp halogenowych. W mojej firmie we flocie przestali kupować auta z ledami jak sie przepalił i musieli za 3,7k wymieniać całą lampe (dot. to Kia) i teraz kupili bez ledow auta. Sadze ze jak dopracują rozwiązania sam zakupie auto z ledami aby spokojnie i bez stresu jeździć a nie martwić sie czy w piątym roku eksploatacji przepali sie czy nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Lampy przednie halogenowe (nie ledowe).

Post autor: kamilR »

Tak, to też przeczytałem, ale to wszystko narazie sucha teoria, przeglądając ,,internety,, jakoś nie ma zbyt dużo tematów o sypiących się reflektorach ledowych... wiem że ich udział w rynku w tej chwili nie jest duży, statystyk nie posiadam ale domniemam że procent aut poruszających się z ledami jako światła mijania/drogowe jest niewielki, aczkolwiek technologia obecna na rynku samochodowym jest od 2007/2008 i to VAG był jednym z pierwszych(co optymistycznie nastawia do posiadania LEDów w Kodiaqu:) producentów aut którzy zastosowali full ledy- było to audi r8 w 2008- jeden z pierwszych seryjnie produkowanych samochodów ze światłami w technologii LED. Swoją drogą Lexus był pierwszy, bo już w 2007 oferował w GS(chyba) reflektory LED jako opcja.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Lampy przednie halogenowe (nie ledowe).

Post autor: Rafał »

gdyby przyjmować w kategoriach przyszłych, hipotetycznych problemów to pewnie do dziś jeździlibyśmy silnikami z gaźnikami. technika idzie do przodu i tyle, w domu sami pewnie wymieniliście żarówki na led i z tym nie macie problemu. trzeba być otwartym, bo nowe rozwiązania mają być dla nas wygodne i przede wszystkim bezpieczne!
a z drugiej strony - ktoś kto szuka używanego auta wybierze takie z lampami halogenowymi czy takie ze wszystkim co możliwe i nowoczesne ?

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Lampy przednie halogenowe (nie ledowe).

Post autor: kamilR »

Dokładnie
Wiadomo biorą ,,FULL WYPASY,,:) idę o zakład o dobrego whiskacza, że jedno z pytań przyszłych potencjalnych kupców będzie: Panie a te ledy to zaraz sie nie posypią, bo szawgra- znajomego- kolega znał kogoś kto miał i się te ledy wysypały w serwisie krzyknęli 10 tysięcy za wymianę- to wziął i wymienił te ledy na zwykle halogeny i ma spokój...sorki ale taki humor do mnie się dziś przyczepił:)).

Awatar użytkownika
offman
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2017, 15:12
Samochód: Skoda Kodiaq (2017), Ambition, TSI 2.0, DSG, 4x4

Re: Lampy przednie halogenowe (nie ledowe).

Post autor: offman »

Tak wyglądają światła halogenowe w Kodiaq'u.

Obrazek

image hosting

Miałem nadzieję, że pasek ledowy jest w głównej lampie ale niestety nie jest.
Cóż, czas pokaże jak z ich żywotnością w Kodiaq'u - oby płonęły wiecznie :idea:.
Jeśli tak będzie to następne auto zamówię z ledami.
I love apres ski! :geek:

frutis13
Posty: 108
Rejestracja: 22 lut 2017, 21:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: KODIAQ 2.0 TDI 140kW Style

Re: Lampy przednie halogenowe (nie ledowe).

Post autor: frutis13 »

Jeśli o mnie chodzi wolałbym wyrzucić wszystkie inne dodatki a Led-y bym zostawił. Jeśli chodzi o komfort jazdy na Led-ach w porównaniu z innymi lampami to przepaść..

Awatar użytkownika
offman
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2017, 15:12
Samochód: Skoda Kodiaq (2017), Ambition, TSI 2.0, DSG, 4x4

Re: Lampy przednie halogenowe (nie ledowe).

Post autor: offman »

frutis13 pisze:
04 kwie 2017, 21:11
Jeśli o mnie chodzi wolałbym wyrzucić wszystkie inne dodatki a Led-y bym zostawił. Jeśli chodzi o komfort jazdy na Led-ach w porównaniu z innymi lampami to przepaść..
Ja wolę jednak skóry niż ledy. Jeżdżę w nocy praktycznie tylko po mieście (więc latarnie świecą).
I love apres ski! :geek:

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Lampy przednie halogenowe (nie ledowe).

Post autor: Tomala72 »

Koledzy ja osobiście nie mam większego strachu przed używaniem led.
Przecież cały zestaw mijania + drogowe świecą jakieś kilkanaście procent czasu użytkowania (pochmurna pogoda i noc). Chyba, że ktoś jest lunatykiem i będzie jeździł tylko nocą wtedy sorry.
Przez większą część czasu samochód będzie użytkowany tylko na części zestawu czyli na światłach do jazdy dziennej.

Biedrona
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2017, 17:38
Samochód: 2.0 TDI STAIL

Re: Lampy przednie halogenowe (nie ledowe).

Post autor: Biedrona »

offman pisze:
02 kwie 2017, 23:24
Zamówiłem wersję Abition, w której standardowo montowane są reflektory halogenowe (czyli bez technologii LED i bez Xenonów). Nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć takich lamp ze zwykłymi żarówkami. Jedynie w konfiguratorze widać lekką różnicę ale tam nie ma odpowiedniej rozdzielczości żeby cokolwiek ocenić.
Ja mam full led w Kofiaqu i powiem rewelacja !!! Nigdy więcej zwykłych lamp. Zawsze miałem standardowe swiatla warto dopłacić za ten bajer.
Odpowiedz

ODPOWIEDZ