Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
darekgd
Posty: 82
Rejestracja: 06 lis 2018, 12:45
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Skoda fabia1, w drodze Kodiaq 2.0tsi

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: darekgd »

Ale za 4 lata przegladow lub 60kkm doplata 300


Kodiaq 2.0 tsi Laurin&Klement is coming

Sponsor

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Sponsor


Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: Mans »

borek pisze:
30 sty 2019, 9:56
I dobrze, czekam jeszcze za SportLine ale generalnie L&K ma wszystko co potrzeba i chyba wyjedzie najkorzystniej cenowo. Jedynie kto mi wyjaśni czemu np w cenniku Line Assist jest podawany że można dokupić za 1600zl skoro ta wersja ma to w standardzie?
@Borek w cenniku 2019 za Lane Assist w Sportline oraz w L&K jest dopłata 1600zł bo te wersje w standardzie go nie mają ;)
W standardzie w L&K jest BLIND SPOT DETECTION – funkcja monitorowania martwego pola w lusterkach z REAR TRAFFIC ALERT
a w Sportline trzeba za to dopłacić 2400zł ;)

https://az749841.vo.msecnd.net/sitesplp ... ae71fd.pdf

Ogólnie też podjarałem się wersją Sportline jak zobaczyłem ją na żywo w czerwieni
ale kupuję L&K bo wychodzi taniej no i ta jasna skórzana tapicerka 8-)



Nie widzi mi się też ta czarna podsufitka w Sportline bo przy naszym ponurym zimowym klimacie w kabinie po prostu będzie jeszcze ciemniej :(
Znajomy ma Audi w takiej właśnie czerni to wiem o czym mówię no ale to kwestia gustu :?
Zastanawiam się jeszcze nad otwieranym szklanym dachem ale nie wiem czy latem za bardzo nie będzie nagrzewało się wnętrze :?

Trochę przeraża mnie ten błyszczący dekor bo jadąc wieczorową porą refleksy od latarni będą niezle się w tym odbijać
i dawać we znaki szczególnie na miejscu pasażera z przodu :(

Ostatnio zmieniony 30 sty 2019, 15:39 przez Mans, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: borek »

Mamy obecnie białego Qashqaia ze szklanym dachem - cały czas mamy zasunięty bo nam przeszkadza więc tego nie chcemy. Mam tam też Line Assist i mam wyłączony bo mnie drażniło to pikanie, więc też chyba zbędna opcja, ewentualnie do włączenia u magika.

Tez pójdziemy raczej w L&K, kolor albo biały albo czerwień taka jak SportLine, żona innego nie chce. Co do tapicerki, chciałbym jasną ale obawiam się utrzymania jej w czystości szczególnie że mamy 3 latka a auto służy żonie jako "narzędzie pracy". Do czerwonego fajna jasna ale do białego chyba lepiej czarną.

No i hak - pod przyczepę kempingową

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: Mans »

borek pisze:
30 sty 2019, 15:09
Mamy obecnie białego Qashqaia ze szklanym dachem - cały czas mamy zasunięty bo nam przeszkadza więc tego nie chcemy. Mam tam też Line Assist i mam wyłączony bo mnie drażniło to pikanie, więc też chyba zbędna opcja, ewentualnie do włączenia u magika.
Do czerwonego fajna jasna ale do białego chyba lepiej czarną.
To fakt jeżeli biały L&K tylko z czarnym wnętrzem 8-)



Z dachem to jeszcze nie wiem ale jeśli chodzi o kolor to zdecydowanie uderzę w szary bisness bo ładnie się komponuje z tymi felgami i ogólnie jest taki praktyczny ;)




Jak bym brał Sportline to tylko czerwony no ale ostatecznie sobie odpuściłem taką wersję :(



Co do jasnej tapicerki to luz bo przy dzisiejszych środkach jakie są dostępne na rynku to naprawdę zero problemu.
No chyba, że ktoś chce wozić węgiel na siedzeniach z tyłu :D

Super, że wreszcie jest dostępny w Kodiaqu silnik 2.0 TSI 190KM bo już myślałem ,że się nie doczekam a czas ucieka
i pewnie 6 miesięcy będzie trzeba poczekać :?

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: root »

Przetestuj tego line assista, bo działa chyba jednak lepiej niż w nissanie 😉 Co oczywiście nie oznacza, że idealnie.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: michalmiko »

Z tego co kojarzę z forum Nissana, w Qashqaiu J11 czujnik martwego pola realizowany jest przez skrajne tylne czujniki parkowania, w Skodzie jest za to odpowiedzialny specjalny radar schowany pod zderzakiem ;)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: D10ni »

Mans pisze:
30 sty 2019, 14:17
@Borek w cenniku 2019 za Lane Assist w Sportline oraz w L&K jest dopłata 1600zł bo te wersje w standardzie go nie mają ;)
W standardzie w L&K jest BLIND SPOT DETECTION – funkcja monitorowania martwego pola w lusterkach z REAR TRAFFIC ALERT
a w Sportline trzeba za to dopłacić 2400zł ;)
W Sportline jak pokombinujesz (weźmiesz rozpoznawanie znaków i Amundsena lub wyżej ) to LA i TJA da się dokodować za ułamek tej ceny.
Nie widzi mi się też ta czarna podsufitka w Sportline bo przy naszym ponurym zimowym klimacie w kabinie po prostu będzie jeszcze ciemniej :(
Znajomy ma Audi w takiej właśnie czerni to wiem o czym mówię no ale to kwestia gustu :?
Zastanawiam się jeszcze nad otwieranym szklanym dachem ale nie wiem czy latem za bardzo nie będzie nagrzewało się wnętrze :?
Czarna alcantara z czarną podsufitką i oświetleniem ambiente wygląda zabójczo. I koniecznie z oknem dachowym. Nawet jak się nagrzeje przy parkowaniu, to otwierasz dach i cieszysz się wiatrem we włosach :-) Przećwiczone w LR Discovery.
Także zastanawiałem się nad czerwienią do Sportline, ale ostatecznie z wnętrza tego nie widać, a z zewnątrz tylko wpadasz w oko. Ja akurat cenię sobie prywatność. Nawet w większym mieście jeżdżąc tymi samymi trasami stajesz się bardzo rozpoznawalny. Biały kolor mi nie podchodził, czarny już przećwiczyłem na octavce - tak jak na białym widać każdy pyłek. Stanęło na business grey i jestem bardzo zadowolony. Żadnych chromów, tylko czerń i szarość.
borek pisze:
30 sty 2019, 15:09
Mamy obecnie białego Qashqaia ze szklanym dachem - cały czas mamy zasunięty bo nam przeszkadza więc tego nie chcemy. Mam tam też Line Assist i mam wyłączony bo mnie drażniło to pikanie, więc też chyba zbędna opcja, ewentualnie do włączenia u magika.
Nieprzydatne bo pika? W Kodiaq nie pika (albo od razu wyłączyłem gdzieś w menu), tylko działa i to bardzo dobrze. Jak dla mnie doskonała funkcja, szczególnie na dłuższe trasy, także z rodziną gdzie dzieciak nagle odwraca uwagę, trzeba coś komuś podać. W połączeniu z TJA to doskonały system, co prawda rozleniwiający trochę, ale przydatny.
Mans pisze:
30 sty 2019, 15:47
Co do jasnej tapicerki to luz bo przy dzisiejszych środkach jakie są dostępne na rynku to naprawdę zero problemu.
No chyba, że ktoś chce wozić węgiel na siedzeniach z tyłu :D
Załóż niebieskie jeansy i pojedź w dłuższą trasę ;-)
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: Mans »

D10ni pisze:
01 lut 2019, 15:49
Mans pisze:
30 sty 2019, 15:47
Co do jasnej tapicerki to luz bo przy dzisiejszych środkach jakie są dostępne na rynku to naprawdę zero problemu.
No chyba, że ktoś chce wozić węgiel na siedzeniach z tyłu :D
Załóż niebieskie jeansy i pojedź w dłuższą trasę ;-)
Zero problemu :)
Wystarczy odpowiednie zabezpieczenie zaraz po zakupie :?



Zresztą ślady po słynnych farbujących jeansach jesteśmy w stanie bez problemu wyczyścić przy użyciu odpowiednich środków ;)


Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: Mans »

D10ni pisze:
01 lut 2019, 15:49
Także zastanawiałem się nad czerwienią do Sportline, ale ostatecznie z wnętrza tego nie widać, a z zewnątrz tylko wpadasz w oko.
Nawet w większym mieście jeżdżąc tymi samymi trasami stajesz się bardzo rozpoznawalny. Biały kolor mi nie podchodził, czarny już przećwiczyłem na octavce - tak jak na białym widać każdy pyłek. Stanęło na business grey i jestem bardzo zadowolony.
Co do kolorów to ma to wszystko sens co piszesz Kolego,dlatego też wybrałem do L&K kolor business grey :)
Z tymi felgami świetnie się komponuje 8-)



Jednak jeżeli kupowałbym wersję Sportline to brałbym ją tylko w mocno bijącej po oczach czerwieni :)


PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: PiotrekM »

Mam w Kodiaqu jasną Alcantarę (już chyba niedostepną) a jeżdżę głównie w jeansach i po roku nie ma żadnych śladów. Generalnie tapicerka wygląda jak nowa.

ODPOWIEDZ