Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: Sublime »

WTF - do czego do dochodzi.. :roll:
dobrze, że Kodiaq póki co służy do targania różnych przyczep i innych bardziej/mniej ciężkich ładunków niżeli "przyczepki z prądem" a'la Niewiadow N250



Sponsor

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: bubuś »

Według mnie, pomysł idiotyczny, jeszcze bardziej głupi od idei elektrycznych aut.
Nie dość, że bardzo wielu kierowców nie potrafi cofać solo, to z przyczepką już mało kto.
Miejsca parkingowe za krótkie na taki zestaw.
Pomijam kwestię niemałych pieniędzy jakie trzeba by wydać na przyczepkę (przeglądy techniczne, dodatkowe tablice rejestracyjne) . A gdzie trzymać przyczepkę, jeśli będzie się chciało pokręcić po mieście solo?

Ekolodzy wymyślili sobie g...o i teraz na siłę szukają jak z tego bagna wyjść.
Dla ochrony klimatu wystarczyło sadzić miliony drzew wchłaniających spaliny i dwutlenek węgla, przetwarzając to na życiodajny tlen. Byłoby taniej i piękniej dla krajobrazu, ptaszki miałyby gdzie zakładać gniazda, itp.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: MałGorzata »

Ja mam taki mały agregat prądotwórczy 5kW i nie zawaham się go użyć :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: TOMEQ »

W Tiguanie wraca do oferty silnik 2.0 TSI 190KM i dodatkowo wprowadzają 2.0 TSI 245KM o 32,5k droższy o 190-tki. https://autokult.pl/40369,volkswagen-ti ... -gti?amp=1

Ciekawe czy w przypadku KODIAQa będzie tak samo czy VW zostawi sobie mocniejszy silnik na wyłączność, bo jak dobrze pamiętam wcześniej w Tiguanie w odróżnieniu do KODIAQa był też silnik benzynowy o mocy 230 czy 240KM.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: root »

herman00 pisze:
15 lut 2021, 11:41
Pomysł godny polecenia i do Enyaq-a, choć pewnie dość kosztowny:
https://e.autokult.pl/36617,francuzi-ma ... rc01=c801b
Kiedyś mieliśmy pomysł, żeby na przyczepie wozić krowę i podpiąć się pod jej krwioobieg. Wystarczyłoby ją karmić. Nie policzyliśmy niestety opłacalności tego rozwiązania, no i trzeba by jakoś zamienić energię życiową na prąd, do tego też jeszcze brakuje adaptera ;)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: herman00 »


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: bubuś »

herman00 pisze:
04 mar 2021, 11:33
Kto bogatemu zabroni :-)
https://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/ ... Id,5079664
Te elektryki ludziom bokiem wyjdą, zwłaszcza gdy polskie nieudolne serwisy zaczną się autkami troskliwie opiekować.
Nie potrafią sprawnie zdiagnozować aut napędzanych motorami benzynowymi czy też dieslami, a co gdy przyjdzie się zająć skomplikowaną elektryką i elektroniką????
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

KHUFU
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2021, 12:27
Samochód: KodiaqSportline2021 2,0 TSi

Re: Brak silnika 2.0 TSI w ofercie

Post autor: KHUFU »

Witam!
Od 2 marca jeżdżę autkiem.
Na razie jest na dotarciu więc "szału nie ma d... nie urywa"
W sumie zrobiłem 626 km ze średnim spalaniem 8,2.
W salonie nie mogli uwierzyć, że tak można, ale jeżeli to 13 nowe auto to się wie jak docierać autko.
Jest wiele rzeczy za, ale wkurza mnie, że po drugim tankowaniu (zawsze tankuję na fulla do pierwszego odbicia) czujnik poziomu paliwa "zidiociał"!
Wskazał mi, że mam średnie spalanie 3,5 l na 100 km (chyba myślał, że jadę na lawecie)
Elektronika wszech obecna NAS dobije!!!!
Po cholerę tyle tego!
Jak na razie 4,5 w skali 5.0

KHUFU

ODPOWIEDZ