1.4 TSI 4x4 vs 1.4 TSI DSG

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: 1.4 TSI 4x4 vs 1.4 TSI DSG

Post autor: Ethel »

Ja wybrałem DSG. Mysłałem czy nie połączyć z 4x4 ale obawiałem się zamulenia silnika :(



Sponsor

Re: 1.4 TSI 4x4 vs 1.4 TSI DSG

Sponsor


Awatar użytkownika
milesia
Posty: 184
Rejestracja: 05 lut 2017, 0:39
Lokalizacja: miasto z lnu słynące
Samochód: KODIAQ Style 1,4 TSI 150kM

Re: 1.4 TSI 4x4 vs 1.4 TSI DSG

Post autor: milesia »

Kiedy wybierałam w grudniu wyposażenie, nie mając oczywiście możliwości jazdy, byłam przekonana do manuala. Potem zaproponowano mi jazdę próbną superbem dsg (nigdy nie jeździłam) żeby zobaczyć jak działa taka skrzynia - nie zrobiło to na mnie wrażenia. Moja przejażdżka polegała na tym, że wciąż myślałam o tej lewej nodze hahahahaha żeby nie nacisnąć hamulca i wysadzić nas błyskawicznie przez przednią szybę. Utwierdziłam się wtedy, że pozostaję przy manualu. W lutym zadzwonił do mnie mój handlowiec zapraszając na wycieczkę już NIEDŹWIADKIEM ze skrzynią dsg pomyślałam znowu automat i znowu ta noga. Jakież było moje zdziwienie kiedy ruszyłam a po kilkunastu metrach wiedziałam, że chcę jednak dsg. Jechało się baaaaaaaaardzo płynnie, nie odczuwając zmiany biegu, nie było problemu przy zatrzymaniu na światłach, bo nie trzeba trzymać hamulca na czerwonym, auto samo stoi, rusza kiedy dodajemy gaz. Nagle nie wiedzieć czemu przestałam myśleć o nodze - no REWELACJA. Niestety już wtedy zmiana wiązała się ze zmianą terminu o kolejne miesiace, więc mam manualna i kręcę po mieście tą "wajchą", bo do czwórki trzeba dojść przy 50-60km/h. Następne auto w przyszłości będzie na 100% z automatem :D

ZDECYDOWANIE DSG nawet jak macie wątpliwości.....
Do miłego
Milesia :P

Awatar użytkownika
milesia
Posty: 184
Rejestracja: 05 lut 2017, 0:39
Lokalizacja: miasto z lnu słynące
Samochód: KODIAQ Style 1,4 TSI 150kM

Re: 1.4 TSI 4x4 vs 1.4 TSI DSG

Post autor: milesia »

Mój Pan handlowiec powiedział, że to ten sam silnik, co w kodiqu oglądałam ten filmik w styczniu, może komuś pomoże w decyzjach, tylko seat jest lżejszy.



Jeśli uważacie, że filmik jest niepotrzebny - proszę o usunięcie
Do miłego
Milesia :P

ODPOWIEDZ