HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: Kordi »

Tomala72 pisze:
13 sie 2018, 19:56
Tomala72 pisze:
25 sty 2018, 20:07
Witam
Pojawił się problem z odblokowaniem hamulca elektrycznego.
Po zatrzymaniu na światłach i naciśnięciu hamulca nożnego samochód przeszedł automatycznie w tryb zaciągniętego ręcznego. W momencie dodania gazu hamulec elektryczny nie odpuścił a na wyświetlaczu pojawił się komunikat o niesprawnym systemie. Dopiero zgaszenie samochodu i powtórne odpalenie przywróciło działanie systemu. Niestety sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie.
Obecnie jeżdżę bez automatycznie zaciągającego się ręcznego i nie ma komunikatów o błędzie.
Ktoś z koleżeństwa miał podobną sytuację? Nie uśmiecha mi się lecieć z każdym tematem do ASO.
Od tego wpisu minęło ponad pół roku i w tym czasie było wszystko ok.
W ostatnich dniach problem powrócił.
Kogoś z Was to spotkało? Jakaś rada?
witam , podepnę się w tym temacie , mam podobny problem , z tym że , u mnie pojawia się ostatnio już po raz trzeci problem z odblokowaniem elektrycznego hamulca ręcznego z rana , gdy chcę autem ruszyć po nocy , dwa razy mi odpuścił ten ręczny ,ale z takim uczuciem jakby "cuś zerwał" , taki opór opór, więcej gazu i nagle trach , puszcza "zrywając" , a wczoraj 13.01 zablokował na amen , że żona się poddała i spóźniła do pracy . Dodam iż cały czas użytkujemy z załączonym Auto Hold , i auto stoi w garażu , nigdy nie było problemu podczas jazdy czyli jak opisuje kolega Tomala72, tylko rano
Wóz ma dwa miesiące i stan licznika 1945 km , trochę za wcześnie na usterki i uziemianie co ,
jakieś doświadczenia?
Kodiaq w czwartek 16.01 idzie z tym do ASO (do Stingera :?: :) ) , choć dziś zgłaszałem , że hamulec wieczorem odpuścił , i narazie zero objawów teraz , cały czas dobrze , ale kazali i tak przyjechać , mają luknąć , złośliwość rzeczy martwych że zawsze przy mechaniku igła :roll:


KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

Sponsor

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Sponsor


polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: polrob »

Daj znać co stwierdzą, bo ja co prawda zblokowanego ręcznego nie miałem, ale dosyć często rano mam efekt zerwania hamulców przy ruszaniu. Też używam cały czas auto hold. Auto ma 2200km. W Superbie III przez prawie 4 lata eksploatacji taki efekt występował tylko rano, po wcześniejszym umyciu auta. Dzisiaj patrzyłem na tylne tarcze i mam pełno śladów od klocków "odbić", a tarcze przednie idealnie czyste. Trochę dziwnie to wygląda, bo przy moim stylu jazdy, zawsze tarcze w moich autach były ładnie dotarte, a tutaj wygląda jakby coś nie do końca trybiło.

Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: Kordi »

właśnie to jest taki efekt zerwania hamulców , czyli bliźniaczy problem , podejrzewam że żona bała się mocniej użyć gazu i odpuściła ONA :oops: , a nie hamulce :lol: ,
gdy ja wsiadłem wieczorem to już było bez objawów , wszystko dobrze , dziwne , podczas zgłaszania w ASO , reakcja pana z serwisu ,który przyjmował zgłoszenie była taka , jakby znał temat , przypadłość skody , sam jestem ciekaw opinii , dam znać.
KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: polrob »

Problemy z klockami na tyle mają Superby III i zdarza się, że ludzie wymieniają klocki już po 5 tys km. Podobno Skoda zna problem i teraz już na gwarancji wymienia kpl tarcz i klocków z tyłu nawet do przebiegu 30 tys km. Ja poobserwuje jeszcze swojego, ale też będę to zgłaszał bo te klocki strasznie się czepiają do tarczy, także pewnie szybki ich nie będzie.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: JED »

"pocieszę" Was - u mnie oderwał się kawałek klocka i przyspawał do tarczy.
Nie byłem z tym jeszcze w ASO, bo nie miałem czasu, a auto stoi.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ale myślę, że znalazłem doraźne rozwiązanie:
jak wrzucicie auto na P, to może wystarczy zwolnić hamulec "ręczny" i wyłączyć silnik i "ręczny" pozostanie nieaktywny?
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: Geegs »

Hamulce wymieniają bez zająknięcia. Natomiast podobny problem występował w passacie którym jeździłem. Też nie zwalniał ręcznego, trzeba było kilkukrotnie wrzucać przód-tył żeby w losowym momencie się zwolnił. Nie pamiętam już dokładnie co było problemem, ale z tego co pamiętam to jakiś czujnik/przełącznik. @JED no pięknie to wygląda, z cyklu "co jeszcze może pójść nie tak".

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: JED »

Ja CHYBA zaczynam rozumieć, czym, tak naprawdę, różnią się marki premium od np. Skody...
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: Malenstwo8 »

JED pisze:
15 sty 2020, 11:36
Ja CHYBA zaczynam rozumieć, czym, tak naprawdę, różnią się marki premium od np. Skody...
Każda marka ma swoje wtopy, ale tak, w przypadku Skody różnice są na każdym kroku - nie ma co sie oszukiwać. Też to widzę.
Jeżdżąc np Fordem nie mam takiego wrażenia.

Antonio3er
Posty: 23
Rejestracja: 13 gru 2019, 12:51
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: Antonio3er »

JED pisze:
15 sty 2020, 11:36
Ja CHYBA zaczynam rozumieć, czym, tak naprawdę, różnią się marki premium od np. Skody...
W tym przypadku czym? W moim Mercedesie też czasem potrafią się zapiekać klocki na tylnych tarczach. Dodatkowo tylne hamulce piszczą, a przednie spaliłem na autostradzie, a wcale jakoś ostro nie jeżdżę.

Do tej pory miałem tylko samochody marek premium. Zamówiłem Kodiaqa ponieważ to jedyny samochód, w którym zmieściłem za sobą fotelik do jazdy tyłem. Póki co miałem okazję jeździć nim tylko podczas jazdy testowej i komfort jazdy nie odbiegał od tego jakiego doświadczyłem do tej pory w innych samochodach.

Zastanawiam się czy zmienię zdanie podczas dłuższego użytkowania.

Czytając na temat problemów jakie mają użytkownicy Kodiaqa mogę też stwierdzić, że podobne są w markach premium.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: JED »

Antonio3er pisze:
15 sty 2020, 12:28
JED pisze:
15 sty 2020, 11:36
Ja CHYBA zaczynam rozumieć, czym, tak naprawdę, różnią się marki premium od np. Skody...
W tym przypadku czym? W moim Mercedesie też czasem potrafią się zapiekać klocki na tylnych tarczach. Dodatkowo tylne hamulce piszczą, a przednie spaliłem na autostradzie, a wcale jakoś ostro nie jeżdżę.

Do tej pory miałem tylko samochody marek premium. Zamówiłem Kodiaqa ponieważ to jedyny samochód, w którym zmieściłem za sobą fotelik do jazdy tyłem. Póki co miałem okazję jeździć nim tylko podczas jazdy testowej i komfort jazdy nie odbiegał od tego jakiego doświadczyłem do tej pory w innych samochodach.

Zastanawiam się czy zmienię zdanie podczas dłuższego użytkowania.

Czytając na temat problemów jakie mają użytkownicy Kodiaqa mogę też stwierdzić, że podobne są w markach premium.
Do zeszłego roku i zakupu Skody miałem jedynie marki premium i/lub auta typu Impreza czy Lancer i nigdy w żadnym nic takiego, co występuje tutaj nie miało miejsca.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

ODPOWIEDZ