HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: kamilR »

Auto hold z DSG to chyba standard...
A ja jeszcze raz się spytam może ktoś wie, czy przy manualu jest Auto Hold? widziałem na zdjęciach, że jest Auto Hold z manualem, bo pomimo że biorę wersję z 4x4 i będzie Drive Select Mode, to nadal w konfigu funkcja HHC jest za dopłatą(i być może to jest ten auto hold) O.o



Sponsor

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Sponsor


Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: fonus »

Z niemieckiego cennika:

Obrazek

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: kamilR »

Dzieki za ten cennik, w sumie rozwiewa watpliwości, wychodzi na to ze każde auto bez znaczenia czy z dsg czy manual, posiada elektryczny hamulec postojowy z funkcja auto hołd, czyli opcje doposażenia w HHC mozna olać i zostaje 800 stówek w kieszeni z tego co pamietam:))
Chyba ze jak to czasami bywa producent potraktował polski rynek ,,wyjątkowo,,XD

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: root »

Każdy rynek ma swoje ceny i wyposażenie też się różni. Zresztą kolega ze Szwecji pewnie potwierdzi 🙂
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

krzysiek
Posty: 179
Rejestracja: 08 mar 2017, 8:39
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI Style 190 KM + troche bajerów

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: krzysiek »

Dokladnie tak jest, ceny moze sa zblizone ale wyposazenie sie sporo rozni. Tak jak pisalem wczesniej w szwecji wcale nie ma wersji active. Inne pakiety wyposazenia itp.

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: kamilR »

Ok ja to wszystko rozumiem, ale to juz urasta do rangi jakis czarów:) czy jest ten magiczny przycisk AutoHold dla manuala/manuala 4x4 czy go nie ma??? Widziałem w którymś materiale o Kodiaqu(nie pamietam czy była to produkcja PL) ale tam był Kodiaq wlasnie 1.4tsi 4x4 manual i obok przycisku ręcznego był ten magiczny przycisk A w kółeczku...

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: root »

Jeżeli wierzyć konfiguratorowi, to powinien być.

Tu jest zdjęcie automatu:
Obrazek

A to manuala:
Obrazek

Instrukcja też brzmi tak, jakby funkcja ta w manualu była możliwa (podkreślenie moje):
Obrazek

Ale oczywiście pewność można mieć dopiero po zobaczeniu tego samochodu na żywo. W sumie gdyby jakikolwiek dealer miał manuala na placu albo w salonie, to wystarczy zadzwonić i zapytać :)
Jarek104, a może Ty masz takie auto i możesz pomóc?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: kamilR »

Dziś dzwoniłem nawet do swojego sprzedawcy, miał sprawdzić i oddzwonić, do tej pory ciszaXD... jutro ja zadzwonię:))
Wolałbym mieć pewność, a nie po odbiorze się rozczarować ze jednak nie ma tej funkcji.
Tak nawiasem mówiąc troszkę kiszka żeby auto nowoczesne w dodatku SUV, nie miało funkcji niestaczania się z wzniesienia...

Odpaliłem konfigurator i przejrzałem jeszcze raz cennik: więc tak obecnie po wklepaniu swojej konfiguracji- po dodaniu Drive Mode Select dla wersji 4x4 która to opcja jest za 0zł. Znika możliwość dodania HHC za 400 stówy. Wcześniej po dodaniu opcji DMS dla 4x4 nadal można było dodać HHC- widać konfigurator nadal jest jakby to określić...mało precyzyjny.

W cenniku jest taka pozycja: DRIVING MODE SELECT - wybór profilu jazdy dla napędu 4x4 (z funkcją OFF-ROAD - tryb wspomagania jazdy w
trudnym terenie), HHC - Hill Hold Control18 i to jest jako niepłatna opcja.

Wniosek: dla auto z napędem 4x4 w manualu będzie razem z HHC, ale czy jest Auto Hold nadal nie mam pojęcia:).

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: Tomala72 »

Witam
Pojawił się problem z odblokowaniem hamulca elektrycznego.
Po zatrzymaniu na światłach i naciśnięciu hamulca nożnego samochód przeszedł automatycznie w tryb zaciągniętego ręcznego. W momencie dodania gazu hamulec elektryczny nie odpuścił a na wyświetlaczu pojawił się komunikat o niesprawnym systemie. Dopiero zgaszenie samochodu i powtórne odpalenie przywróciło działanie systemu. Niestety sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie.
Obecnie jeżdżę bez automatycznie zaciągającego się ręcznego i nie ma komunikatów o błędzie.
Ktoś z koleżeństwa miał podobną sytuację? Nie uśmiecha mi się lecieć z każdym tematem do ASO.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: HHC a DSG z funkcją Auto Hold

Post autor: Tomala72 »

Tomala72 pisze:
25 sty 2018, 20:07
Witam
Pojawił się problem z odblokowaniem hamulca elektrycznego.
Po zatrzymaniu na światłach i naciśnięciu hamulca nożnego samochód przeszedł automatycznie w tryb zaciągniętego ręcznego. W momencie dodania gazu hamulec elektryczny nie odpuścił a na wyświetlaczu pojawił się komunikat o niesprawnym systemie. Dopiero zgaszenie samochodu i powtórne odpalenie przywróciło działanie systemu. Niestety sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie.
Obecnie jeżdżę bez automatycznie zaciągającego się ręcznego i nie ma komunikatów o błędzie.
Ktoś z koleżeństwa miał podobną sytuację? Nie uśmiecha mi się lecieć z każdym tematem do ASO.
Od tego wpisu minęło ponad pół roku i w tym czasie było wszystko ok.
W ostatnich dniach problem powrócił.
Kogoś z Was to spotkało? Jakaś rada?

ODPOWIEDZ