Okno dachowe

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Okno dachowe

Post autor: michalmiko »

Ja się wahałem nad szklanym dachem, ale skutecznie zniechęciła mnie historia użytkownika, któremu przez szklany dach wpadła do środka spora gałąź.
Odnośnie elektrycznie składanego haka to nie żałuję. Na próbę nie dopiąłem haka, pojawił się komunikat na zegarach. Układ alarmowy od razu zadziała, jak ktoś odepnie przyczepę. O kontrolkach świateł nie wspominam. Ponoć też dsg inaczej działa, jak komputer wykryje przyczepę i chłodnica jest większa.



Sponsor

Re: Okno dachowe

Sponsor


tydy
Posty: 59
Rejestracja: 05 kwie 2017, 11:26
Samochód: Kodiaq TSI 2.0

Re: Okno dachowe

Post autor: tydy »

Ja mam mieszane uczucia co do tego okna dachowego. Niby widno, jasno, wydaje się więcej miejsca, ale teraz zamiast tego na pewno wybrałbym webasto - cena chyba podobna.
Najgorsze jest to, że jak się ma podniesione okno, to alarm w ogóle przy zamknięciu nie daje znać, że jest uchylone. Nie raz zostawało otwarte na noc. Druga sprawa to roletka - jak jest rozwinięta to się kurzy i pojawiają się jakieś babole. Gdy zaświeci słońce, to wszystko przebija. Trzecia rzecz to materiałowa owiewka - przy całkowicie otwartym oknie czasami mam wrażenie, że się poszarpie i odleci.

Michał_Wawa
Posty: 86
Rejestracja: 22 paź 2018, 20:03
Samochód: Kodiaq

Re: Okno dachowe

Post autor: Michał_Wawa »

Rozumiem, że okno dachowe się uchyla i rozsuwa szeroko dając widok na niebo? Pytam bo to wcale nie oczywiste w różnych markach...
Pozdrawiam,

Michał

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Okno dachowe

Post autor: michalmiko »

No tak, w Qashqaiu w ogóle nie było otwierane. W Kodiaqu otwiera się przednia część

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Okno dachowe

Post autor: D10ni »

Dla mnie takie okno dachowe to ogromna zaleta. Jeździłem Land Roverem Discovery i tam prawie cały dach był ze szkła.Z wnętrza - trzy duże okna z tego pierwsze z automatyką otwierania. I nie tylko dzieciaki to uwielbiały. Czasem wolniejsze trasy w gorące dni robiliśmy bez klimy z niebem nad głową.
No i jak przymierzałem się do wymiany samochodu, Mazda CX-5 od razu odpadła bo tam chyba z 2.5k takie więzienne okienko...
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Oskar
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2022, 16:47
Samochód: Brak

Re: Okno dachowe

Post autor: Oskar »

A czy jakis posiadacz okna dachowego podzieli wrażeniami czy ma ono wpływ na akustykę samochodu?

Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Okno dachowe

Post autor: Hygge »

Jak dla mnie nie ma większego wpływu na wyciszenie. Ja przynajmniej nie zauważam żeby było jakoś przesadnie głośno.

Oskar
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2022, 16:47
Samochód: Brak

Re: Okno dachowe

Post autor: Oskar »

Mam raczej na myśli pogłos i odbijanie się dźwięku duży szklany dach czasem powoduje takie nie przyjemne echo choć nie w każdym przypadku. Niestety nie miałem możliwości sprawdzić tego w salonie bo nie było takich modeli.

Nie mniej dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Okno dachowe

Post autor: stingerA6 »

Okno dachowe wpływa na głośność wewnątrz szczególnie podczas większych prędkości. Wówczas zauważalna zmiananą jest zasłonięcie rolety - eliminuje kilka decybeli.
Ogólnie to pięknie doświetla w dzień wnętrze samochodu, a w nie których samochodach (akurat mam to u siebie), w nocy rozświetla niebo "gwiazdami" - 1500 punktów świetlnych sprzężonych z oświetleniem ambiente.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Okno dachowe

Post autor: VoytaZ »

Nie zauważyłem negatywnego efektu dźwiękowego przy zamkniętym. Mogę jednak tylko polecić. Okno dachowe w Miśku jest zajebiaszcze. Jak tylko jest pogoda to u mnie zawsze dach otwarty. Jak jest niepogoda to wewnątrz zawsze jest jasno.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

ODPOWIEDZ