Miejsce produkcji Kodiaq'a

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
menthal
Posty: 32
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:28
Samochód: Skoda Kodiaq 1,4

Re: Miejsce produkcji Kodiaq'a

Post autor: menthal »

Racja że nie ma co panikować, ale istnienie jakiegoś standardu nie powoduje wbrew nazwie że rzeczy będą takiej samej jakości. Wracając natomiast do samej montowni na Ukrainie to znalazłem jeszcze następujące informacje.

https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search

Z tego wynika, że montaż Kodiaq-óq w Solmonovie jest tylko na rynek ukraiński. Dodatkowo jest informacja o tym, że Skoda składa u nich od 2002 r. Jak się przejrzy fora to alarm o produkowaniu Skody na Ukrainie był już wszczynany kilkukrotnie, ale nie przełożyło się to na informacje o większej awaryjności tych samochodów.

http://www.inautonews.com/skoda-begins- ... kazakhstan
Z tej informacji z 2013 r. wynika z kolei, że na Ukrainie tylko składają z dużych prefabrykowanych fragmentów. Bardziej to wygląda na optymalizację celno-podatkową niż przeniesienie faktycznej produkcji.



Sponsor

Re: Miejsce produkcji Kodiaq'a

Sponsor


alpin
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2017, 15:03
Samochód: kodiaq

Re: Miejsce produkcji Kodiaq'a

Post autor: alpin »

hej - nie macie się co martwić. Skodzie zupełnie by się nie opłacało montować te auta poza unią i przesyłać do Polski w szcezgólności jak mają zakłady u siebie. Auta montowane na Ukrainie idą na rynek wewnętrzny - a to w związku z różnicą w cle i akcyzie pomiędzy gotowym produktem a komponentami.

Pzdr

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Miejsce produkcji Kodiaq'a

Post autor: Tomala72 »

To samo robiło Daewoo u nas w FSO z Lanosem i Matizem przed wejściem Polski do UE.
Pamiętacie?

kubag
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2022, 22:31
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 4x4

Re: Miejsce produkcji Kodiaq'a

Post autor: kubag »

Cześć!
A gdzie obecnie produkowana jest Skoda Kodiaq??
Kvasiny czy Mlada Boleslav? Czy jedno i drugie?

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 637
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Miejsce produkcji Kodiaq'a

Post autor: WaC »

Chyba tylko Kvasiny. Raczej na pewno.
I Indie i Rosja, i/albo Ukraina.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Miejsce produkcji Kodiaq'a

Post autor: Jaco »

Jeśli chodzi o Ukrainę to takie Państwo którego zaraz może nie być. Po tym co widziałem na video blogach z tego papierowego państwa Zdecydowanie wolałbym jednak nie mieć auta wyprodukowanego właśnie tam. Jak się okaże że VIN wskazuje na Ukrainę to rezygnuję z zakupu, juz mi tak nie zależy od kiedy Cantona mi wywalili.

Propo jakości to teściu kupil peugeota 3008 wyprodukowanego w Rosji, jak jechałem nim jak miał jakieś 500km to wykryłem że skacze temperatura płynu chłodzącego, teściu był w serwisie, wymienili termostat. Po trzech miesiącach auto nie chciało odpalać, jakieś problemy z komputerem, laweta, coś tam naprawili i do tej pory dziala. Niedawno drzwi zauważyłem że coś są luźno, okazało się że sruby się poluzowały, sam dokręciłem, teściu zapłaciliśmy w postaci piwa :). Wiem że to francuz ale i zrobiony w Rosji. Nie obrazajac nikogo, nie mam zaufania.

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Miejsce produkcji Kodiaq'a

Post autor: BigDaddy »


dede
Posty: 51
Rejestracja: 29 gru 2020, 22:14
Samochód: Style 2.0 TSI 4x4 Lava Blue + trochę dodatków

Re: Miejsce produkcji Kodiaq'a

Post autor: dede »

Kodiaq produkowany jest w Kvasinach - informacja z dzisiaj od dealera.

ODPOWIEDZ