Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
batonx
Posty: 30
Rejestracja: 24 sty 2018, 0:20
Samochód: kodiaq

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: batonx »

Maksymalnie 300 netto. Większych kosztów nie widziałem. Pierwotna oferta z salonu prawie 4000, a moja około 2600. Więc dalej opłacalne. Musiałem zostać przy ofercie salonu. Na szczęście okazało się, że mam zabezpieczeń ile potrzeba, a przy okazji obniżyli koszt polisy o 1200 w związku z tym, że miałem korzystniejszą ofertę.



Sponsor

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Sponsor


tolaxx
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2018, 13:17
Samochód: Yaris

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: tolaxx »

Jeśli ktoś zastanawia się co to jest leasing to powinien przeczytać ten wpis : [ciach ‒ tu był url]. Mi bardzo pomógł zrozumieć temat.

I założyłeś konto, żeby nam o tym powiedzieć? --root

foratus
Posty: 27
Rejestracja: 26 mar 2019, 20:18
Samochód: Toyota Auris kombi 1,4 D4D

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: foratus »

Cześć! Zastanawiam się nad finansowaniem zakupu Kodiaqa. Od tego roku można amortyzowac auto do 150 000zl. Prowadzę jednoosobowa działalność, nie jestem VATowcem. Zastanawiam się nad alternatywą dla leasingu. Zakup auta na kredyt (VW bank?) i amortyzacja przez 60 miesięcy. Wartość auta ok. 130 tys zł. Może jest tu ktoś obeznany w temacie leasingu i kredytów. Nie wiem jakich ukrytych kosztów się spodziewać w poszczególnych formach (dodatkowe obowiązkowe ubezpieczenia? ). Wkład własny 10-20%. Gdybym zdecydował się na leasing to na 4 lata. Kredyt spłaciłbym w ok. 36 miesięcy. Czy koszt takiego kredytu mógłby być niższy od kosztu leasingu?

robertsz77
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2019, 16:30
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: robertsz77 »

Polecam osobiście Pekao Leasing...mam świetnego doradcę...oprocentowanie kredytu jest zawsze wyższe i mniej korzystne podatkowo.

justyna111
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2019, 20:47
Samochód: opel corsa 1.2

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: justyna111 »

foratus pisze:
30 mar 2019, 20:57
Cześć! Zastanawiam się nad finansowaniem zakupu Kodiaqa. Od tego roku można amortyzowac auto do 150 000zl. Prowadzę jednoosobowa działalność, nie jestem VATowcem. Zastanawiam się nad alternatywą dla leasingu. Zakup auta na kredyt (VW bank?) i amortyzacja przez 60 miesięcy. Wartość auta ok. 130 tys zł. Może jest tu ktoś obeznany w temacie leasingu i kredytów. Nie wiem jakich ukrytych kosztów się spodziewać w poszczególnych formach (dodatkowe obowiązkowe ubezpieczenia? ). Wkład własny 10-20%. Gdybym zdecydował się na leasing to na 4 lata. Kredyt spłaciłbym w ok. 36 miesięcy. Czy koszt takiego kredytu mógłby być niższy od kosztu leasingu?
foratus, a co chciałbyś konkretnie wiedzieć?
Jeśli chodzi o leasing, to na pewno wszędzie obowiązkowe jest ubezpieczenie OC/AC wykupione albo w leasingu, albo poza nim(indywidualnie np. u dealera). Co do pozostałych ubezpieczeń np. NNW, GAP, dobierasz je w zależności od własnych potrzeb i to też wpływa na ostateczną ofertę jaką otrzymasz (wysokość marży bankowej).

foratus
Posty: 27
Rejestracja: 26 mar 2019, 20:18
Samochód: Toyota Auris kombi 1,4 D4D

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: foratus »

Już wiem, że OC/AC nie jest specjalnie droższe w leasingu. Mam jeszcze pytanie- czy w chwili zamawiania auta muszę już mieć wybranego leasingodawce? Czy muszę dealerów zadeklarować jak będę finansował auto? Czy już wtedy podpisuję umowę? Czy też mam na to czas do odbioru auta?
Chcę niedługo zamówić auto, tak by odebrać je w październiku, jak skończy się amortyzacja obecnego auta. W międzyczasie planuję zaciągnąć kredyt hipoteczny, jednak lepiej to zrobić przed rozpoczęciem leasingu który obniżyłby zdolniść, stąd moje powyższe pytanie.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2019, 17:40 przez foratus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: stingerA6 »

Teoretycznie przy odbiorze
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Przemkooo »

Koledzy ja napiszę co wybrałem. Pko słabo 108%
MBank 106% / wybrałem VW bank 104% (4 lata jak sięga gwarancja)

foratus
Posty: 27
Rejestracja: 26 mar 2019, 20:18
Samochód: Toyota Auris kombi 1,4 D4D

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: foratus »

Przemkooo pisze:
07 kwie 2019, 21:31
Koledzy ja napiszę co wybrałem. Pko słabo 108%
MBank 106% / wybrałem VW bank 104% (4 lata jak sięga gwarancja)
Negocjowałeś, czy od razu dali taką ofertę? Na 47 miesięcy dają mi wszędzie w VW ok. 105,5%. Kilka dni temu w VW bank zdrożała oferta na 36mies. Ze 101 na 103%.

Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Przemkooo »

Dali sami. :-) ale diabeł tkwi w szczegółach
Jak chcesz wcześniej spłacić spłacasz 1lub2 % od kwoty.
Za przysłanie mandatu dołączają 90zl za powiadomienie.
I tak myślę że na.marzec była to jak lepsza propozycja. Ubezpieczenie obowiązkowe u dilera tylko w 1 roku. Reszta do wyboru tylko przedstawić warunki innych firm.

ODPOWIEDZ