Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
babelmb
Posty: 56
Rejestracja: 10 lis 2017, 13:15
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI DSG 4x4

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: babelmb »

Wartość końcowa jest zależna od deklarowanych przejechanych kilometrów. Ja zakładam 20 tys rocznie, więc również mam wykup po 4 lata wartość 51%.
"Ale LNR nigdy nie wyjdzie Ci korzystnie. " wszytko co rozumieć pod pojęciem korzystnie ;) dla mnie jest korzystnie, ponieważ płacę niską ratę przez 4 lata. Obecnie tak było, że auta zmieniałem po 2/3 latach i zawsze traciłem czas przy sprzedaży. Teraz po 4 latach mam wybór, czy zostawić auto i nie bawić się w sprzedaż, przy opłatach jedynie od utraty wartości. Czy może też kodiaq będzie trzymał cenę i będzie wart więcej niż te 51% ;)
W mojej ocenie LNR ma dwa zasadnicze plusy :
+ niska rata
+ "przystanek" co z autem się dzieje po 4 latach.

Finansowo ? sumarycznie wyjdzie drożej, ale nie znaczy gorzej. Przy założeniu niewykupowaniu, nie "zamrażam" kasy w aucie, tylko mogę nią obracać lub konsumować na co innego ;)

Nie uważam, że LNR jest idealnym rozwiązaniem i dla każdego. Ja wybrałem ten model finansowania i jestem zadowolony :)
Piszę pracę magisterką o leasingach aut (od 3 lat), więc chętnie poznam opinie innych ;)



Sponsor

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

Masz rację, chciałem napisać, że nie wyjdzie korzystnie, jak go wykupisz (w porównaniu do klasycznych leasingów). Jak ktoś nie chce wykupywać, to już sam sobie musi odpowiedzieć, czy to jest dla niego dobra ofeta.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Lobo_M
Posty: 47
Rejestracja: 27 wrz 2017, 5:54
Samochód: Kodiaq 1.4TSI 150KM DSG SPORTLINE, Audi A3 1.6Pb

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Lobo_M »

Przyznam, że też zastanawiałem się nad LNR. Teraz miałem standardowy na mazdę. Aktualnie mija pół roku od czasu kiedy wykupiłem ją (wykup na osobę prywatną). Czas oczekiwania, jest mniej korzystny przy działalności.
LNR, opłaca się tylko wtedy kiedy pieniędzmi „zaoszczędzonymi” w wyniku niskich rat, czy mniejszemu wkładowi własnemu, będzie się „obracać” (inwestuje na GPW, więc nie miałbym z tym problemu). W przeciwnym razie, po zakończeniu LNR, trzeba wykombinować kase na nowy wkład własny. To że Kodiaq bedzie warty więcej niż te 51% jestem praktycznie pewien, więc jeśli go nie wykupisz to jesteś w plecy, a jeśli wykupisz to znowu po co było brać LNR?
Wlaśnie po tym rozmyśleniu, powróciłem do myśli zwykłego leasingu. Pytanie tylko gdzie, VW Bank, czy inny?

qbus
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:35
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Lava Blue

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: qbus »

Lobo_M pisze:
07 sty 2018, 0:22
Pytanie tylko gdzie, VW Bank, czy inny?
Ja rozważam ING lub BZWBK. VW ma złe opinie wśród moich najbliższych znajomych. Dodatkowo rzuciłem okiem w TOIP no i niestety opłaty (np rejestracja lub wznowienie umowy - którą nomen omen lubią zrywać szczególnie często) mają kosmiczne. Pamiętaj żeby wstępnie wziąć pod uwagę kilka banków i co lepsze oferty przesłać między różnymi bankami - nagle okazuje się że można dostać lepszą ofertę niż standard gdy ktoś inny oferuje niższy procent :)

Poly
Posty: 98
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:34
Samochód: Planuje Kodiaq 1.4 TSI

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Poly »

VW ma złe opinie wśród moich najbliższych znajomych.
Pod jakim względem złe opinie ?

kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: kedzier »

Czy ktoś z Was ma wliczone ubezpieczenie komunikacyjne w ratę leasingową na cały okres umowy (np.: 3 lata)?
Jeśli tak to proszę o info jak to wygląda cenowo.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

Jestem właśnie na etapie analizy leasingów i faktycznie Alior wychodzi liczbowo bardzo dobrze, ale ma jedna poważną wadę.

Oprocentowanie jest zmienne i ustalane wg stopy WIBOR3M. Raz, że WIBOR3M jest na wyższym poziomie niż WIBOR1M stosowany przez konkurencję, a dwa, że aktualnie stopy te są na najniższych poziomach od czasu powstania i raczej jest oczekiwanie, że w końcu wzrosną:

Obrazek

Dodatkowo OWL mówi, że po zmianie WIBOR-u Alior może zmienić wysokość raty, ale nie musi (chyba, że na podstawie wniosku leasingobiorcy). Czytaj: jak WIBOR wzrośnie, to zwiększą ratę, ale jak spadnie, to sami raty nie zmniejszą…
Inną kwestią jest interwał, w jakim Alior może zmieniać wysokość raty. WIBOR3M jest aktualizowany codziennie, ale zmienia się w praktyce nie częściej niż raz na miesiąc. W przypadku kredytów hipotecznych wysokość raty w takim przypadku nie może się zmienić częściej niż raz na 3 miesiące (i raz na miesiąc w przypadku WIBOR1M czy raz na pół roku dla WIBOR6M itd.), ale w przypadku leasingów ta kwestia nie jest uregulowana (ale nie traktujcie tego jak interpretacji prawnej), nie jest również to jawnie wskazane w OWL.

Oczywiście każdy musi sobie sam oszacować ryzyko wzrostu WIBOR-u i jego wpływ na wysokość raty. Niestety OWL nie podaje wzoru na zależność wysokości raty od wysokości WIBOR-u, co pozostawia ogromną swobodę Aliorowi…

Niestety ciężko z ofertami ze stałą ratą, jedyna znaleziona przeze mnie to Millennium Leasing.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

adammadry
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2018, 11:35
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Superb

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: adammadry »

Wiboor 3m bardzo nieznacznie różni się od Wibor 1m , co można zrekompensować wynegocjowaniem niższej marży. Dla przykładu z dziś wibor 1 m to 1,65%, natomiast 3m to 1,71% Różnica kilka setnych procenta.
Warto też wiedzieć, że przy wiborze 1m firma leasingowa ma prawo zmieniać ci ratę nawet co miesiąc o ile zechce, natomiast wibor 3m jest bardziej łagodny. Moim zdaniem ta różnica jest praktycznie nieistotna.

Poza tym wszystkie firmy leasingowe mają prawo zmiany stopy bazowej jeśli zmieni się stopa procentowa NBP, chyba że znajdziesz taką która daje oprocentowanie na stałej stopie. Tyle, że w takim przypadku z automatu będziesz miał ok 2% większy koszt leasingu (jak to traktować jeśli mamy problem z różnicą 0,06% na wiborze 1m i 3m)

Jeśli ktoś chce zamówić ofertę Alior Leasing i porozmawiać szczegółowo o warunkach i możliwościach to polecam tutaj: [dwa posty i link? Nieładnie. Usunąłem. —root]
Samochody to moja pasja.

adammadry
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2018, 11:35
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Superb

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: adammadry »

kamilR pisze:
13 gru 2017, 10:18
Poproś o ofertę leasingu w banku w którym masz konto firmowe, zazwyczaj procedura uproszczona z wkładem jak i z wykupem można sobie pobalansowac.
Wiesz, ja mam od lat konto firmowe w mbanku ale wszystkie kredyty, lokaty i leasing biorę gdzie indziej bo oferta mbanku dla mnie jest droższa niż dostaję gdzie indziej, a zapewniam że nie mam na koncie 5.000 zł tyko wielokrotnie więcej. Mimo to mają mnie w d....
Samochody to moja pasja.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Malenstwo8 »

adammadry pisze:
10 mar 2018, 12:06
kamilR pisze:
13 gru 2017, 10:18
Poproś o ofertę leasingu w banku w którym masz konto firmowe, zazwyczaj procedura uproszczona z wkładem jak i z wykupem można sobie pobalansowac.
Wiesz, ja mam od lat konto firmowe w mbanku ale wszystkie kredyty, lokaty i leasing biorę gdzie indziej bo oferta mbanku dla mnie jest droższa niż dostaję gdzie indziej, a zapewniam że nie mam na koncie 5.000 zł tyko wielokrotnie więcej. Mimo to mają mnie w d....
Dokładnie. U mnie to samo.
Leasing mam w Aliorze.
Mam też w Getinie.
W obu przypadkach warunki lepsze niż w mbanku.

ODPOWIEDZ