Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Tomala72 »

Sprawdzałeś Santander?
Zebrałem ok. 10 różnych ofert (25% wpłaty, 47 rat, wykup 1%) i po negocjacjach naprawdę wypadli najlepiej nawet z GAP.
Auto 185000 złotych brutto. Koszt leasingu 7000 zł, GAP ok. drugie tyle.



Sponsor

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Sponsor


agnes
Posty: 266
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TDI

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: agnes »

A dlaczego nie Volkswagen Leasing, tzw. 102%?
Wprawdzie moja oferta się trochę zdezaktualizowała, ze względu na domówione wyposażenie, ale ostatnia symulacja, przy wartości ponad 160 tys., wpłacie własnej ok. 30% i 36 m-cach wskazuje na koszt na poziomie ok. 8,5 tys. (w tym RTI do wartości fakturowej blisko 5,8 tys.), czyli sam leasing ok. 2,7 tys.
Jeśli jest coś lepszego, dajcie znać.

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: miro.t »

Agnes namawiam do zapytania sprzedawcy o to RTI, bo z tego co mi wiadomo to delikatnie mówiąc (pisząc) wprowadzają w błąd tymi wycenami leasingu.
To ubezpieczenie finansowane umową ponoć nie jest wliczone w podaną wyżej ratę całkowitą.
Wystarczyło by zmienić jedna literkę z wliczona na wliczana, a już najlepiej jakby pisali doliczana.

Proponuję tez posprawdzać OWU i ceny niektórych elementów, które mogą nam się w trakcie leasingu przytrafić, np: opłata za mandat, opłata za zmianę czegokolwiek w aucie (hak, ciemne szyby itp), czy możemy bez problemu wyjechać zagranicę.
Dodatkowo w OWU VW leasing jest dosyć niejasno napisane kiedy i z jakiego powodu mogą zmienić warunki umowy.

@Tomala72 dzięki za ten Santander, sprawdzę go. Chyba, że mogę prosić o namiary do osoby, która ciebie obsługiwała.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

W ratę raczej jest wliczone, ale w procenty (te 102%) to już nie :)

Do tego dochodzi: opłata za rejestrację: 400 albo 450 zł i opłata za zaświadczenie o możliwości wyjazdu za granicę 50 zł. Jak chcecie, to mogę wrzucić skan tabeli opłat (chociaż dealer powinien to bez problemu przesłać).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: kamilR »

Dziś dostałem symulację leasingu od VW i jest pozycja że w ratę jest wliczone Ubezpieczenie RTI D3.
Opłata rejestracyjna (chyba) zawsze jest po stronie zamawiającego czy to jest najem długoterminowy czy klasyczny leasing operacyjny.
Opłata za wydanie pozwolenia na wyjazd za granicę to jednorazowa akcja która obowiązuje później przez cały czas trwania umowy.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Tomala72 »

miro.t pisze:
27 mar 2017, 11:09
Agnes namawiam do zapytania sprzedawcy o to RTI, bo z tego co mi wiadomo to delikatnie mówiąc (pisząc) wprowadzają w błąd tymi wycenami leasingu.
To ubezpieczenie finansowane umową ponoć nie jest wliczone w podaną wyżej ratę całkowitą.
Wystarczyło by zmienić jedna literkę z wliczona na wliczana, a już najlepiej jakby pisali doliczana.

Proponuję tez posprawdzać OWU i ceny niektórych elementów, które mogą nam się w trakcie leasingu przytrafić, np: opłata za mandat, opłata za zmianę czegokolwiek w aucie (hak, ciemne szyby itp), czy możemy bez problemu wyjechać zagranicę.
Dodatkowo w OWU VW leasing jest dosyć niejasno napisane kiedy i z jakiego powodu mogą zmienić warunki umowy.

@Tomala72 dzięki za ten Santander, sprawdzę go. Chyba, że mogę prosić o namiary do osoby, która ciebie obsługiwała.
Pani Marta
Telefon: 713762548

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

miro.t pisze:
27 mar 2017, 11:09
Proponuję tez posprawdzać OWU i […] opłata za zmianę czegokolwiek w aucie (hak, ciemne szyby itp)
Co do tego punktu ‒ przyciemniałem szyby już po odbiorze samochodu, na własną rękę. Leasing VW nie miał co do tego uwag, nie chciał też żadnej kasy. Mam leasing 102% z niskim wykupem (2%).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: kamilR »

W przypadku Skoda leasing niskich rat( jak przy większości leasingów/najmów długoterminowych z wysoką wartością końcową), niestety przy oddawaniu auta leasingodawca będzie chciał mieć auto ,,fabryczne,, czyli wszystkie zmiany których dokonamy na własna rękę powinny zostać usunięte przed zwrotem pojazdu- chyba że zamierzamy auto wykupić wtedy inna bajka.
W leasingu klasycznym gdzie wiadomo że i tak wykupujemy pojazd, leasingodawca w zasadzie nie wnika co się z nim dzieje, po gwarancji nawet nie trzeba korzystać z ASO producenta- generalnie nie obchodzi ich to- oby rata była płacona:)

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Jarek104 »

miro.t pisze:
27 mar 2017, 11:09
Agnes namawiam do zapytania sprzedawcy o to RTI, bo z tego co mi wiadomo to delikatnie mówiąc (pisząc) wprowadzają w błąd tymi wycenami leasingu.
To ubezpieczenie finansowane umową ponoć nie jest wliczone w podaną wyżej ratę całkowitą.
Wystarczyło by zmienić jedna literkę z wliczona na wliczana, a już najlepiej jakby pisali doliczana.

Proponuję tez posprawdzać OWU i ceny niektórych elementów, które mogą nam się w trakcie leasingu przytrafić, np: opłata za mandat, opłata za zmianę czegokolwiek w aucie (hak, ciemne szyby itp), czy możemy bez problemu wyjechać zagranicę.
Dodatkowo w OWU VW leasing jest dosyć niejasno napisane kiedy i z jakiego powodu mogą zmienić warunki umowy.

@Tomala72 dzięki za ten Santander, sprawdzę go. Chyba, że mogę prosić o namiary do osoby, która ciebie obsługiwała.
oczywiscie że RTI jest wliczone w raty. Kto Ci takich bajek naopowiadał?

A w Santander poczytajcie OWU ;-) warunków GAP/RTI nie wspomnę..

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: miro.t »

No to przepraszam za wprowadzenie w błąd.

ODPOWIEDZ