Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
LaResistance
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2017, 0:40
Samochód: myślę o Kodiaq

Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: LaResistance »

Zastanawiam się nad kupnem Kodiaqa w leasingu. Ktoś brał w leasing na firmę? Która opcję wybraliście? Jaka wpłata? Jaka rata leasingu? Jaki okres kredytowania? aka kwota wykupu?

Pochwalcie się



Sponsor

Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Sponsor


Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: dawajrapa »

kazdy dealer Skody moze Ci przedstawic symulacje finansowania w kilka minut- PDF na maila etc... Oferuja 2 typy leasingow- z 'mala rata' bez wykupu auta, oraz standardowy leasing operacyjny, obecnie 102% przy 35 ratach i wykupie za 1% wartosci zakupu...

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

Dodać warto, że te 102% nie obejmuje GAP-a ;)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

LaResistance
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2017, 0:40
Samochód: myślę o Kodiaq

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: LaResistance »

Nie pytam o ofertę. Pytam jaki leasing wybrałeś itp jak powyżej.

dag
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2017, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq 1,4 TSI 110 kW DSG Style

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: dag »

Wybrałem leasing z małą ratą. Wpłata przy zamówieniu 5000 zł brutto, na 4 lata. Wykupię ubezpieczenie RTI/GAP. Niestety z tego co się dowiedziałem, nie można go wyjąć z rat leasingu - więc dojdzie Vat. Czekam na pełne potwierdzenie zamówienia - ale rata coś ok 1800 brutto powinna wyjść przy wartości auta nieco ponad 130 tys brutto. Zastanawiam się, czy można by dobrać komplet felg+opony zimowe i wrzucić do leasingu? Po 4 latach chcę auto oddać i zdecydować, jakie następne.
Szkoda, że ubezpieczenie RTI nie obejmuje czwartego roku - trochę bez sensu.

LaResistance
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2017, 0:40
Samochód: myślę o Kodiaq

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: LaResistance »

(1800 / 1,23) * 0,81 = 1185,36zl - czyli mnej więcej taki realny koszt miesieczny - nieźle, bardzo kuszące

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

Niekoniecznie. Chyba, że prowadzisz ewidencję przebiegu…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

dag
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2017, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq 1,4 TSI 110 kW DSG Style

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: dag »

LaResistance pisze:
17 mar 2017, 14:10
(1800 / 1,23) * 0,81 = 1185,36zl - czyli mnej więcej taki realny koszt miesieczny - nieźle, bardzo kuszące
Ja na to patrzę trochę inaczej: kupując auto na własność musiałbym wyciągnąć z firmy całą kwotę. Płacąc comiesięcznie w miarę niskie raty nie obciążam zbytnio firmy, a pieniądze mogę zainwestować w parę nowych rzeczy, które są potrzebne i przyniosą zwiększenie sprzedaży z zyskiem większym, niż rata miesięczna.

LaResistance
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2017, 0:40
Samochód: myślę o Kodiaq

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: LaResistance »

Jasne, najem ma i będzie miał swoich zwolenników i przeciwników. Niksa rata i przewidywalnosć kosztów to plusy, minusem może być "wieczny miesięczny koszt" czyli auta nigdy nie spąłcisz bo wiecznie wynajmujesz. Ile już na ten temat oglądałem filmów na youtube, jedni uważają tak inni odwrotnie. Ważne by każdy znalazł najlepsze rozwiązanie dla siebie :)

Ja też bym w żyiu nie kupił w całości za gotówkę bo to strata kapitału do inwestycji. Tylko w leasing, operacyjny lub nie.

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: miro.t »

Ja obecnie negocjuję z salonem w sprawie lepszego leasingu, kontrofertę mam z ING. Zobaczymy jakie stawki oprocentowania uda się wynegocjować.
Czy ktoś analizował program Autoplan z BNP Paribas?

ODPOWIEDZ