Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
efreet
Posty: 18
Rejestracja: 20 lip 2018, 7:58
Samochód: Mazda 6 2.0 MZR

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: efreet »

Witam

Czy to z grubsza dobra oferta?

Obrazek



Sponsor

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

Z grubsza dobra. Choć pewnie GAP-a (tu nazwanego RTI) możesz kupić taniej na rynku. I pamiętaj, że GAP nie jest ujęty w tych 103%.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: MILeq »

Oferta dobra, jak root wspomniał, GAP strasznie drogi. Wliczony w leasing wychodził prawie 5k netto u mnie.
Kupowany osobno wychodzi tak u mojego dealera:
1699 zł - 3 lata
2481 zł - 4 lata
3089 zł - 5 lat

Cytuję ofertę:
utrzymanie wartości fakturowej przez trzy, cztery lub pięć lat. Polega to na tym, że w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży auta w drugim, trzecim, czwartym lub piątym roku eksploatacji z ubezpieczenia AC wypłacana jest wartość rynkowa auta, natomiast z ubezpieczenia GAP pokrywana jest różnica do wartości fakturowej (maksymalnie do 100.000zł). Jeżeli szkoda całkowita lub kradzież jest w pierwszym roku, to wypłata odszkodowania (wartośc fakturowa) jest z polisy AC, natomiast z polisy Gap jest wypłacana kwota 5.000zł na pokrycie kosztów manipulacyjnych np. związanych z leasingiem, koszty wynajmu samochodu zastępczego do czasu zamówienia nowego samochodu itp.

justyna111
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2019, 20:47
Samochód: opel corsa 1.2

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: justyna111 »

foratus pisze:
07 kwie 2019, 17:35
Już wiem, że OC/AC nie jest specjalnie droższe w leasingu. Mam jeszcze pytanie- czy w chwili zamawiania auta muszę już mieć wybranego leasingodawce? Czy muszę dealerów zadeklarować jak będę finansował auto? Czy już wtedy podpisuję umowę? Czy też mam na to czas do odbioru auta?
Chcę niedługo zamówić auto, tak by odebrać je w październiku, jak skończy się amortyzacja obecnego auta. W międzyczasie planuję zaciągnąć kredyt hipoteczny, jednak lepiej to zrobić przed rozpoczęciem leasingu który obniżyłby zdolniść, stąd moje powyższe pytanie.
Formalności związane z finalizacją umowy leasingowej (wpłata czynszu inicjalnego przez klienta,podpisanie umowy, rejestracja i ubezpieczenie pojazdu) to 1-2 tygodnie. W chwili zamawiania pojazdu zazwyczaj powinno się wspomnieć, że będzie się korzystać z finansowania zewnętrznego i tyle. Na 2 tyg przed odbiorem pojazdu podpisuje się umowę i handlowiec załatwia wszystkie formalności związane z leasingiem także nie warto się spieszyć z leasingiem jak auto będzie gotowe na październik.
Każda rata leasingu jest kosztem uzyskania przychodu, co jest dla banku kwotą obniżającą dochód. Niższy dochód oznacza niższą zdolność kredytową oraz niższą kwotę, jaką można otrzymać w ramach kredytu, także warto działać z kredytem póki co. Jeśli ma Pan jeszcze jakieś pytania, można śmiało pisać PW.
Pozdrawiam

juri72
Posty: 39
Rejestracja: 31 sie 2018, 12:20
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI Ambition

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: juri72 »

my wybralismy leasing vw 2100 brutto z gap i wykup za 1 %

Awatar użytkownika
ncb
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2019, 21:38
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM DSG 4x4 2019

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: ncb »

Może trochę nie na temat, ale Wibor poszedł w dół. Ktoś wie czy VW leasing obniży raty? Nie zakładałem spadku Wiboru, ale wczytałem się w umowę i jest tam info że WV leasing jest uprawniony do zmiany rat w przypadku zmiany stóp procentowych, co w zasadzie nie oznacza że jak stopy spadną to musi raty obniżyć. Ktoś z Was ma doświadczenie jak to wygląda? Zgaduję że jak stopy idą w górę, to raty rosną :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

A nie jest przypadkiem tak, że zmniejszy na Twój wniosek? Tak mi się coś wydaje, ale wiele już OWL czytałem i mogło mi się pomieszać…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

A jednak nie. Jeśli się OWL nie zmieniło, to wygląda to tak:

Obrazek

Ja nie miałem takiej sytuacji, żeby WIBOR się zmienił, więc więcej nie pomogę.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
ncb
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2019, 21:38
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM DSG 4x4 2019

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: ncb »

No właśnie, to mój pierwszy leasing, podpisując nie zakładałem spadku wiboru, a tutaj dzisiaj mamy kolejną obniżkę stóp. Wiadomo, jakby poszedł wibor do góry zgaduję że raty by poszły do góry, ale wynika z tego punktu, że zmiana oprocentowania jest "decyzją zarządu" czyli w przypadku spadku mogą nie zmieniać wysokości rat.

Awatar użytkownika
ncb
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2019, 21:38
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM DSG 4x4 2019

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: ncb »

Z tego co się dowiedziałem mają być obniżki, najpierw uwzględniona będzie pierwsza obniżka stóp procentowych, potem kolejna.

ODPOWIEDZ