Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

adammadry pisze:
10 mar 2018, 12:03
Warto też wiedzieć, że przy wiborze 1m firma leasingowa ma prawo zmieniać ci ratę nawet co miesiąc o ile zechce, natomiast wibor 3m jest bardziej łagodny.
Tego nie wiadomo, bo żadne prawo tego nie reguluje. Jeśli jest inaczej, to podaj podstawę prawną.
adammadry pisze:
10 mar 2018, 12:03
Poza tym wszystkie firmy leasingowe mają prawo zmiany stopy bazowej jeśli zmieni się stopa procentowa NBP, chyba że znajdziesz taką która daje oprocentowanie na stałej stopie. Tyle, że w takim przypadku z automatu będziesz miał ok 2% większy koszt leasingu (jak to traktować jeśli mamy problem z różnicą 0,06% na wiborze 1m i 3m)
Dokładnie o to chodzi. A znajdziesz taką ofertę ze stałym oprocentowaniem. Czy będzie 2% drożej, to nie wiem, trzeba indywidualnie porównać. Ale co będzie jak WIBOR się w ciągu tych kilku lat zmieni?

Wiesz, to jest kwestia ryzyka. Ktoś to ryzyko wzrostu WIBOR-a musi wziąć na siebie, albo Ty albo bank. I tyle w temacie.


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

Jeszcze jedno – w żadnym wypadku nie odradzam nikomu Aliora. Wg moich informacji wychodzi bardzo tanio, ale chciałbym, żeby każdy był świadom, że jest to oferta ze zmiennym oprocentowaniem i że możliwe są oferty ze stałym. Każdy podejmuje decyzje we własnym zakresie.

Btw, mam ofertę leasingu z Millennium zarówno ze stałym, jak i zmiennym oprocentowaniem. Ten pierwszy jest droższy o niecałe 0,6%, więc do 2% jeszcze trochę brakuje ;)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Tomek-FmLeasing
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2018, 14:35
Samochód: VW

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Tomek-FmLeasing »

Cześć,
root pisze:
05 mar 2018, 22:52
Dodatkowo OWL mówi, że po zmianie WIBOR-u Alior może zmienić wysokość raty, ale nie musi (chyba, że na podstawie wniosku leasingobiorcy). Czytaj: jak WIBOR wzrośnie, to zwiększą ratę, ale jak spadnie, to sami raty nie zmniejszą...
Brawo za wnikliwe analizowanie umowy, to niestety rzadkość. ;)

Natomiast nie mając intencji bronienia Alioru, bo jest to firma, która ma swoje plusy i minusy (jak każda), to zapis ten brzmi dokładnie tak:
W przypadku zmiany w trakcie trwania UL stóp procentowych LD może zmienić, a na wniosek LB zmieni od miesiąca następującego po miesiącu złożenia wniosku, wysokość rat leasingowych, a zmiana taka nie stanowi zmiany niniejszej UL.
Literalnie ten zapis brzmi tak, że Alior będzie musiał zmienić ratę jeśli klient złoży wniosek.
Jak to będzie wyglądało w praktyce tego nie wiemy, bo Alior jest firmą, która działa dużo krócej niż upłynęło czasu od ostatnich zmian stóp, ale raczej należy zakładać, że wypełnią zapisy umowne.
root pisze:
10 mar 2018, 17:39
adammadry pisze:
10 mar 2018, 12:03
Warto też wiedzieć, że przy wiborze 1m firma leasingowa ma prawo zmieniać ci ratę nawet co miesiąc o ile zechce, natomiast wibor 3m jest bardziej łagodny.
Tego nie wiadomo, bo żadne prawo tego nie reguluje. Jeśli jest inaczej, to podaj podstawę prawną.
Reguluje to umowa. Prawdą jest, że często banki przy kredytach i niektóre firmy przy leasingu zapisują, że zmiana raty może następować raz na 3 miesiące jeśli podstawą jest Wibor 3M, ale akurat w przypadku Alioru pomimo stawki Wibor 3M zmiana może następować co miesiąc, więc kolega adammadry jest w błędzie.

Podstawą generalnie jest to co zapisane jest w umowie.

Pozdr

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

Tomek-FmLeasing pisze:
19 mar 2018, 17:00
Literalnie ten zapis brzmi tak, że Alior będzie musiał zmienić ratę jeśli klient złoży wniosek.
Oczywiście, o to mi chodziło. Na wniosek zmieni, ale sam z siebie tylko w górę.
Tomek-FmLeasing pisze:
19 mar 2018, 17:00
root pisze:
10 mar 2018, 17:39
adammadry pisze:
10 mar 2018, 12:03
Warto też wiedzieć, że przy wiborze 1m firma leasingowa ma prawo zmieniać ci ratę nawet co miesiąc o ile zechce, natomiast wibor 3m jest bardziej łagodny.
Tego nie wiadomo, bo żadne prawo tego nie reguluje. Jeśli jest inaczej, to podaj podstawę prawną.
Reguluje to umowa.
No tak, umowy nie widziałem. Ale faktycznie w innym banku w umowie takie doprecyzowanie się pojawiło.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Dil
Posty: 114
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline Szary Steel

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Dil »

Panie i Panowie zamierzam niebawem zamówić Kodiaqa, obecnie mam fabie do lipca na leasing vw. Teraz moje pytanie bo ktoś tu wcześniej coś wrzucał. Wykupić auto to oczywiste, i co potem ? Sprzedać ? Zapłacić vat i dochodowy cały czy vat 50%? Czy zostawić na 6 miesięcy i jest opcja bez podatkowa sprzedaży?? A co do leasingu to tak jak piszecie po zakończeniu niskich rat delerzy bardzo zwracają uwagę na stan auta i szkody, złużycie itd za co później każą sobie słono płacić.

Tomek-FmLeasing
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2018, 14:35
Samochód: VW

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Tomek-FmLeasing »

Dil pisze:
19 mar 2018, 22:59
Zapłacić vat i dochodowy cały czy vat 50%?
VAT musisz zapłacić cały. Możesz co prawda wtedy skorygować 50% VAT, którego nie odliczyłeś przy wykupie, ale jeśli kwota wykupu jest niska (np.: 1%), to w zasadzie nie ma czego korygować.

Z optymalizacyjnego punktu widzenia wiadomo, że lepiej wykupić prywatnie i odczekać te pół roku, no, ale nie nie każdy może/chce czekać.

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Skorek »

Tak, po skończeniu okresu leasingowania przy LNR i zostawieniu auta stan techniczny i stopień zużycia są bardzo wnikliwie analizowane. Rzeczoznawca sprawdza dokładnie każdą ryskę zarówno w powłoce lakierniczej jak i w środku pojazdu. Wybierając VW Lessing z umową dostaje się specjalną książeczkę traktującą o tym i pokazującą przykłady co będzie analizowane przy pozostawieniu auta po zakończeniu trwania leasingu.

batonx
Posty: 30
Rejestracja: 24 sty 2018, 0:20
Samochód: kodiaq

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: batonx »

Czy ktoś z Was wziął leasing LNR i ma obowiązkowe ubezpieczenie z salonu w Ergo Hestia wraz z jednym zabezpieczeniem w samochodzie ? W warunkach jak byk jest wpisane, że muszą być dwa dla auta o wartości powyżej 100 tyś PLN. Salon twierdzi, że jedno wystarczy i nie chce się zgodzić na moje ubezpieczenie, choć od samego początku mówiłem, że przyjdę ze swoim i nikt mówił, że nie można. Przy podpisaniu umowy zmienili zdanie. Samochód pod salonem, a ja dalej bez podpisu :(.

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 234
Rejestracja: 11 kwie 2017, 11:07
Samochód: Mazda 6

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Carly_pl »

Z doświadczenia pracy u Ubezpieczyciela:
Leasingodawca może tak skonstruować umowę, że nie będziesz miał możliwości przyjścia z innym ubezpieczeniem, niż w ubezpieczalni proponowanej przez leasingodawcę. Pojawi się na przykład wymóg, że ubezpieczenie musi obejmować porwanie przez UFO (przykład kosmosu, wiem, ale idealnie mi pasuje), a takie ryzyko będzie oferować tylko ubezpieczalnia X.
Ponadto spodziewaj się, ze jak przyjdziesz ze swoim ubezpieczeniem, to możesz być obciążony opłatą za polisę "obcą". Oficjalnie jest to opłata za to, że ktoś usiądzie i porówna zakres Twojej propozycji z wymogami leasingodawcy. I niestety często ta opłata sprawia, że Twoja oferta już nie będzie konkurencyjna..
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Malenstwo8 »

Jest dokładnie tak jak pisze Carly_pl. Z reguły opłata wynosi 500 zł w większości banków.

ODPOWIEDZ